"(...) Niewiadomą jest to, co się będzie działo na rynku pracy. Pierwsza fala - trochę z ostrożności - zwolnień, szczególnie wobec osób, które nie tyle zostały zwolnione, co nie przedłużono im zatrudnienia, miała miejsce w styczniu i lutym. Teraz jest bardzo ważne, co będzie się działo w najbliższych miesiącach" - powiedział w piątek w TOK FM Boni.

"Ta fala prawdopodobnie spadnie. Bezrobocie będzie wolniej rosło, ale będzie rosło. Myślę, że istotnym testem będzie to, czy wchodzący na rynek pracy absolwenci będą mogli znaleźć pracę" - dodał.

W ocenie Boniego, gospodarka jeszcze stoi przed największymi zagrożeniami

"Te największe zagrożenia mogą oznaczać obniżenie poziomu produkcji przemysłowej w sektorach eksportowo powiązanych z Niemcami czy całą UE, w większej skali niż do tej pory" - powiedział minister.

"Po drugie bardzo dużo zależy do tego, czy te inwestycje związane ze środkami unijnymi, ze środkami publicznymi, które chcemy uruchamiać w tym roku, wystartują" - dodał.

Boni podkreślił także, że bardzo ważne będzie uruchomienie odpowiedniej podaży pieniądza i powrót zaufanie pomiędzy sektorem finansowym a realną gospodarką.