Kopacz: zarobki lekarzy będą uzależnione od satysfakcji pacjentów

18.03.2010, 14:34; Aktualizacja: 18.03.2010, 14:44

Wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek będą uzależnione od satysfakcji pacjentów - zapowiedziała dziś w Sejmie minister zdrowia Ewa Kopacz, która przedstawiała - na wniosek PiS - informację w sprawie płac tzw. białego personelu.

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (13)

  • zz(2010-03-18 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    a jak to pielegniarka da satysfakcje pacjenotowi a nie pan lekarz? to kto dostanie premie?

    Odpowiedz
  • Bzdura -powinny powstać czeki zdrowia(2010-03-18 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    i każdy pacjent powinien nimi jako refundowanymi w całości lub w części płacić za usługi np.stomatologiczne także w prywatnych gabinetach. !

    Odpowiedz
  • KASA GŁ ZA SKUTECZNE WYLECZENIE(2010-03-18 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to nie oczywiste że tylko skutecznie leczący lekarze powinni dostawać radykalnie wyższe pobory kosztem partaczy i kolegów dyrektora

    Odpowiedz
  • Opinia pacjenta(2010-03-18 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    W Belgii pacjent placi bezposrednio lekarzowi, dostaje rachunek i pozniej ubezpieczalnia przelewa znaczna czesc poniesionych kosztow na konto pacjenta. /W leczeniu szpitalnym oplaty wygladaja troche inaczej./
    Czy w Polsce nie mozna wprowadzic, ze lekarzom rodzinnym i specjalistom, obojetnie czy sa w sektorze publicznym czy prywatnym, przyjmujacych poza szpitalem pacjent placi 100%, a ubezpieczalnia zwraca pacjentowi np. 40% poniesionych kosztow?
    Wowczas zarobki lekarza zaleza od ilosci przyjetych pacjentow, jego umiejetnosci, wyceny uslug miedzy ubezpieczalnia a cialem reprezentujacym swiat lekarski. Nie trzeba dla nich ustalac pensji.
    Mnie jako pacjentowi taka forma by bardzo odpowiadala. Mialabym mozliwosc chociaz w czesci skorzystania z placonej przeze mnie skladki zdrowotnej oraz mozliwosc wyboru lekarza zarowno z sektora publicznego czy prywatnego.
    Lekarze byliby zadowoleni, bo oplaty za wizyty dostaja do reki.

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie ?(2010-03-18 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister, to nie jest portal dla idiotów.

    Odpowiedz
  • AK(2010-03-18 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    A czy zarobki Pani Minister i całego NFZ- u też będą zależeć od satysfakcji pacjentów ?

    Odpowiedz
  • angielski pacjent(2010-03-18 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ta pani jest chora . Wymaga intensywnego leczenia . Coś na nią padło . Może dr tusek ją poleczy , zanim nas wykończy ? Czekamy trzeci rok , żeby ta pacjentka coś wymyśliła , a eutanazja trwa ! Zapraszam tę panią do Centrum Onkologii do rejestracji na godzinę 8 rano . Pochodzimy po korytarzach i zobaczymy jak wygląda eutanazja narodu polskiego (lekarzy nie należy winić - to im stworzono takie warunki) . Może pójdzie na konsultacje do psychiatry klicha , albo się zamienią rolami ?!

    Odpowiedz
  • POLAK(2010-03-18 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    PANI MINISTER SŁUŻBA ZDROWIA TO NIE TYLKO LEKARZE, KTÓRYCH ZAROBKI JUŻ W TEJ CHWILI ZACZYNAJĄ SIĘ OD 7.200 ZŁ NA DZIEŃ DOBRY.
    SKRAJNYM S...EM JEST DBANIE LI TYLKO I WYŁĄCZNIE O WŁASNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ. PROBLEM POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA NIE TKWI W ZAROBKACH LEKARZY (CHOCIAŻ DRAŃSTWEM JEST ŻE LEKARZ ZARABIA 15.000 - 30.000, A PIELĘGNIARKA 1.300 - 2.500, ŻE O INNYCH GRUPACH ZAWODOWYCH TAKICH JAK TECHNICY RTG, ETC. NIE WSPOMNĘ). cóż za hipokryzja ze strony pani minister - byle do wyborów!!!

    Odpowiedz
  • Marek(2010-03-18 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ma powstać kolejny, nikomu z korzystajacych z okieki zdrowotnej niepotrzebny twór. Koleny algorytm podziału środków? Tym razem nie na poziomie województwa, lecz pojedynczego szpitala. Z moich podatków? To mi sie zupełnie nie podoba.

    Odpowiedz
  • TK(2010-03-18 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ta Kopacz to powinna nazywać się Klepacz, bo już takie bzdury klepie, że szczęki opadają i protezy rdzewieją.

    Odpowiedz
  • bulba(2010-03-18 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Niedlugo wejdzie plan E ! !--- E jak E U T A NA Z J A
    "NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji
    ",,,„
    Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Ewa Kopacz.
    „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubezpieczeniowej tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się
    życia”.

    http://netbird.pl/a/969/32131,1

    Odpowiedz
  • lukswer(2010-03-24 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z teza ze zarobki w sluzbie zdrowia powinny zalezec od satysfakcji nas-pacjentow Obecnie jest tak, przynajmniej w Suwalkach,ze wszedzie sa zapisy i to na pol roku naprzod.podam przyklad -poradnie rehabilitacyjne zapisy najwczesniej na lipiec , az tyle pacjentow ?skadze o godz 11 juz nikogo nie ma tylko same panie w bialych fartuchach. PYTAM WIEC CZY TE PANIE PRACUJA NA 1/2 ETATU I CZY BUDYNEK ORAZ APARATURA NIE JEST WLASNOSCIA WSPOLNA ZAKUPIONA Z NASZYCH PODATKOW.TAK JEST Z PORADNIAMI KARDIOLOGICZNYMI,USLUGAMI W ZAKRESIE GASTROSKOPII,KOLONOSKOPII,USLUGAMI STOMATOLOGICZNYMI ITP.JEST CZESC USLUG ZAKONTRAKTOWANA PRZEZ KASE CHORYCH TYLKO KTO UDOWODNI ZE JAK CHCE BEZ KOLEJKI I IDE DO GABINETU PRYWATNEGO TO NIE PLACE PO RAZ DRUGI BO TEN SAM DR.MA ZAKONTRAKTOWANE USLUGI W CHOREJ KASIE I MOZE MOJE DANE TAM WPISAC NO BO PO CO MU IMIE OJCA...PESELE.?MOIM ZDANIEM LEKARZ KTORY MA SWOJ PRYWATNY GABINET POWINIEN MIEC CALKOWITY ZAKAZ WSTEPU DO SZPITALA CHYBA ZE W ROLI B CHOREGO PACJENTA A JEST TAK ZE SA TO PRZEWAZNIE ORDYNATORZY ODDZIALOW I KTORZY ZA GROSZE ODKUPILI NOWOCZESNY SPRZET OD SZPITALI KTORY TAM STAL NIECZYNNY Z POWODOW J/W LUB NIBY NIE BYLO MADREGO BY GO OBSLUGIWAC SZKODA SLOW BO NERW CHWYTA A TO PODNOSI CISNIENIE.PANI MINISTER W 1 Z WYWIADOW STWIERDZILA ZE JUZ WIE GDZIE ROZCHODZA SIE PUBLICZNE PIENIADZE, OJ NIE WIE BO GDYBY WIEDZIALA TO JEJ OBOWIAZKIEM BY BYLO ZAWIADOMIC PROKURATORA GENERALNEGO LUB CBA I CBS I PEWNIE WIELE INNYCH SLUZB O NADUZYCIA NA OGROMNA SKALE LECZ NIE WIE LUB NIE CHCE WIEDZIEC,,DO CZEGO BARDZIEJ SIE SKLANIAM,I W SLUZBIE ZDROWIA JAK BYLO ZLE TAK BEDZIE JESZCZE GORZEJ TYLKO NIE DLA SLUZBY ZDROWIA TYLKO NAS PACJENTOW.

    Odpowiedz
  • rzyczliwy sąsiad(2010-06-07 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Banda koszących krocie z pensji podstawowej, potem z dyżurów, robiących na kilku etatach i praktyki prywatneja, a co niektórych jeszcze z kopert od schorowanej starszej babci lub dziadka, którzy żyją nieraz z jednej emerytury. Mam nadzieje że nie będzie w najbliższych latach białych miasteczek na Wiejskiej i jakiegoś schorowanego dziadka oderwanego od rzeczywistości podnoszącego gęstość zaludnienia w tym białym cyrku.

    Odpowiedz