Firmy nie chcą płacić za mammografię i cytologię

autor: Dominika Sikora21.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 21.09.2009, 07:48

Pracodawcy nie zgadzają się na obciążanie ich obowiązkiem pokrywania kosztów badań cytologicznych i mammograficznych, jakie miałyby wykonywać kobiety podejmujące pracę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (10)

  • Mural(2009-09-21 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    I tak to jest piekło!Spróbujcie zarejestrować się na miesiąc z góry do ginekologa i utrafić z odpowiednim dniem cyklu,dla pobrania cytologii i badań.Dla kobiet w wieku menopauzalnym,a ciągle pracujących,czy wogóle tych z nieregularnymi cyklami-beznadzieja!

    Odpowiedz
  • nika(2009-09-21 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem przeciwna takim badanom! To kolejna próba ubeswłasnowolnienia kobiet. Zamach na przepisy mówiące o równym traktowaniu kobiet i mężczyzn (dlaczego nie wprowadzić obowiązku badania prostaty)! W przepisach prawa jest jasno napisane, że nie można nikogo zmusić do poddania się badaniom (chyba, że chodzi o badania mające na celu wykrycie chorób zakaźnych). W przepisach jest również zapis mówiący o tym, że w badaniach okresowych mają być ujęte badania mające na celu stwierdzenie mojej przydatności do pracy, tu nie widze związku przyczynowo-skutkowego. Badania mammograficzne wcale nie są bezbilesne, a ściskanie i naświetlanie biustu nie jest nieszkodliwe, jak wynika z badań! Dodatkowo nalezy pamiętać o tym, że lekarze już dziś pracują na starym sprzęcie, gdzie napromieniowanie przekracza wszelkie, dopuszczalne normy, co będzie dalej!?!?!

    Odpowiedz
  • K.K.(2009-09-21 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    nika. Tu nie chodzi o zmuszanie kobiet do wykonywania określonych badań. Celem badań jest profilaktyka. Ale chodzi o to, żeby piniądze na te badania nie szły z budżetu. A próba obciążenia kosztami badań pracodawców pośrednio czyni te badania obowiazkowymi.

    Odpowiedz
  • Gabi(2009-09-22 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Badanie cytologiczne przeprowadzane przez położne? To chyba żart (koszmarny zresztą)! Zresztą cały ten pomysł MZ z przymusowymi badaniami dla kobiet to koszmarek! Najgorsze jednak jest to, że do MZ nie trafiają żadne, nawet najbardziej logiczne argumenty...

    Odpowiedz
  • Korina(2009-09-22 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram to wszystko co piszesz Batsk. To co planuje kopacz jest oburzające i dyskryminujące, sprzeczne z Konstytucją RP. Czy rząd o tym nie wie? Czy oni nie słyszą argumentów takich jak twoje? Co za bezprawie w tym chorym kraju. Gorzej jak w obozie koncentracyjnym. Wtrącają się do praw człowieka na Białorusi, Kubie, czy w Chinach. No tam chyba nie wpadliby na taki genialny pomysł. Chyba, że im oddamy naszą minister zdrowia. Kobieta w Polsce jest obywatelem II kategorii. Mężczyzn nikt nie będzie badał przeciw rakowi prostaty czy jelita grubego, bo zaraz byłby krzyk na całą Europę o łamaniu praw człowieka. To jest dyskryminacja w miejscu pracy ze względu na płeć. Ten rząd łamie podstawowe prawa i normy. Jeśli to wejdzie, wyjeżdżam do Irlandii. Nie będę rozkładać nóg żeby utrzymać się w pracy. Nie jestem dziwką. Gdybym wiedziała, że tak będzie się badać moją przydatność do zawodu, to bym nią została i wtedy byłoby mi wszysto jedno, ale jestem pracownikiem umysłowym. Kobiety protestujcie!!!

    Odpowiedz
  • Paskuda(2009-09-22 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Panie BATSK cóż mogę na to powiedzieć nic więcej tylko DZIĘKUJĘ, za te komentarze. Podpisuję się pod nimi obiema rękoma. Dobrze, że nazwał Pan rzeczy po imieniu, tak to jest planowany gwałt na kobietach w świetle prawa i związku z tym ABSOLUTNIE należy zmienić zapisy w Konstytucji dotyczące równości mężczyzn i kobiet oraz dokonać odpowiednich zapisów mających na celu ubezwłasnoolnienie niewiast.Wspomnieć tu jeszcze należy o częstotliwości wykonywanych badań u kobiet. Obecnie co 4-5 lat a teraz co 2 lata.I kto za to zapłaci!

    Odpowiedz
  • Paskuda(2009-09-22 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Korino! Masz oczywiście rację plany kopacz są chore jak ona cała Najlepiej wychodzi ona na zdjęciach w trumnie (patrz Wprost Nr 39 z 27 września 2009).Jest tam też artykuł o tym jak rozłożyła ona cała służbę zdrowia. Baba jest nieudolna i chce się czymś wyróżnić ale jak czytam te artykuły to nie ona jest głównym motorem tych chorych dążeń to kuba szulc i piotr bobkiewicz i paru innych. To oni mówią o kobietach jak o przedmiotach, których nikt o zdanie nie pyta. To oni straszą i traktują wszystkie kobiety jakby były już chore i wymagały leczenia

    Odpowiedz
  • Korina(2009-09-22 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem, co można jeszcze zrobić w tym chorym kraju, żeby zgnoić i zniszczyć co jeszcze się da. Właśnie zabrali się za kobiety. U mnie w pracy, co powie dyrektor, albo nie daj Boże proboszcz, a jeszcze minister to ho,ho. Żadna się nie sprzeciwi, nie rozumieją jakie mają prawa i dziwić się że kopaczowa robi nagonkę na kobiety, mając nadzieję, że żadna się nie odezwie tylko spuści głowę i najwyżej się rozpłacze. I boję się, że tak to się skończy. Obym się myliła.

    Odpowiedz
  • BATSK(2009-09-24 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    PROSZĘ WPISAĆ W WYSZUKIWARKĘ FORUM POWIEDZ NIE TAM ZNAJDZIECIE NAS A WASZA POMOC TEŻ SIĘ PRZYDA

    Odpowiedz
  • BATSK(2009-09-24 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    WIDZĘ ŻE USUWA SIĘ MOJE POSTY CHOĆ ŻADNEGO REGULAMINU NIE ZŁAMAŁEM CZYŻBY PRAWDA NIEKTÓRYCH AŻ TAK RAZIŁA?

    Odpowiedz