Baby boom spowalnia. Koniec efektu 500 plus?

autor: Grzegorz Osiecki13.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 13.02.2018, 09:28
dziecko, oko, oczy, wzrok

Polepszająca się wyraźnie od 2015 r. kondycja rynku pracy, rosnące dochody ludności i prorodzinne rozwiązania, które wdrażał zarówno poprzedni rząd, jak i obecny (na czele z programem „Rodzina 500 plus”), skutecznie zachęciły do posiadania dzieci.źródło: ShutterStock

Dane GUS i PESEL pokazują, że w końcówce roku urodziło się mniej dzieci niż rok wcześniej, podobnie mogło być w styczniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (23)

  • lmnjhygv(2018-02-14 13:14) Zgłoś naruszenie 40

    500+ "zjadły " podwyżki cen i inflacja. Zamiast sprowadzać ludzi do pracy ze wschodu, tworzyć mniejszości narodowe, należy tworzyć miejsca pracy i podnosić pensje Polakom w Polsce.

    Odpowiedz
  • Seba(2018-02-14 07:02) Zgłoś naruszenie 41

    Niech postraszą rząd, to i 1000+ dostaną! Skandal, bo z naszych kieszeni.

    Odpowiedz
  • cieśla(2018-02-13 16:05) Zgłoś naruszenie 191

    Ludzie zachowują się racjonalnie bo życie w tym kraju to katorga.

    Odpowiedz
  • mam dosyć pracy(2018-02-13 15:47) Zgłoś naruszenie 94

    no i dobrze, bo kto będzie ********** na te 500+ płacone za ********** sie i rozmnażanie, pisowska patologia

    Odpowiedz
  • Anka(2018-02-13 14:42) Zgłoś naruszenie 310

    Nie wiem skąd to zacieranie rąk,że Pisowi nie udał się program 500+.Przecież wszyscy jedziemy na jednym wózku.Zabraknie dzieci to kto będzie płacił za nasze emerytury,kto będzie pracował w szpitalach czy domach opieki?Wierzycie,że przyjadę Ukraińcy albo islamscy uchodźcy i będą na nas pracować tak ja Polacy na Niemców?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ivonn(2018-02-13 13:22) Zgłoś naruszenie 93

    A to według waszej gazety był jakiś efekt?

    Odpowiedz
  • Mało liczne roczniki...więc i dzieci mało(2018-02-13 12:44) Zgłoś naruszenie 811

    Prawie każde młode małżeństwo ma już 2 dzieci.... Wincyj się nie da !!!! No chyba żeby w łapankach zapładniać stare panny a kawalerom oddawać do wychowu sieroty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawo do godności(2018-02-13 11:22) Zgłoś naruszenie 2911

    PIS traktuje kobiety jak macice do rodzenia, wiec co się dziwić

    Odpowiedz
  • Deficyt z Chinami w HZ ponad 80 mld zl.(2018-02-13 10:07) Zgłoś naruszenie 206

    Jedna z przyczyn niskich urodzen jest wyjazd mlodych ludzi na Zachod spowodowany brakiem pracy i niskimi placami w tym brak odpowiedniej kwoty wolnej od podatku.. Mysle, ze w duzym stopniu w sposob posredni na taka sytuacje wplynal i wplywa ogromny deficyt w handlu zagranicznym z Chinami, ktory wynosi ponad 80 mld zl. Zamiast rozwijac miejsca pracy w Polsce wolelismy i wolimy sprowadzac towary z Chin, a nasza sile robocza w kwiecie wieku wypychac na Zachod. ----

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ola(2018-02-13 09:07) Zgłoś naruszenie 79

    Po prostu brakowało w sklepach prezerwatyw a faceci zestresowaniu i buuum

    Odpowiedz
  • sd(2018-02-13 08:54) Zgłoś naruszenie 245

    wszystko co dobre kiedyś się kończy - kończą się i niewolnicy. zonk

    Odpowiedz
  • Aleksis(2018-02-13 08:15) Zgłoś naruszenie 464

    Co ma mnie zachęcić do posiadania 2 dziecka, jak ledwo z jednym dajemy radę. Nie ma żłobków w Warszawie, prywatny 1200 zł plus wyżywienie (to nie jest najdroższa placówka, średnia półka). Chcę też by dziecko siedziało tam w miarę krotko (nie 10 godzin a 8) - jednak pracodawca męża i mój ma kłopot z lekką zmianą nam godzin. Trzeba się p[rosić by móc być między 7 a 15. Oczywiście 9 - 17 to już kłopot mniejszy, ale któreś z nas wraca w zasadzie już na kąpiel (a oboje pracujemy w sektorze publicznym!). Trzeba dorabiać na różne sposoby, bo niestety pensje nie rosną. W efekcie w weekend też zamiast się bawić w parku, raz jedno raz drugie pracuje. I w tym wszystkim osoby takie jak my nie dostają ŻADNYCH świadczeń. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach uważa, że 500 zł przekona by znów organizować te całą logistykę? Ja nie potrzebuję pieniędzy, bo je zarobimy, ale żłobka, przedszkola, szkoły nastawionej na potrzeby dziecka a nie nauczycieli. I elastycznego systemu pracy, by w razie choroby dziecka móc zabrać pracę do domu a nie iść na zwolnienie, albo narzucenia obowiązku zmiany godzin pracy, bo z tym zawsze szefowie, miłośnicy dupogodzin mają kłopot.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jolka(2018-02-13 08:11) Zgłoś naruszenie 147

    po prostu był rok Ognistego Koguta - zawsze wtedy rodzi się więcej dzieci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz