Prokurator nakaże sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania ofiary

autor: Michalina Topolewska23.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 23.12.2009, 12:07

Sprawcy przemocy będą mieć zakaz kontaktowania się z ofiarami i nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • sędzia(2009-12-23 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Juz widzę, jak to rozwiązanie zaakceptuje TK. Uwali z hukiem. Bo można by przecież zrobić rozwiązanie, że to policjant / prokurator (jak przy tymczasowym aresztowaniu) kieruje tego typu wniosek do sądu, a sąd podejmuje decyzję. A tak prokuratura / policja będzie miała kolejny instrument o charaterze wydobywczym, na zasadzie: jak się nie przyznasz, to wydamy nakaz opuszczenia mieszkania ...

    Odpowiedz
  • łapy precz od dzieci(2009-12-23 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    najbardziej podoba mi się fragment o zabieraniu dzieci przez "pracownika socjalnego" (WTF?) w razie "zagrożenia życia i zdrowia"(WTF?), co w praktyce oznacza widzimisię jakiejś złośliwej baby.

    Odpowiedz
  • xzv(2009-12-23 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle w Polsce pomysł jest piekny, a jego wykonanie będzie praktycznie niemożliwe. W małych miasteczkach i na wsiach, gdzie dzieją się najgorsze rodzinne dramaty nie ma przecież żadnych noclegowni. A skoro pracownik socjalny będzie zabierał dziecko to historie jak z małą Różą będą się działy co tydzień.

    Odpowiedz
  • wojtek(2009-12-23 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Zabieranie dzieci przez "pracownika socjalnego" - no tego nawet w komunie nie było - to pachnie faszyzmem.
    Już nie sąd decyduje, a "pracownik socjalny".
    A w czasach niesłusznie minionych kucharka mogła rzadzić państwem.
    Zatoczyliśmy krąg i zbliżamy się do punktu wyjścia.

    Odpowiedz
  • tata(2009-12-23 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zostanie uchwalone takie prawo i będzie ono rygorystycznie przestrzegane to państwo powinno wybudować conajmniej 1000 noclegowni bo inaczej przyszłej zimy będzie nie 80, ale 8000 ofiar mrozu. Kiedy jest przemoc, a kiedy jeszcze nie? Kto rozstrzygnie, bo ja bym się nie odważył. Zwyrodnialców można i teraz ścigać i należy to robić skutecznie, ale zapowiadana mocna ingerencja w rodzinę to prawie terror.

    Odpowiedz
  • ron(2009-12-23 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    Totalitaryzm we wszelkich najgorszych formach

    Odpowiedz
  • xxx(2009-12-23 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    Małymi kroczkami a do przodu, może za jakiś czas w Polsce będzie żyło się normalnie. To chyba oczywiste, że oprawcy muszą być izolowani od rodzin, nad czym komentujący się zastanawiają.
    W tych rodzinach, gdzie tatuś znęca się nad mamusią żyją dzieci, które kiedyś dorosną i prawdopodobnie będą zachowywały się podobnie jak tatuś bo przemoc rodzi przemoc czy to takie trudne do zrozumienia.

    Odpowiedz
  • idka(2009-12-26 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak to będzie wyglądało kiedy sprawcą przemocy jest komendant policji?
    Który z jego kolegów,podwładnych lub przełożonych zechce zareagowć?
    Bo przecież "głowa"rodziny nie stosuje przemocy fizycznej,więc nie widać siniaków,a że znęca się psychicznie /od lat/nad żoną i dziecmi?-to jakby nie było sprawy.Ciekawi mnie czy ktoś przewidział sposób postępowania w takim przypadku.

    Odpowiedz