Stoczniowcy chcą odpraw po ok. 60 tys. zł na osobę

20.11.2008, 17:20; Aktualizacja: 20.11.2008, 18:10

Związki zawodowe stoczni Gdynia i Szczecin domagają się odpraw dla tych stoczniowców, którzy przystąpią do programu dobrowolnych odejść - powiedział PAP przewodniczący "S" Stoczni Gdynia Dariusz Adamski. Chcą, aby średnio było to około 60 tys. zł na jedną osobę.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (34)

  • Maciek(2008-11-24 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    a któż dostanie te odprawy tak naprawdę robotnicy na pewno nie tylko biórowcy to raz
    2 praca stoczni jest jedną z najcięższych prac podobnie jak górnictwo osoby tam dożywają średnio 50 lat 60 lat i są wstanie wykończenia zdrowotnego
    3 duża część osób posiada wykształcenie tylko zawodowe i wiek taki że gdzie indziej nie znajdą pracy a rodzinę trzeba utrzymać
    4 pracuję jako magazynier w hurtowni spożywczej i jestem wstanie zapłacić ten podatek pomimo że zarabiam ledwo 700 zł stażowego
    5 jak już pisałem stoczniowcom(robotnikom ) nie chodzi o tą kasę tylko pewność pracy tylko tyle
    6 z naszych podatków opłacana jest też benzyna akcyza na drożejące papierosy oraz dieta poselska dla tych którzy nie robią nic żeby tą sytuacje naprawić a ludziom mydli się oczy obietnicami i szumem medialnym

    Odpowiedz
  • edek z krainy kredek(2008-11-21 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 10, nie jest tak jak mówisz, prawda, ze wcześniej było łatwo uzyskać te pieniądze i wielu kupiło za to samochody i zagraniczne wycieczki; to jest pewna możliwość i nie ma z tym nic wspólnego PSL; taki wachlarz wsparcia i zgoda na to przyszło z Brukseli, to czemu nie korzystać. Poza tym przepisy się zmieniły i nie jest łatwo otrzymać te pieniądze, nie wystarczy już sam wniosek, ale biznes plan, z którego beneficjent jest rozliczany; oczywiście luki w przepisach są i będą, ale wieś trzeba zmodernizować czy to się komuś podoba czy nie; nie, nie jestem z PSL ani z nimi nie sympatyzuje

    Odpowiedz
  • KOKOSANKA(2009-05-04 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO ONI MAJĄ DOSTAĆ , A BYLI PGR-OWCY NIE! - CZYŻBYŚMY BYLI LUDŹMI III KATEGORII???

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2008-11-24 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    do 29

    A ja się nie zgadzam, bo to Ty i Maciek widzą czubek nosa swojego, uważając się za coś lepszego.
    Wszyscy ludzie mają prawo do odpraw godziwych, a tak wysokie odprawy dla Was, to z naszych podatków od naszych niegodziwych płac.

    Odpowiedz
  • HL(2008-11-20 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    No bez jaj.

    Odpowiedz
  • bbc(2008-11-20 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    stoczniowcy niech spadają na drzewo !!!czy oni się orientują ile dostaje odprawy człowiek normalny,zwalniany z przyczyn pracodawcy ?
    Ich to przeświadczenie o dziejowej misji w walce z komuną ,przesłoniło realia zycia przeciętnego człowieka w ukochanej RP.
    JA protestuję ,jako podatnik nie wyrażam zgody na tak ogromne odprawy stoczniowców.

    Odpowiedz
  • popieram 1: bbc !!!(2008-11-20 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Z jakiej paki mają tyle dostać?! Już przy zamykaniu kopalń był problem, bo górnicy dostali wysokie odprawy, większość z nich je "przejadła", a później dopominała się, by znowu państwo o nich myślało. Ze stoczniowcami będzie to samo. Niech dostaną tak jak wszyscy i idą na zasiłek. Trudno! Wszyscy tak mamy!

    Odpowiedz
  • renia(2008-11-20 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dać chłopakom, a co tam.Niech zabalują jak kiedyś górnicy.
    Kilkanaście lat temu pracowałam w PGR-ach, nie dali nic i jakoś przeżyłam.
    Zmusiło mnie to do dokształacania, mam dobrą pracę i dobrą płącę.
    Tylko nadal nie potrafię zrozumieć czemu są równi i równiejsi.
    Może zapominam, że to nie socjalizm, gdzie o równości przynajmniej się mówiło i pisało. Teraz to dżungla.Sami tego chcieliśmy.

    Odpowiedz
  • xx(2008-11-20 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mysle że nie jest to sprawiedliwe, ale; czemu nie! jak mają okazję niech żądają niech zapłacą ludziom za to do czego doprowadzili, a co znowu śię nachapią już dosyć nabrali - czemu nie ujawnią kto odpowiada za taki stan stoczni- oni nie chcą ujawnić bo sporo ich jest nieudaczników, płakac i płacić !!!

    Odpowiedz
  • marcin(2008-11-20 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego 60 tys a nie 600 tys ? Czym oni różnią się od pracowników innych firm ?! Czyżby to byli genialni nadludzie ? Dopóki takie sprawy będą rozwiązywane przez zestrachany (nie)rząd będzie jak zawsze.
    Przy okazji. Dla kogo są obniżki stóp podatkowych? To proste - dla bogatych, żeby byli jeszcze bogatsi. 10% (40%-30%) od 200.000zł to drobne 20.000zł na waciki może starczy. 1% (19%-18%) od 20.000 to kupa kasy - 200zł na... no właśnie, na co?; na chleb, lekarstwa, ubranie.
    A jak już tak się biednym poprawi, to zaraz im odebrać, jak by im się w głowach poprzewracało i chcieli sprowadzić jakieś tanie auto. Palikot wymyślił - 500euro od auta bez względu na wiek i cenę. Jak on sprowadzi sobie jakiegoś nędznego merca za 100.00 euro, to mu te 500euro dynda. Jak Kowalski będzie chciał sobie sprowadzić jakieś używane auto za 1000euro, to pewnie zrezygnuje jak będzie miał dopłacić dodatkowe 50% ceny.

    Odpowiedz
  • marek(2008-11-20 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    60 tys. euro czy dolarów?
    Bez podatku oczywiście.
    To ja też chcę być zwolniony ze swojej pracy.

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-11-20 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dać im tyle ,co pracownikom innych firm!

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2008-11-21 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dać im maksymalnie pół roczną pensję ale tez nie wszystkich, związkowcom na pewno nie) i tyle, czemu mieli by dostać więcej ?
    Nie dość, że już dopłaciliśmy do stoczni kilka miliardów złotych, to oni jeszcze wyciągają ręce po więcej, dziwię, się że im nie wstyd, choć odrobina przyzwoitości by się przydała

    Odpowiedz
  • A Ja ich Popieram(2008-11-21 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego nie skoro w tym kraju PSLowskie agenta rozdają majętnym rolnikom płacącym śmiesznie niski KRUS po 50 tysiecy złotych bezzwrotnie i to jeszcze takim co nic nie zrobili to jak ludziom- styranym, ciężkiej pracy, nie dać słusznej wysokości odprawy?
    - chcecie podyskutować przeczytajcie w googlach:
    bezzwrotna pomoc dla młodych rolników 50000zl.
    lub Farmer - Dotacje i dopłaty - Wsparcie dla młodych rolników

    Odpowiedz
  • edek z krainy kredek(2008-11-21 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    nie można rozdawać, wystarczy spojrzeć na Śląsk i odprawy dla górników, czytałem, że niecałe 5% z tych osób otworzyło działalność gospodarczą, czyli reszta co? Kupiła samochód, aby sąsiadowi oko zbielało a resztę przepiła... a teraz socjologowie, pracownicy społeczni zastanawiają sie co robić z tym fantem, bo pozostała masa ludzi z bez pracy za to z ogromnymi długami i patologią... pytanie, co będzie dalej... właściwe, finał zawsze jest ten sam - zbierzemy chłopaków, zabierzemy opony i będzie gicior

    Odpowiedz
  • Załamany(2008-11-21 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Co za naród. Zmartwieniem jest że pare osób dostanie po 60.000 zł (ileż jest tych stoczni i tych stoczniowców) ale nikt się nie przejmuje, że diabli wzięli kolejną gałąź przemysłu. Nich zgadnę stocznie przejmą Niemcy albo coś im pokrewnego. Ale przecież nam nie są potrzebne statki, jakby co to kupimy od sąsiadów. Cementownie, stocznie, cukrownie, browary, elektrownie i tak po kolei a naród martwi się, że ktoś dostanie odprawę i potem narzeka, że jest źle.

    Odpowiedz
  • do 12 -odp 10 -Edku bredzisz(2008-11-21 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    miało być

    Odpowiedz
  • Goja(2008-11-24 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    tak są rożni ludzie ale wy nie wiecie jak tam ludzie pracują i wy nie widzicie ze chcą zniszczyć polski zakład i pani chyba nie doczytała maciek pisze też ludzie nie domagają się wysokich odpraw lecz stałej pracy ale jak wy nie rozumiecie to trudno

    Odpowiedz
  • Edek bis(2008-11-21 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Mają co chcieli. Ich wódz Wałęsa zostawił ich na lodzie, sam żyje w sławie wodza narodu i w dostatku. Ma ich w dupie, ja też mam ich w dupie za to, że nie mam pracy i moje dzieci przymierają głodem. Nie da się żyć w takiej wolnej Polsce.

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2008-11-22 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też chcę! Moją szkołę zamknęli (mało uczniów - wieś), a nas zwolniono. 60 tysięcy pozwoliłoby mi zainwestować: w nowe kwalifikacje, jakiś biznes
    lub zwyczajnie przeczyć przez przynajmniej 4 lata.

    Odpowiedz