Ruszyło łupkowe eldorado: tysiące ludzie znajdzie zatrudnienie

22.06.2011, 07:11; Aktualizacja: 22.06.2011, 12:23

Choć jeszcze nie ruszyło wydobycie gazu łupkowego już na nim zarabiamy. Przy poszukiwaniu tego surowca pracuje już ponad tysiąc osób, a ma być ich kilkakrotnie więcej - informuje "Metro".

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (8)

 • Teresa(2011-06-26 12:42) Zgłoś naruszenie 00

  BIZNES DLA OBCYCH KONCERNÓW a dla POLAKÓW - katastrofa ekologiczna !!!

  cyt:" jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym że, decyzje w Polsce podejmowane są tak, jakby terytorium Polski nie było zamieszkałe i jakby było bezludną wyspą, gdzie narzucane są decyzje w imię interesów obcych m.in. firm, koncernów. Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi powstała z pilnej potrzeby przeciwdziałania zagrożeniom, o których społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy bo nie jest informowane lub okłamywane np. ze w okolicy Kutna nie będzie wydobywany gaz łupkowy tylko gaz ziemny . Impulsem do powstania naszej inicjatywy były kontrowersje wokół narzucenia na nasz bogaty rolniczo teren programu unijnego "Natura 2000". Przy okazji dyskusji wokół programu " Natura 2000" wyszło na jaw, że ta dbałość o naturę jest fikcją, bo na naszym terenie wykonano odwierty w celu przygotowania się do wydobywania gazu łupkowego i magazynowania w pokładach geologicznych skroplonego CO2 według technologii CCS . Prowadzimy szeroką akcję informacyjną poprzez internet jak też i na naszym terenie w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami poszczególnych wsi. Nadal zbieramy podpisy pod nasza petycją, którą przesyłamy w załączeniu. 13 i 14. kwietnia 2011 odbyło się w PE w Brukseli spotkanie przeciwników frakturowania (hydraulic fracturing). Zaprosili europarlamentarzyści przeciwników wydobycia gazu z łupków Reinhard BĂźtikofer (Niemcy), JosĂŠ BovĂŠ und Michele Rivasi z Francji, Bas Eickhout z Holandii, Heike Leberle Niemcy, Michael SchĂźtz Niemcy. Celem miała być wymiana informacji i wzajemne uzupełnienie strategii, zorganizowanie portalu internetowego oraz następne spotkanie w lecie. Podpisano wspólny list do komisarzy GĂźnthera Oettingera (Niemcy, Energia), Janez PotoÄ�nik (Słowacja, Środowisko) und Connie Hedegaard (Dania, Zmiana klimatu). Ze strony polskiej zostali zaproszeni jako "przeciwnicy" frakturowania łupków działacze organizacji ngo . Według raportu z Polski brali udział przedstawiciele instytutu na rzecz ekorozwoju po angielsku "The Institute for Sustainable Development (ISD)" - finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czyli żadna opozycja. Jego członkowie to Andrzej Kassenberg -Prezydent i Krzysztof Kamieniecki - Vice-Prezydent. Oczywiście na stronach tego związku nic nie ma na temat łupków. O Polsce mówi się w PE, że właśnie polscy Europosłowie są bardzo aktywni w zakuluarowym przekonywaniu innych członków PE do dofinansowania wydobycia gazu z łupków. Odczytywanie z kartki "własnych poglądów" na temat łupków świadczy dobitnie kto im te teksty dyktował.(zródło: www.iddd.de Krzysztof Puzyna,niezależny ekspert) Prosimy o zainteresowanie i podjęcie skutecznych działań w celu wyeliminowania zagrożeń, aby mieszkańcy naszego terenu jak też całego kraju mogli żyć spokojnie.

  Odpowiedz
 • NAFCIARZ(2011-06-24 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wierzcie w te bzdury!!! Sam tam pracuje, nikt tyle nie zarabia, dajecie się nabrać na takie dziennikarskie kłamstwa, potem rodzą się plotki. Spawacze mają max 3000 brutto, a najwięcej kierownictwo ok 5000. A etatu montera w ogóle nie ma, co świadczy o zwykłej dziennikarskiej kaczce. Filmy o gazie z kranu to miedzy bajki, łapiecie się na wszystkie tkie historie. Mam ubaw po pachy. Gaz z 3000-4000 m, a woda do domku z 10 - 20 m, żadnego kontaktu. Pomyślcie najpierw, potem siejcie propagande.

  Odpowiedz
 • jolanta1(2011-06-24 00:06) Zgłoś naruszenie 00

  "Eldorado łupkowe" - jakim trzeba byc głupcem żeby to napisać. Eldorado to może i dla koncernu, a dla ludzi mieszkających na tych terenach, to horror.

  Odpowiedz
 • jolanta1(2011-06-23 23:52) Zgłoś naruszenie 00

  Zobaczcie fimiki na You Tube! Odechce wam się tego gazu łupkowego.

  Odpowiedz
 • fachowiec zmuszony do studiów(2011-06-23 19:14) Zgłoś naruszenie 00

  pamiętacie film Terminal- tam budowlaniec na lotnisku zarabiał więcej niż dyrektor lotniska, trzeba kończyć konkretne studia, posiadając określone zdolności, a nie jakieś banialuki albo pchać się na inżyniera mając ledwie 3 z matmy,nie umiejąc rysować i bez wyobraźni przestrzennej, jeżeli coś robisz masz to czuć,a nie tylko ambicja cię rozsadza,a później nie masz pracy;mam nadzieję, że ten owczy pęd na studia się skończy,a zaczną się liczyć umiejętności,kiedyś lekarz,prawnik,inżynier to była elita-teraz nawet nie mają szacunku,a buty trzeba wyrzucać jak zepsuje się zamek,bo pełno niedouków studiuje za pieniądze podatników.

  Odpowiedz
 • No(2011-06-23 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  Aby nam się tylko w głowach nie zakręciło od tego "głupkowego" gazu, jak od ropy w Karlinie.

  Odpowiedz
 • dziad(2011-06-22 16:27) Zgłoś naruszenie 00

  monter , spawacz 10 tys zł który od szkoły podstawowej sie ********** bo mu uczyc sie nie chciało, a osoba po 2 fakultetach jest bezrobotna (no bo przeciez nic nie robiła tylko 10 lat siedziała w ksiazkach), co za durny kraj, ale spawacz, monter to przeciez FACHOWIEC tak czesto uzywane i lubiane w Polsce słowo.Żenada

  Odpowiedz
 • k.w.(2011-06-22 09:39) Zgłoś naruszenie 00

  Nie za wcześnie te hymny pochwalne?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane