statystyki

Rolnik prowadzący działalność gospodarczą musi przekazać do KRUS dane o zarobkach

autor: Bożena Wiktorowska30.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 30.05.2011, 09:31

Jutro upływa termin dostarczenia do KRUS zaświadczenia o wysokości należnego podatku za ubiegły rok.

Reklama


Reklama


Rolnicy dodatkowo prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą do końca maja muszą złożyć w KRUS zaświadczenie z urzędu skarbowego o kwocie należnego podatku dochodowego za 2010 rok. Osoby, które tego nie zrobią, muszą się liczyć z tym, że zostaną wykluczone z ubezpieczenia rolniczego i trafią do ZUS. Nie tylko brak zaświadczenia o wysokości należnego podatku będzie podstawą do pozbawienia ich prawa do dalszego ubezpieczenia w KRUS. Do ZUS trafią także rolnicy, których firmy zarobiły za dużo. Z tego też powodu KRUS przypomina rolnikom, że w ubiegłym roku kwota graniczna należnego podatku wynosi 2863 zł.

Natomiast z KRUS nie zostaną wykluczeni ci rolnicy, którzy mimo przekroczenia kwoty granicznej zakończą lub zawieszą prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej. Muszą to jednak zrobić najpóźniej jutro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • andrej(2011-05-30 16:55) Odpowiedz 00

    A tyle lat nikt nie wiedział o ich firmach. A przecież nie powstały w 2010 roku. Miał hektar ziemi której nie uprawiał a już nie płacił składek do ZUS tylko parę złotych do KRUS. A ubezpieczony był jak wszyscy pracujący i płacący ZUS.

  • A3D(2011-05-30 08:28) Odpowiedz 00

    Już się w kolejkach ustawili. Kufajki parują, gumofilce wyszorowane, ogolone buzie. Ba, a każdy z potwierdzoną deklaracją przez notariuszy.

  • hhhhhhhhhhhh(2011-07-25 20:00) Odpowiedz 00

    andrej jestes gupi jak cap

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane