Nowe kryteria dochodowe i wysokość zasiłków z pomocy społecznej

10.07.2018, 16:17; Aktualizacja: 10.07.2018, 16:41
podatki, pieniądze

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 października 2018 roku.źródło: ShutterStock

Rada Ministrów przedstawiła rozporządzenie zawierające nowe kryteria dochodowe jakie będą obowiązywać przy wypłacie środków z pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Kruk(2018-07-15 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    "Zwiększy się także kwota kwotę stanowiącą podstawę ustalenia wysokości pomocy pieniężnej na usamodzielnienie, na kontynuowanie nauki i pomocy na zagospodarowanie w formie rzeczowej. Obecnie wynosi ona 1722 zł, od października - 1763 zł" ojej ojej, ojej! Nie dość, że nie zauważono dwukrotnego użycia słowa kwota, to tekst wystraszył mnie. Bo żeby o tak wielką kwotę (41 zł) podnieść wskaźnik, potrzeba było ponad dwa lata myślenia przez sprawujących władzę. To do czego dojdzie dalej?

    Odpowiedz
  • rodzic(2018-07-15 18:20) Zgłoś naruszenie 20

    Ale podwyżki. Sobie to potrafią przyznać podwyżki i nagrody. Złodziejstwo w biały dzień.

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-07-12 05:03) Zgłoś naruszenie 14

    Może trzeba się rozejrzeć za pracą?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hela(2018-07-11 13:24) Zgłoś naruszenie 50

    Napisali to tak żeby przypadkiem nie zauważyć ******** z tego mamy 😁😁😁

    Odpowiedz
  • Danuta(2018-07-11 11:48) Zgłoś naruszenie 31

    Emerytura od sierpnia 800. 900 zł dla kobiet które przechodzą. teraz na emeryturę ZUS oszukał nas okrada pracodawcy wysłali za nas składki I teraz za to mamy wyzyc to jest jałmużna wstyd i chana Danuta

    Odpowiedz
  • mopsik(2018-07-11 06:06) Zgłoś naruszenie 62

    poprzednia waloryzacja to wzrost o 75 zł zasiłku stałego z 529 zł na 604 zł netto obecna propozycja wzrostu to żałosne 41 zł ?? to ma być dobra zmiana ??

    Odpowiedz
  • Gosc (2018-07-11 03:00) Zgłoś naruszenie 82

    520 zl kto za tyle wyzyje a 500 rozdaja na orawo i leqo bez dochodu

    Odpowiedz