Bezrobocie w lutym wzrosło do 10,9 proc.

24.03.2009, 12:13; Aktualizacja: 24.03.2009, 19:33

Stopa bezrobocia wzrosła w lutym 2009 r. do 10,9 proc. wobec 10,5 proc. miesiąc wcześniej. Liczba bezrobotnych zwiększyła się w tym czasie o ponad 84 tys. - podał dziś Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (8)

  • Tym(2009-03-24 23:31) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podniecajcie się za bardzo. Zimą zawsze rosło bezrobocie - część obecnego wzrostu to właśnie taki "sezonowy wzrost". Stawiam na stabilizację poziomu bezrobocia w marcu i kwietniu. Od lata znów zacznie spadać - aż do jesieni. Moja prognoza na koniec 2009 r.: 9,5%

    Odpowiedz
  • MB(2009-03-24 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Stopa bezrobocia moim zdaniem jeszcze będzie wzrastać i drastycznie będą maleć dochody społeczeństwa. Będziemy na końcu listy krajów o najniższych dochodach przypadającą na głowę 1 mieszkańca. A co będzie z emeryturami dla tych co niedługo przejdą na emeryturę po okresie długotrwałego bezrobocia? a no będą w stanie agonalnym, zdegradowanym do poziomu poniżej godności ludzkiej. Bezrobotni ci obecnie mają już sytuację materialną jak w krajach bantustanu, poniżej godności ludzkiej. Tą sytuacją rządzący się nadal nie zajmują i nic ich dalej nie obchodzą, a zwłaszcza na wisi i w małych miasteczkach.

    Odpowiedz
  • Chłopaki z Irlandii wracają(2009-03-24 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    każdy chce zostać PREZESEM i płacić podatek liniowy!

    Odpowiedz
  • Royale(2009-03-24 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle?

    Odpowiedz
  • rydzykant(2009-03-24 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Fachowcy się znajdą-jak zabraknie w PO to znajdzie się ich w kuźni fachowców-prorodzinnym PSL.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-03-24 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Co miesiąc przybywa 80 tyś ludzi bez pracy a rząd się martwi by bezrobotny czasem do lekarza nie poszedł. To dobre zajęcie. Pozdrawiamy ministerstwo pracy ! Niech nam żyje! Prosimy o jeszcze trzy nowe departamenty! Co! nie macie tylu fachowców ?

    Odpowiedz
  • A miało bezrobocie nie rosnąć !!!!!(2009-03-24 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    wiadomo dlaczego rośnie bezrobocie ponieważ w pierwszej kolejności są zwalniane osoby z najdłuższym stażem pracy . Osobom tym pomimo posiadanego stażu pracy 40 lat i więcej wydłużono przejście na emeryturę o 5 lat . Uprzywiliowanym rocznikiem jest osoba urodzona w 1948 którym wystarcza tylko staż 35 lat

    Odpowiedz
  • lala(2009-03-24 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Wytarczyło kilka miesięcy (nie)rządu Tuska i to co z mozołem przez ostatnie kilka lat naprawiano, błyskawicznie spieprzono.
    Ludzie, póki jeszcze czas, odsuńmy od koryta tych barbarzyńców !!!

    Odpowiedz