statystyki

Policja ma prawo zniszczyć dokumenty

autor: Bożena Wiktorowska31.12.2014, 07:20

Prawo do ekwiwalentu pieniężnego za przepracowane nadgodziny przedawnia się w ciągu trzech lat, licząc od dnia zwolnienia ze służby – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Reklama


Powodem sporu był wniosek starszego sierżanta sztabowego w stanie spoczynku, który wystąpił do komendanta powiatowego policji o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za ponadnormatywny czas służby. Żądanie dotyczyło dodatkowej pracy sprzed okresu zwolnienia z policji, które nastąpiło w kwietniu 2005 r. Funkcjonariusz musiał odejść, ponieważ po 12 miesiącach przebywania na zwolnieniu lekarskim resortowa komisja lekarska uznała go za całkowicie niezdolnego do służby. Kiedy zainteresowany żegnał się z pracą, nie domagał się wypłaty rekompensaty za nadgodziny. Wniosek w tej sprawie złożył do komendanta jednostki dopiero w 2011 r. Swoją prośbę o wypłatę argumentował tym, że w macierzystej jednostce brakowało ludzi do pracy, więc nie miał możliwości odebrania wolnego w postaci dodatkowych wolnych godzin.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane