Związki zawodowe chcą udziału Tuska w Komisji Trójstronnej

28.10.2008, 14:55; Aktualizacja: 28.10.2008, 17:10

Z prośbą o zaproszenie premiera Donalda Tuska na środowe posiedzenie Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych wystąpiły wspólnie trzy związki zawodowe - NSZZ "Solidarność", OPZZ oraz Forum Związków Zawodowych.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (17)

  • bbb(2008-10-28 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    do9, pan przewodniczący też jest bardzo bogaty i ma cię w nosie

    Odpowiedz
  • A-54(2008-10-28 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czy sklepowej z rocznika 54 (po szkole zawodowej i wieczorowej średniej) mającej w wieku 54 lat 39 lat pracy należy zmienić przepisy, aby pracowała do 60 roku życia, wtedy będzie miała 45 lat pracy i nie widomo, czy będzie jeszcze miała nogi i ręce. chyba dość dla kobiety 35 lat pracy i 55 lat życia.
    Większość roczników z lat 50-tych szła do szkół zawodowych. Uczyli się zawodu na stanowisku pracy i dzisiaj mają staże pracy ponad 30 letnie i czekali na 55 rok życia. I co PO lekką ręką w wielkim pośpiechu im to zabiera, jeszcze argumentując, że państwa na to nie stać, słóca pokolenia, mówi to co wygodne. My, z takim stażem pracy odłożyliśmy sobie na emeryturę. Może mundurowym dołożyć 5 lat do syażu pracy i KRUS-owcom podnieść składki, aby starczyło dla tych co mają udokumentowane umowami o pracę 35 i więcej lat. Oni już odłożyli. Mam blisko 400 tys kapitału początkowego, gdyby je włożyć do banku tylko na 5 % to miesięczne odsetki wynosiłyby 1.666 zł.
    Taka jest prawda.

    Odpowiedz
  • ninka(2008-10-28 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd liberałow" pracuje" dla bogaczy.Zwykłych ludzi mają w nosie .Podpisz petycje pl do Prezydenta

    Odpowiedz
  • bbb(2008-10-28 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo drogie garniturki panów przewodniczących związków nie pomogą w negocjacjach...Tuskowi nie podoba się to,że wy nie zwracacie na to uwagi...

    Odpowiedz
  • Rocznik 1956(2008-10-28 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do A-34
    w 100 % popieram jestem w podobnej sytuacji,chociaz w innej pracy.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Ewa(2008-10-29 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nabycie uprawnień emerytalnych wyłącznie za STAŻ PRACY.

    Odpowiedz
  • Jagoda(2008-10-28 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    A Z N Polskiego śpi,nauczyciele to też polacy.

    Odpowiedz
  • Zdesperowana(2008-10-28 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Panie premierze do boju tam Pan posłucha o co chodzi polakom.Wcześniejsze emerytury roczniki 50+ żądają.To im sie należy bez zadnej łaski.

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-10-28 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Na emerytów po 15 i 20 latach pracy składkowych i nieskładkowych w sumie to Polskę stać a na emeryrów po 35 - 40 latach bezwzględnie skłakowych to Polski nie stać. To tak jakby powiedzieć, że stać nas na kawior ale na zwykły chleb powszedni to nas nie stać,
    Paranoja i spaczenie naszych wybrańców osiągnęła już szczyty bezduszności i bezczelności.
    Komentarz zbędny,

    Odpowiedz
  • gdzie jesteś?(2008-10-28 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Halo filologini walnij coś bo w człowieku się już krew gotuje.

    Odpowiedz
  • Ola(2008-10-28 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo do emerytury powinno się nabywać za staż pracy.

    Odpowiedz
  • bbb wie najlepiej?(2008-10-28 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    11: bbb
    Co mnie obchodzą ich garnitury. Mi chodzi o moje prawa i nic więcej.Ustawa jest bublem i daje nienależne prawa jednym grupom kosztem reszty społeczeństwa, Prawo ma być wypośrodkowane i sprawiedliwe, Emerytura za lata pracy a nie za wiek, A to że nie potrafisz zarobić miej do siebie pretensję. Wytykając innym sam nic nie zyskasz,

    Odpowiedz
  • a(2008-10-28 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    lata 50 te zaczynały prace wcześniej niż dzisiaj ?młodzi swoją pierwszą prace rozpoczynają średnio około 30 tki ...i dużo mają do powiedzenia

    Odpowiedz
  • filologini(2008-10-28 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ech, nie chce mi się już dziś nic pisać. Dopiero co wróciłam z pracy. Ciężko trzeba pracować, zeby utrzymać ten nasz kosztowny rząd nierobów.

    Odpowiedz
  • rocznik54(2008-10-30 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Panem Prezydentem ,żeby zawetował ustawę o emeryturach pomostowych.Jeżeli mają decydować względy medyczne,bo tak uchwala ,tą ustawę rząd,to takie zasady już są i tu żadna nowość.Orzecznik i tak powie ,że jest się zdrowym i do pracy.I o to chodzi rządzącym,żeby nikt z tego nie skorzystał.Związki Zawodowe tak trzymać.Nie może być w państwie prawa równych i równiejszych.Prawo obowiązuje wszystkich.I niech rząd nie mówi ,że dokłada do emerytur ludzi,którzy przepracowali 40 lat.To my z naszych składek utrzymujemy tych ,którzy odchodzą na emerytury po 15 latach pracy.Dziś słyszałam jak premier Tusk potraktował czekające na Niego związki.Dla rządzących ludzie tylko się liczą przed wyborami...

    Odpowiedz
  • KAROL(2008-10-28 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    LUdzie jak wam pomoże PO to zobaczycie.Po partia liberalna,partia dla ludzi bogatych.
    O czym wy marzycie.

    Odpowiedz
  • bbb(2008-10-28 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    do 11, ależ ja zarabiam też dużo,tyle że ciężko pracuję,a przewodniczący związku bez was nic nie znaczy,bo ani szkoły,ani chęci do roboty

    Odpowiedz