statystyki

Sondaż DGP: Co kupimy za pieniądze z programu "Rodzina 500 +"?

autor: Grzegorz Osiecki31.03.2016, 08:06; Aktualizacja: 05.04.2016, 12:29
Zapytaliśmy, jak zdaniem ankietowanych rodzice wydadzą pieniądze z rządowego programu.

Zapytaliśmy, jak zdaniem ankietowanych rodzice wydadzą pieniądze z rządowego programu.źródło: ShutterStock

Polacy są przekonani, że na programie Rodzina 500+ najwięcej skorzystają najmłodsi, choć pieniądze pójdą także na potrzeby rodziców. Niewielki procent uważa, że kupią za to alkohol i papierosy.

Reklama


SONDAŻ PANELU BADAWCZEGO ARIADNA DLA DGP


Pozostało jeszcze 89% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Komentarze (8)

  • co z tym wspólnego mają dzieci?(2016-04-01 10:14) Zgłoś naruszenie 240

    Jak to co? Mam nieopodal sklep od którego już od samego rana ciągnie się żywa droga życia z reklamówkami pełnymi puszek z piwem za 1.90. Proceder ten trwa do późnego wieczora, czasem kupują wino i wódkę ale to za zwyczaj świeżo po otrzymaniu zasiłków. Są to mieszkańcy kilku dużych bloków socjalnych, wybudowanych nowocześnie, dość ładnych, które przez parę lat zostały mocno podniszczone. 500+ z pewnością dostanie każda rodzina z tych bloków bo dzieci mają po 2 i więcej i nie pracują, chodzą sobie czasem z pieskami ale bez dzieci. Czasem taka matka z dzieckiem kupuje papierosy i NIC! dla dziecka, ci dzieci nawet się nie odzywają bo są przyzwyczajeni. Jak dostaną 1000 to dopiero zabalują! Ustawa pozbawiona zdrowego rozsądku świadczy o nieznajomości przez ustawodawców realiów panujących w tym kraju i oderwaniu ich od życia. To że środki będą rozdawane do rąk a nie uruchomione systemowo żeby wspomóc właśnie dzieci a nie potrzeby rodziców świadczy o tym, że jest tylko kiełbasa powyborcza adresowana do niektórych rodzin i NIE MA TO ZA WIELE WSPÓLNEGO Z DZIEĆMI. BO GDYBY WSPARCIE BYŁO ADRESOWANE DO DZIECI, TO DOSTAŁOBY JE KAŻDE DZIECKO, ZGODNIE Z OBIETNICA WYBORCZĄ. P.S. Rozdawnictwo już uaktywniło szara strefę, która i tak była potężna, bo ludzie wolą dostać pod stołem, bo wezmą jeszcze 500. Mało tego wielu się wyrejestrowuje, bo 500 dodane do reszty świadczeń to juz wystarczająco, żeby zgodzić się pracować nawet nie za najniższą krajową tylko całkiem na czarno. Dzięki 500+ lawinowo rośnie grupa wyłudzaczy. A są tacy co chcą zmienić auto za 500+, kupić sprzęt i żonie na waciki. Co z tym wspólnego mają dzieci - nie wiadomo. Cały problem polega na tym, że ten żer odbędzie się kosztem innych obywateli, tych co sobie starają się poradzić, oni stracą podwójnie, raz że nie skorzystają, dwa że dopłacą z własnych kieszeni, bo żeby dać jednym trzeba zabrać drugim, już wszystko zdrożało, a to dopiero początek.

    Odpowiedz
  • co z tym wspólnego mają dzieci?(2016-04-01 10:14) Zgłoś naruszenie 220

    Jak to co? Mam nieopodal sklep od którego już od samego rana ciągnie się żywa droga życia z reklamówkami pełnymi puszek z piwem za 1.90. Proceder ten trwa do późnego wieczora, czasem kupują wino i wódkę ale to za zwyczaj świeżo po otrzymaniu zasiłków. Są to mieszkańcy kilku dużych bloków socjalnych, wybudowanych nowocześnie, dość ładnych, które przez parę lat zostały mocno podniszczone. 500+ z pewnością dostanie każda rodzina z tych bloków bo dzieci mają po 2 i więcej i nie pracują, chodzą sobie czasem z pieskami ale bez dzieci. Czasem taka matka z dzieckiem kupuje papierosy i NIC! dla dziecka, ci dzieci nawet się nie odzywają bo są przyzwyczajeni. Jak dostaną 1000 to dopiero zabalują! Ustawa pozbawiona zdrowego rozsądku świadczy o nieznajomości przez ustawodawców realiów panujących w tym kraju i oderwaniu ich od życia. To że środki będą rozdawane do rąk a nie uruchomione systemowo żeby wspomóc właśnie dzieci a nie potrzeby rodziców świadczy o tym, że jest tylko kiełbasa powyborcza adresowana do niektórych rodzin i NIE MA TO ZA WIELE WSPÓLNEGO Z DZIEĆMI. BO GDYBY WSPARCIE BYŁO ADRESOWANE DO DZIECI, TO DOSTAŁOBY JE KAŻDE DZIECKO, ZGODNIE Z OBIETNICA WYBORCZĄ. P.S. Rozdawnictwo już uaktywniło szara strefę, która i tak była potężna, bo ludzie wolą dostać pod stołem, bo wezmą jeszcze 500. Mało tego wielu się wyrejestrowuje, bo 500 dodane do reszty świadczeń to juz wystarczająco, żeby zgodzić się pracować nawet nie za najniższą krajową tylko całkiem na czarno. Dzięki 500+ lawinowo rośnie grupa wyłudzaczy. A są tacy co chcą zmienić auto za 500+, kupić sprzęt i żonie na waciki. Co z tym wspólnego mają dzieci - nie wiadomo. Cały problem polega na tym, że ten żer odbędzie się kosztem innych obywateli, tych co sobie starają się poradzić, oni stracą podwójnie, raz że nie skorzystają, dwa że dopłacą z własnych kieszeni, bo żeby dać jednym trzeba zabrać drugim, już wszystko zdrożało, a to dopiero początek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • matka jedynaka(2016-03-31 08:21) Zgłoś naruszenie 226

    Nie wiele mając ponad 1200 jako dochód dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym dziękuję PiS za to , że mogę dorzucić się do dwójki dzieci prezesa, no i za to że już dziś dostałam podwyżkę czesnego w prywatnej szkole mojego syna, który jako 7 latek poszedł do szkoły w roczniku zdwojonym ( za to dziękuję PO, że musiałam zdecydować się na szkołę prywatną). A kiedy w moim kraju będzie normalność?

    Odpowiedz
  • Ochlaptus(2016-04-01 11:47) Zgłoś naruszenie 120

    Ja nakupe małemu wódę . Niech się napatrzy jak stary styrany już emeryt a nie jeszcze emeryt pije.

    Odpowiedz
  • smutna prawda(2016-04-02 23:25) Zgłoś naruszenie 110

    "Niewielki procent uważa, że kupią za to alkohol i papierosy."-------------- Autor jest w błędzie bo bardzo wiele osób uważa ze środki nie zostaną wykorzystane na potrzeby dzieci tylko w zależności od rodziny na potrzeby dorosłych , patologia zaś przepije, nawet nie przeje a właśnie przechla.

    Odpowiedz
  • anka(2016-03-31 17:12) Zgłoś naruszenie 10

    To samo co obywatele innych krajów. O ci kużwa rewalacja hi hi hi

    Odpowiedz