Zmiany w OFE: od 2011 roku 2,3 proc. składki zostanie w OFE, a 5 proc. trafi na konta osobiste

30.12.2010, 15:51; Aktualizacja: 30.12.2010, 20:08

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd chce, by OFE otrzymywały 2,3 proc. składek zamiast obecnych 7,3 proc. 5 proc. składek trafiłoby na indywidualne konta osobiste, zarządzane przez ZUS. Propozycję krytykują ekonomiści, opozycja wskazuje na dramatyczny stan finansów państwa.

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (28)

  • strong ctrl(2010-12-30 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jak czytam cos takiego "Wiecie, co byśmy zrobili z tą ręką, która by się podniosła na te składki" - dodał Tusk." to sory ale mam wrazenie ze wlasnie ktos mnie okrada bezczelnie usmiechajac sie prosto w oczy

    Odpowiedz
  • Miły(2010-12-30 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zmieniam zdania, rządzą nami zwykłe k***y i złodzieje

    Odpowiedz
  • emer(2010-12-30 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co z waloryzacją emerytur jaka i ile, może ktoś wie?

    Odpowiedz
  • andin(2010-12-30 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe,czy miłośnicy OFE wiedzą,że ich marne emeryturki nie będą waloryzowane.

    Odpowiedz
  • PAt(2010-12-30 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    co za rudy oszust

    Odpowiedz
  • Ten POlityczny Oszust o czym nieraz pisłem zarżnął(2010-12-30 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS -okradł pracujących w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,rujnuje gospodarkę i finanse państwa oraz doprowadził polskie rodziny do skrajnej biedy . A co narozrabiał będziemy cierpieć przez długie lata.

    ZUS a minimalna płaca bez względu na zawód ! - nie do pogodzenia.
    Płace Prezesów -likwidacja pod progresyw a finanse państwa- nie do pogodzenia
    Oszustwo pracujących w szkodl i niebezpiecz a zaufanie do systemu ZUS -nie do pogdzenia.
    Wyprzedaż jak pijak POLSKIE zakłady -na siłę - a gospodarka -nie do pogodzenia.
    Podwyżki wszystkiego :energii wszelkiego rozdaju,wody ,ścieków ,podatków, przewozów itp itp itp a -rozwój rodziny ---nie do pogodzenia.
    Zadłużenie budżetowe Państwa i budowa stadionów bez referendum Konstytucyjnego w przypadku znacznego obciążenia finansów państwa -- dziura budżetowa --- nie do pogodzenia !
    Tak więc już jest PO nas !

    Odpowiedz
  • Olek(2010-12-30 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nam, moherowym emerytom, to "dynda". My i tak zagłosujemy za PiS-em, bo nigdy nie popieraliśmy i nie poprzemy złodziei i oszustów.
    Sprawa bardziej dotyczy "młodych, wykształconych, z dużego miasta". To Wam, lemingi Tusk stara się dołożyć w przyszłości więcej... rozumu

    Odpowiedz
  • ROBEN(2010-12-30 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy TUSK dodał : Wiecie,co byśmy zrobili z tą ręką,która by się podniosła na te składki - przypomina mi się powiedzenie z wygranych wyborów w 2007 roku.
    Tusk wtedy mówił : gdyby jakiś mój minister zaproponował podniesienie podatków to natychmiast by został wyrzucony.
    Podatek VAT został podniesiony i słowa Tuska tyle są warte co topniejący śnieg.
    Podejrzewam że to nie jedyny skok na kasę,będą następne ???

    Odpowiedz
  • obywatel piekielnego kraju(2010-12-30 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Donald Tusk to pospolity złodziej

    Odpowiedz
  • lipko(2010-12-30 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zadam może i głupie pytanie- a co rząd,ZUS robią z kasą co do ZUS odprowadza PRACODAWCA oprócz składek płaconych przez pracownika. A to chyba nie jest fata-morgana,nikt o tą kasę się nie upomni?

    Odpowiedz
  • Powodzenia(2010-12-30 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nowego. Kiedyś Cyrankiewicz obcinał rękę tym, którzy podnosili ją na władzę. POPiSowa arogancja jak za dawnych czasów. Robią już bokami i biorą się za kasę emerytów... Za parę lat równe emerytury dla wszystkich... po 150 euro !

    Odpowiedz
  • $(2010-12-30 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł na trzy strony a o waloryzacji emerytur i rent ani słowa, w ustawie budżetowej zapisana jest waloryzacja 2,46%, teraz jakiś pismak napisał, że waloryzacja będzie kwotowa 39,4 PLN o co tu ... chodzi?

    Odpowiedz
  • bob(2010-12-30 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Premier jest zlodziejem i z usmiechem na ustach kłamie !!!

    Odpowiedz
  • ala56(2010-12-30 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy jesteśmy idiotami bo zgadzamy się na to by idioci zasiadali w parlamencie i rządzili krajem. Od lat nieźle żyją naszym kosztem, ubóstwo znacznej części społeczeństwa ich nie boli. Taki euroBuzek jakby nie miał świadomości w czym uczestniczył i w jakie kłopoty nas wpędził jeszcze nie może zakończyć tej swojej marnej działalności, a do tego kolesie z PO go tak lansują. Przestało być dla mnie ważne od kogo ci kolesie są, czy od Tuska, Napieralskiego,Rostkowskiej,Pawlaka czy Kaczyńskiego i innych pożal się boże "liderów". Wszyscy oni, moim zdaniem, są winni obecnej biedy. Neudacznicy czy może cwaniacy?!
    Te pogmatwane przepisy, byle jak sklecone ustawy, nikt tego nie wyprostuje, w tym totalnym bałaganie robią co chcą, kto wreszcie powie im spieprzajcie!

    Odpowiedz
  • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2010-12-30 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    MŁODZI TYLKO ,,PO,,
    KENIA CZEKA Z EGIPTYM
    HIHAHA
    GŁOSUJTA NA NICH

    Odpowiedz
  • Statystyczny Polak(2010-12-30 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Może oddawajmu po prostu do ZUSu nasze całe pensje, wtedy zmniejszymy deficyt naszego kraju. Patriotycznie zasadne, prawda? A jak będziemy potrzebowali kupić chleb, to będziemy składać wnioski do ZUS o wypłacenie nam odliczonej kwoty... Bo w końcu każdy w tym kraju wie lepiej co robić z naszymi pieniędzmi, niż my sami.

    Odpowiedz
  • KAROL(2010-12-30 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje...Tuska i Rostowskiego powinni wypędzić z kraju bo to kraj dla mądrych ludzi a nie...

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-12-30 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    skoro "kochają" Donka to niech łupi tych ciemiaków. Jak mocniej"zaboli" to może zrozumieją że to oszust i krętacz

    Odpowiedz
  • ja(2010-12-30 20:11) Zgłoś naruszenie 10

    Spokojnie. Jutro znowu przeczytamy, że w sondażach rośnie poparcie dla PO i przekracza już 100 %.

    Odpowiedz
  • rozbawiny(2010-12-30 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    oj źle patrzy mu z oczu...

    Odpowiedz