statystyki

Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie

autor: Bartłomiej Raczkowski16.04.2009, 14:45; Aktualizacja: 16.04.2009, 14:50
  • Wyślij
  • Drukuj

Pracownik ma prawo do urlopu na żądanie w wymiarze nieprzekraczającym cztery dni w roku kalendarzowym. Z art. 1672 kodeksu pracy wynika, iż pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu, jeśli tylko zgłosi on takie żądanie najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu. Czy istnieją jednak okoliczności, które usprawiedliwiają odmowę udzielenia urlopu na żądanie?



Ustawodawca, wprowadzając przepisy regulujące urlop na żądanie, miał na celu zapewnienie pracownikowi prawa decydowania o terminie wykorzystania czterech dni z puli przysługujących mu 20 lub 26 (w zależności od stażu pracy) dni urlopu. Pracownik może zgłosić wniosek o skorzystanie z urlopu w tym trybie nawet dopiero w dniu jego rozpoczęcia, a pracodawca ma obowiązek udzielenia urlopu zgodnie z wnioskiem. Do tego celu przystosowano reguły rządzące urlopem, np. owych czterech dni nie uwzględnia się w planie urlopów.

Zdarzają się jednak sytuacje, które zarówno w ocenie Sądu Najwyższego, jak i przedstawicieli doktryny usprawiedliwiają pracodawcę odmawiającego pracownikowi urlopu na żądanie.

Pierwszą z nich jest przypadek, kiedy po stronie pracodawcy zachodzi ważna przyczyna wymagająca obecności pracownika w pracy. Skoro bowiem pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego, z powodu wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (art. 167 par. 1 k.p.), powinien on mieć również możliwość odmówienia urlopu na żądanie, gdy zaistnieją szczególne warunki wymagające obecności pracownika.

Pracodawca może również odmówić urlopu na żądanie pracownikowi, gdy ten, żądając dni wolnych, nadużywa prawa. Stanie się tak gdy np. pracownik żąda urlopu w terminie, w którym chciał skorzystać z urlopu wypoczynkowego i spotkał się z odmową pracodawcy. Podobnie też dojdzie do nadużycia prawa, gdy wszyscy pracownicy będą chcieli skorzystać z urlopu na żądanie w tym samym dniu, używając prawa do urlopu na żądanie jako instrumentu zastępującego strajk. Podnosi się również, iż pracodawca może sprzeciwić się skorzystaniu przez pracownika z urlopu na żądanie, gdy zagrożone jest jego dobro lub mienie, a nieobecność pracownika mogłaby spowodować szkodę materialną w zakładzie pracy.

Podkreślić jednak należy, iż wskazane powyżej sytuacje powinny mieć absolutnie wyjątkowy charakter. Zasadą jest bowiem, iż pracodawca musi udzielić urlopu na żądanie, choćby nawet wiązało się to dla niego z trudnościami czy komplikacjami w organizacji pracy.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 10

  • 1: EWCIA z IP: 83.22.221.* (2009-04-23 15:00)

    NIE MA TAKIEGO ART.1672 W KODEKSIE PRACY TYLKO JAK JUZ COS TO ART.167 Z DOPISKIEM" ZE ZNACZKIEM "2 CZYLI TAKĄ MAŁĄ DWÓJECZKĄ PRZY ART.167

  • 2: Dobre -dobre -dobre z IP: 84.234.1.* (2009-05-29 07:12)

    czyli urlop na żądanie ,nie jest urlopem na zadanie bo pracodawca może odmówić!
    Jestem za a nawet przeciw.

  • 3: ach i jeszcze jedno. z IP: 84.234.1.* (2009-05-29 07:13)

    mój pracodawca ma ciągle problemy!- i jeszcze nie dal nikomu urlopu ma żądanie!-W ten sposób fikcja stała sie prawdą!

