Fedak zwróciła się do KNF o kontolę kampanii towarzystw emerytalnych ws. OFE

26.01.2011, 17:24; Aktualizacja: 26.01.2011, 17:43

Minister pracy i polityki społecznej zwróciła się do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Stanisława Kluzy o nadzór i kontrolę nad kampanią informacyjną towarzystw emerytalnych. Dotyczy ona planowanych przez rząd zmian w systemie emerytalnym.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (12)

  • xxx(2011-01-27 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widzę tę Babę Jagę to w dupie się aż gotuje.

    Odpowiedz
  • Do @1(2011-01-26 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Przewlekła nieuleczalna PRZEPUKLINA ROZUMU (łagodnie określając).
    Nieprawdaż ?

    Odpowiedz
  • a Ja apeluję do KNF i Trybunału Stanu(2011-01-26 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    o kontrole nad Rządem ludzi którzy niczym się nie różnią od kryminalistów.

    Ukraść ,ograbić ,sobie przyznać to Oni POtrafią -POtrafią tak samo jak tysiące kryminalistów -nie trzeba mieć do tego specjalnego wykształcenia a jedynie sposobność . Oni ją mają!

    1. Obiecał że Prezesi nie będą mieli odpraw wyższych niż Jego mama gdy jako pielęgniarka zarabiała -zlikwidował Im podatek progresywny dzięki czemu są jeszcze bogatsi.!!!

    2. Obiecał w 2008 umocnienie się złotego i przez nie zrealizowaną wówczas obietnicę na "Opcjach Walutowych" POlska Prezesów potraciła miliardy przez kolejne 3 lata.(PKP Cargo :JSW itp itp.)

    3. Obiecał obniżanie podatków a co Wam teraz czyni -VAT na wszystko do góry.

    4. Mieliście żyć godniej a On żeruje nawet na trupach obniżając zasiłki POgrzebowe.(od 1 marca spadają o POnad 2000zł w dół)

    5.Prywatyzacja 740 firm -rok 2008 giełda do miesiąca lipca poszła "na pysk"- od nadmiaru tych bułeczek -straciły miliony fundusze powiernicze ,inwestorzy,NFI ,ciułacze a ON w wrześniu bezczelnie zwala wszystko na kryzys światowy który tylko ją dobił gdyż rozpoczął się w sierpniu 2008.-patrz wykresy WIG-20 z tego okresu 2008..

    6. Doprowadza do wybrania Buzka do EURO-RAJU ,tego który jak ze swoich kiedyś rozdał górnikom 5-letnie super urlopy górnicze a po nich super emerytury górnicze na koszt ZUSu a więc Nas wszystkich.

    7. Donald nadal rządząc doprowadza do ruiny ZUS (najniższą płaca bez względu na zawód ( w krajach o dobrej kondycji jest ona uzależniona od zawodu) a więc najniższymi składkami do ZUS gdyż właściciele firm widząc co się dzieje mówią -dość -nie będziemy na"niebieskiego ptaszka pracować" i wolą płacić płace pod stołem -bez składek)

    8. Okrada POlitycznie z prawa do wcześniejszej emerytury dotychczasowo zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy nawet po 30 latach takiej pracy a POlicji i Wojsku mówi ,że zasad gry w trakcie pracy się nie zmienia -fałszywiec jeden.

    9. Rujnuje w ZUSie środki na rezerwę demograficzną ,bierze jak swoje składki wpłacane do NFI gdyż mu od płacenia wysokich POnad kominowych premii prezesom forsy w budżecie brakuje.
    10. a może przypomnicie sobie obietnice kas Fiskalnych dla LEKARZY i PRAWNIKÓW? - też ją dotrzymał? miały być od lutego 2010. !!!

    11. Budżet zrujnowany , pożyczek nabranych ,wszystko wyprzedaje jak Ćpun rodowe srebra ,za piłką kibol jeden biega bez Referendum zalecanego w Konstytucji buduje drogie stadiony ,na leczenie brak środków -WOŚP Go wyręcza - - abonament RTV nie zlikwidowany ,Radary na drogach montuje choć niby sam ma prawo-jazdy -- to Jest Podsumowanie Rządów Donalda ,Rządów kręcących lody gdzie brakuje na wszystko kasy ale nie na diety i POdwyżki na Radnych w 2011 do uwaga :150 000 zł od kadencji pracy społecznej
    - Brawo Donald Brawo Twoi wybiorcy - niech Was szlag.

    Odpowiedz
  • Kurt(2011-01-26 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej żenująca propaganda występuje w programie "informacyjnym" pn Wydarzenia w Polsacie.Temat OFE jest tam wałkowany "po swojemu" na okrągło.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2011-01-26 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Pana Balcerowicza też zechce może Szan. Pani Fedak skierować na obserwację psychiatryczną?
    Czy też od razu ...do pierdla, za niepokojąco dużą ilość zdrowego rozsądku?!
    Jak się popatrzy na Pani pomysły, to ciśnie się ocena, że w rządzie Premiera Tuska jest chyba Pani Fedak V Kolumną. Tylko kogo...?

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-01-26 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ta BABA JAGA zajmie się KRUSEM.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-01-26 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pomroczność jasna ustąpiła 1 stycznia 2011 roku ? Zgadza się pani Fedak ?
    Co pani robiła od momentu powołania na fotel ministra swojego resortu ?
    To koniec kariery i trzeba to sobie wbić do głowy w której jest jeszcze miejsce na "olej".Trzeba mieć tupet by z takimi pierdołami zawracać głowę poważnym instytucją.Zna pani kogoś kto traktuje panią poważnie ?
    Proszę porozmawiać z rządowym kolegą p.Klichem oczywiście nie o wojsku ale o sobie.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-01-26 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    ...to Pani..Pani minister jest dla mnie największą niewiadomą w tym całym bałaganie ...

    Odpowiedz
  • ZENek(2011-01-27 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydowanie popieram stanowisko Pani minister Fedak. Konieczna jest ponadto rzetelna akcja edukacyjna a tym samym wyjaśnienie że OFE z taką wysoką składką i takie obniżenie składki do ZUS były błędem od początku.

    Odpowiedz
  • do Zenka -- może i to był błąd ale(2011-01-27 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ci ludzie -składkowicze podpisali z NFI umowy ! - te składki nie są więc własnością Donalda ,Fedak czy Rezydenta od Żyrandoli. Te składki to jest włsność konkretnych ludzi i żaden Donald nie ma prawa nimi dysponować bez zgody właścicieli -inaczej POstępując jest zwykłym złodziejem .
    Motywem tej kradzieży jest ratowanie nie budżetu a swojej władzy ! Już sam fakt ,że tak myśli świadczy o złodziejskich uzdolnieniach.

    Pracujących Robotników w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy też okradł chociaż Policje i wojsko zapewniał na odmianę że w trakcie pracy zasad się nie zmienia!

    Odpowiedz
  • eva(2011-01-27 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mysle ze fedak i cały ten rząd odbireze podziękowanie od wszystkich zarowno przyszłych jak i pracujących emerytów

    Odpowiedz
  • do 3 - z wypowiedzi pozostałych postowiczów wynika(2011-01-27 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    że tą diagnozę postawiłeś/aś sam sobie.-nieprawdaż!

    Rozważ tak szczerze - czym sie różni Rząd Donalda Tuska od zwykłych złodziei siedzących często w kryminale. Każdy z Nich POtrafi okraść ,ograbić ,opluć ,oszukać innych a sobie przyznawać . Czyż aby zabierać to na co sami nigdy nie zapracowali potrzeba ludzi uczonych ,czy aby trwonić środki które inni wypracowali potrzeba Premiera - nie to potrafią zwyczajni złodzieje.!
    Znam wielu ludzi pracujących od 30 lat w zakładach energetycznych ,zmuszanych do pracy notorycznie także w święta ,soboty i niedziele w przeszłości nawet po 29 dni na miesiąc- bez dni zamiennie wolnych -w warunkach szczególnie niebezpiecznych. Donald Tusk Ich bezczelnie okradł z prawa do wczesniejszej emerytury chociaż Oni często mieli nadpracowane za swoje lata po 5 lat w czasie ponad ustawowym.Minister F obecnie jako kobieta ( w wieku60 lat) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż tacy ludzie . Stwierdził ON ,że Ustawa dla takich osób musi być zmieniona gdyż nikt w przeszłości nie odprowadzał do ZUS-u za te osoby dodatkowych składek w związku z Ich przywilejem emerytalnym.
    ...Zaraz po tej wypowiedzi rozpoczął wyprzedaż państwowych zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków które od tych ludzi inkasował BUDŻET zamiast odprowadzać je jako składki do ZUS za tak zatrudnionych!!
    Co byś powiedział na miejscu Tych ludzi o Donaldzie Tusku ??? POlityczny złodziej i tyle!
    Zważ ---"Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "- pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co rząd tego POlitycznego Oszusta zamierza z Nami zrobić - ??? zamierza uruchomić krematoria?-czy PO to był ostatnio w Oświęcimiu.??Szukał tam "lekarza"Mengele?

    Odpowiedz