Nie wszystkie okresy pracy uprawniają do emerytury

autor: Bożena Wiktorowska15.10.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.10.2010, 10:14

Nauczyciele ubiegający się o świadczenia kompensacyjne nie mogą doliczyć do ogólnego stażu niektórych okresów pracy w gospodarstwie rolnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • DO MINISTER FEDAK(2010-10-15 13:43) Zgłoś naruszenie 01

    Do Pani Minister Fedak

    Jest rozwiązanie, które może wyciągnąć Polskę z długu publiczego i zabezpieczyć przyszłe świadczenia emerytalne. Zakładamy, że emerytów jest dużo i dalej chcą pracować a młodzi nie mają miejsc pracy i żadnych perspektyw. Aby między jedną i drugą stroną nie bylo sporu zakładam znowelizowanie ustawy o emeryturach w taki sposób, że jeśli emeryt będzie chciał dłużej pracować celowo blokując miejsce pracy młodej osobie to od jego miesięcznego wynagrodzenia Skarb Państwa będzie pobierał 10% i te 10% od każdego emeryta będzie stanowiło zabezpieczenie długu publicznego i pokrycia przyszłych świadczeńe emerytalnych dla ZUS. W przypadku emerytów - rolników, których dzieci w pierwszej i drugiej linii pokrewieństwa zajmują wysokie stanowiska państwowe, jeśli zechcą dłużej pracować - będą mogli pod warunkiem odciągnięcia od nich 25% ich dochodu i ta część wpłynie na potrzeby ZUS.Odciąganie części dochodu (tzw składki zabezpieczającej świadczenia)powinno odbywać się z chwilą przekroczenia 60 lat lub średniej długiości życia w Polsce. W życiu i młodzież ma prawo do pracy, trzeba wybierać, albo praca albo emerytura.

    Odpowiedz
  • 1.Nie Pisz do Niej -Ona jest kompletnie nie Kumata(2010-10-15 16:03) Zgłoś naruszenie 01

    Ona jest tam aby kręcić Lody a Nie robić Tobie dobrze!

    Odpowiedz
  • setka/betka(2010-10-15 17:09) Zgłoś naruszenie 12

    Jedni gloduja ,bo nie ma pracy a inni maja emeryture i prace! Dlaczego tylko 10 procent a 100procent na Zus - to zsybko zrobia miejsca mlodym!!Na stoleczkach na pabstwowych posadkach dobrze sie staruchom siedzi i chca tak do smierci --bo mysla,ze bez nich firmy sie zawala!!!

    Odpowiedz
  • 55 latka(2010-10-16 18:33) Zgłoś naruszenie 01

    Mam 55 lat i przeszłabym już na emeryturę nawet dziś, a przedłużono nam do 60 Takie osoby w zakładach pracy są dyskryminowane, na wszystkie szkolenia wysyłane są tylko młodzi,którzy zdobytą wiedzą i nie dzielą się ze starszymi , a wymagania w pracy są takie same. No i jeszcze te pytania-to Pani tego nie wie ?
    Przeraża mnie jeszcze te 5 lat pracy nie wiadomo czy psychicznie się wytrzyma.
    Jedynym pocieszeniem jest to,że kiedyś młodzi też będą mieli 55 lat i też może ktoś ich tak będzie traktował

    Odpowiedz
  • saba(2011-12-13 20:28) Zgłoś naruszenie 01

    Młodzi nie mają pracy a nas starych bedą trzymac do 60 lat gratuluję pomysłu.

    Odpowiedz
  • saba(2011-12-13 20:30) Zgłoś naruszenie 21

    Młodzi nie mają pracy a nas starych bedą trzymac do 60 lat gratuluje pomysłu.

    Odpowiedz
  • pawel(2012-01-08 12:32) Zgłoś naruszenie 01

    Państwo ZUS system socjalny
    poto jest w nim zatrudnionych tylu pracowników ,adwokatów , prawników by jak tylko możliwe "okraść te tłumy darmozjadów" pracowników przyszłych niedożywających wieku emerytów.Bo i gdzie się podziewaja składki i emerytury ludzi ginących na naszych drogach i umierających w wyniku złej opieki zdrowotnej lub jej braku gdzie? rozpływaja się niema ich nikt ich nie dostaje przepadają i tu w tym przypadku niema jak zwykle sprawiedliwości i chośby cienia uczciwośći państwa .

    Odpowiedz