Pracodawcy, a nie NFZ, muszą zapłacić za cytologię

autor: Dominika Sikora24.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 24.07.2009, 11:41

Od przyszłego roku kobiety podejmujące pracę lub już pracujące będą miały obowiązek wykonywania co dwa lata badań cytologicznych i mammograficznych. Ich koszt obciąży pracodawców.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (300)

  • wy-spy(2009-07-30 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    PORONIONY POMYSŁ!!!
    identyfikuję się z ww. komentarzami

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-23 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Koriny.
    Z tego co wiem to są tacy, którzy na serio próbują się tym zając i wykazać bezprawie takiego działania. A odnośnie RPO- otrzymałaś już odpowiedź?

    Proszę napisz, gdzie widziałaś tą interpelację? Chciałby sobie ją poczytać.

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-25 00:29) Zgłoś naruszenie 00

    W tej interpelacji nie wyrażono że sama idea przymusu do badań jest zła. Jest tam niby troszkę wzmianki, ale słabo. No i ten wątek że kapo egzekwującym badania ma być lekarz rodziny, a nie pracodawca. Pięknie. Z deszczu pod rynnę.
    A w ogóle ta interpelacja jest z kwietnia. No i nie została przedłożona kopacz? To kiedy zostanie jej przeczytana i czy w zostanie?

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-25 00:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ale ta interpelacja jest z kwietnia. To co, od kwietnia nie została przedłożona kopacz? To czy ona w ogóle zostanie jej przedłożona?
    A poza tym widzę w tej interpelacji zdania że sam obowiązek jest szczytny, tylko powinien nad tym czuwać (nad zmuszeniem kobiety do badań) lekarz rodzinny. Niby trochę jest o tym że sam przymus jest zły, ale nie jest to stanowcze.

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-24 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=13864677#post13864677

    Ręce opadają

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-24 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wnerwionej na maxa.
    Tak, tak. czytałam te komentarze. Widzę, że tu linków podawać nie można, bo ukryją komentarz.

    Odpowiedz
  • korina(2009-08-24 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    do Tofi
    wklep w google: obowiązkowa cytologia, potem poszukaj u dołu ,tam gdzie są kolejne strony, 10. strony i na 10. str. będzie tytuł chyba drugi z kolei : Interpelacja w sprawie...
    Ten artykuł dodaje otuchy.

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-24 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czemu link nie działa. OK, przestaję już pisać te emocjonalne posty, bo pewnie męczę już wszystkich.

    Odpowiedz
  • Korina(2009-08-23 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    do Tofi.
    Ja już pisałam wniosek do RPO. Podobno więcej osób napisało. Widziałam też interpelację jakiejś posłanki PO, do Kopaczowej i tam ona pisze, żeby Kopaczowa odpowiedziała na m.in. zarzuty dotyczące dyskryminacji kobiet, niezgodności z Konstytucją RP, jest tam wiele punktów, ale może po wakacjach ktoś na serio spróbuje się tym zająć i wykazać tej babie bezprawie całej tej sprawy.

    Odpowiedz
  • Kasia(2009-08-29 00:20) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że spora część kobiet jest zachwycona przymusem. Podobnie jak media, bo najczęsciej słychać informacje o przymusie w tonie zachwytu.

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-23 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do Koriny.
    Ja też to czytałam. Ta pani, której zapomniałaś nazwiska to Pani prof. Nojszewska (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwiska). Ona jest doradcą RPO.
    Ja żeby nie wpaść w depresję- to działam:-), Bo depresja problemu nie rozwiązuje.
    jeśli chodzi o nagłośnienie, to zwróć uwagę, że media piszą i mówią na ten temat w pozytywnym tonie i to mnie przeraża.

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-23 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wnerwionej na maxa:
    Otrzymasz na pewno odpowiedź. Poczekaj troszkę;-)

    Odpowiedz
  • korina(2009-08-23 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wnerwionej...Wiesz, dużo bab interesuje się tylko serialami, a potem dziwią się, że Kopaczowa chce przepchać taki szajs. Trzeba to nagłaśniać, ja czytałam, że sprzeciwiają się organizacje feministyczne, w tym pani Jolanta Nowicka i Magdalena Środa, oraz asystentka Rzecznika Praw Obywat. (zapomniałam jej nazwisko). Oby to tylko coś dało. One też powołują się na niezgodność z prawem, konstytucją i normami unijnymi. Ja też wpadam w depresję zwłaszcza wieczorami, bo chcę pracować, a ta ... chciałaby to odebrać nie tylko mnie. Nie mieści mi się w głowie żeby do tego doszło. Trzymaj się.

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-23 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Już napisałam na ten adres e-maila w piątek. Ale nie dostałam odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-23 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wnerwionej na maxa.
    Tobie ręce opadają, a ja słabnę kiedy czytam te ich bzdurki. One na siłę zaprowadziłaby każdą kobietę do ginekologa w imię dobra ogółu. Zapominają, że to nie te czasy, nie ten ustrój. Jeśli on im nie odpowiada, to droga do Chin jest otwarta.

    Piszesz, że chętnie zrobiłabyś coś więcej niż pisanie na forum, to zapraszamy Cię do grupy "aktywnych forumowiczów" sprzeciwiających się pomysłowi Kopacz.. Tutaj na forum jest podany mail BATSK, napisz do Niego.

    Odpowiedz
  • Tofi(2009-08-22 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    Musimy być czujne i nie możemy dopuścić do takiego traktowania nas. Trzeba reagować. Ja zamierzam. A jeśli chodzi o was to się przyłączcie do nas Dziewczyny. Bo samo biadolenie na forum nic nie da.

    Odpowiedz
  • Wnerwiona na maxa(2009-08-25 00:30) Zgłoś naruszenie 00

    2 razy mi się wstukało. Sorry.

    Odpowiedz
  • Pat(2009-08-28 02:02) Zgłoś naruszenie 00

    nieskromnie zacytuję siebie
    81: Pat z IP: 83.18.106.* (2009-07-28 12:00)
    do 80 Dociekliwa - Kopaczowa nie wprowadzi obowiązkowych badań dla mężczyzn bo na to jest zbyt tchórzliwa, koledzy z partii by ją wdeptali w ziemię, a poza tym ona nie zajmuje się leczeniem ludzi (chociaż jakimś cudem została lekarzem) nie zajmuje się też reformą służby zdrowia. Guzik ją obchodzi to ile się czeka do specjalisty, jakie są warunki w szpitalach itd. Kopaczowa specjalizuje się w spektakularnych akcjach, a to rejestr ciężarnych a to obowiązkowe badania dla kobiet, musi jakoś uzasadnić sens swego istnienia w rządzie, a wszystko kosztem kobiet, bo tak jest najprościej. Kumplom z partii się nie postawi bo się boi, a przy okazji da zarobić znajomym lekarzom albo synom znajomych - biznes się kręci

    Odpowiedz
  • Gabi(2009-08-22 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Według oficjalnej informacji zawartej na BIP-e MZ, prace nad tym nieszczęsnym rozporządzeniem przewidziano na IV kwartał b.r.

    Odpowiedz
  • Wizażanka(2009-08-27 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać w naszym zasr.anym kraju normy demokratycznego świata nie obowiązują...

    Odpowiedz