  • 4: BEZ NADZIEJA z IP: 91.94.219.* (2010-01-17 12:50)

    ODMÓWIONO MI URLOPU NA ŻĄDANIE PRZEZ PRACODAWCE CYT ,, A CO MNIE TO OBCHODZI MASZ PRZYJŚĆ DO PRACY ALBO PRZYNIEŚ EL -4 ' POTRAKTOWANO MNIE JAK ŚMIECIA A MIAŁAM DZIECKO W SZPITALU

  • 5: Weles z IP: 195.205.192.* (2010-01-28 16:12)

    Jednym zdaniem: nie ma czegos takiego w polskim kodeksie pracy jak realne prawo do dnia na zadanie, ani 4 ani nawet 1... Kazda nieobecnosc pracownika to strata dla pracodawcy (inaczej ten pracownik bylby zbedny) daje to pracodawcy prawo odmowic swojemu pracownikowi urlopu. W takim przypadku nie mozemy mowic o dniu na zadanie .. a poprosic zawsze mozna bez zadnego art. w kodeksie

  • 6: poszkodowany z IP: 83.21.68.* (2010-03-09 10:23)

    Mój pracodawca zataił możliwość wzięcia urlopu na żądanie twierdząc że wykorzystałem urlop w całości .Kiedy złożyłem stosowne podanie zostałem zwolniony z pracy w trybie art. 52

  • 7: jaga z IP: 150.254.153.* (2010-03-29 15:55)

    SKANDAL! Niewolnictwo! Pracownik ma tylko pracować a nic mu sie nie należy! 365 dni w roku i nawet 4 dni nie może sam zadysponować. Pół roku temu zarezerwowaliśmy razem ze znajomymi tydzień w Paryżu [z góry opłacone bilety lotnicze bo z wyprzedzeniem jest taniej + wynajęcie mieszkania]. Każdy z nas poinformował pracodawce. Wyjazd za trzy dni po świętach a znajoma dopiero dzień przed wyjazdem dowie się czy dostanie ten urlop. Jest załamana! Kierowniczka nie chce podpisać karty urlopowej do ostatniej chwili bo boi się, że pozostałe dwie osoby z działu pójdą na chorobowe po świętach i nie będzie miał kto pracować. Wstyd!!! Ma gdzieś moją koleżankę, że ta uczciwie z dużym wyprzedzeniem informowała o wyjeździe. Gdzie jest prawo? Wszyscy we czworo będziemy narażeni na straty jeśli wyjazd nie wypali. POMYŚLCIE TEŻ O ZWYKŁYCH< UCZCIWYCH LUDZIACH - GDZIE ICH PRAWA??? NIE MA!!!
    ZERO UCZCIWOŚCI i NAWET PRZYZWOITOŚCI. Tylko pracodawca liczy swoje straty a co z innymi?
    Mam tez drugi przykład znajomi dwa lata z rzedu nie mają wspólnego urlopu. Bo ich zakłady pracy zmykają się po miesiącu [każdy pracuje w innym] NIESTETY TE MIESIĄCE SIĘ NIE POKRYWAJĄ! Mają dzieci i nie moga wspólnie z nimi wyjechać! Gdzie tu sprawiedliwość. Czy to tak dużo chociaż 1 tydz. w roku spędzone z rodziną??? GDZIE POLITYKA PRORODZINNA? TAkie sytuacje się zdarzają i to coraz częściej... Przykre...

  • 8: endriu z IP: 80.50.55.* (2010-04-06 05:52)

    Wiele jest niedociągnięć w prawie pracownika.

  • 9: nobody z IP: 88.156.174.* (2010-05-11 17:04)

    Polskie prawo pracy jest tak ustalone, aby "robole" nie podskakiwały - jaki to interes pracodawcy może być zagrożony 4-rema dniami wolnego dla pracownika ? Śmiech na sali. Ponad to urlopy na żądanie zdarzają się u takich pracodawców któży mają za nic problemy swoich pracowników - jak na razie nie musiałem brać takiego wolnego bo przełożony jest człowiekiem życiowym, ale w innych zakładach to jedyna szansa aby w sytuacji kryzysowej dostać wolne. Sąd który tak orzekł moim zdaniem złamał prawo określone w Kodeksie Pracy.

  • 10: RYSIEK z IP: 89.75.71.* (2013-04-19 11:25)

    GŁOSUJCIE DALEJ NA TUSKA TO BEDZIECIE MIELI JESZCZE LEPIEJ !!!

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie