Zobacz, ile wyniesie zasiłek rodzinny od 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek17.12.2017, 14:30
Zasiłek nadal przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 674 zł.

Zasiłek nadal przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 674 zł.źródło: ShutterStock

Od 1 listopada 2017 roku rozpoczął się nowy okres zasiłkowy, który potrwa 31 października 2018 r. Oto stawki zasiłku rodzinnego i dodatków obowiązujące w tym okresie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Mona(2018-01-16 13:53) Zgłoś naruszenie 01

  Od listopada nie dastalam zasilku rdzinnego nie mozna sie nic dowiedziec kpiny i wstyd co one tam robim

  Odpowiedz
 • Tak o jest(2017-12-18 13:00) Zgłoś naruszenie 52

  Mam o piętro niżej sąsiada który otrzymany grosz z pomocy społecznej - natychmiast w całości p r z e l e w a . Syn reguluje czynsz za około 30 m kw.komunalne mieszkania w innym przypadku znalazłby się na bruku. "Żona " tak samo nigdy i nigdzie przez swój żywot / około 60 letni/ nie zhańbiła się pracą . Interesuje mnie ,dlaczego zdrowi ludzie - mają otrzymywać zasiłki z podatków ciężko pracujących ? Dlaczego nikt z tych urzędników nie pofatyguje się sprawdzić celowość wypłat jak ich wydatki,zasięgając przy tym anonimowo opinii sąsiadów ?

  Odpowiedz
 • Ewa(2017-12-18 09:52) Zgłoś naruszenie 61

  Zgadzam się z opinią pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Tera(2017-12-18 08:39) Zgłoś naruszenie 93

  Właśnie !i dlatego moja córka zrezygnowała z tej jałmużny ,mimo że sama wychowujące dziecko.Lepiej z opieką nie zaczynać bo czyhają.Pod byle pretekstem odbiorą dziecko albo w najlepszym przypadku dadzą kuratora.

  Odpowiedz
 • CCC(2017-12-18 07:39) Zgłoś naruszenie 102

  Załatwienie zasiłku rodzinnego to jakaś tragedia. Potrzebny jest plik zaświadczeń, oświadczeń. Ostatnio otrzymałam list z MOPSU po którym całą noc nie spałam, był napisany w takim tonie , jakbym wzywana była do zeznania wyjaśnień w roli podejrzanego. Poczułam się, jakby chodziło im o wyłudzenie zasiłku. Przejrzałam ustawę o zasiłku i uznałam, że wszystko jest z mojej strony ok. Na miejscu okazało się, że zostałam poinformowana, że przekroczyłam /po uzyskaniu dochodu/ próg i nie będę miała zasiłku i po to byłam wzywana a decyzja przyjdzie osobnym pismem. Pismo z MOPSU zniszczyłam, żeby nie przeczytała jego moja rodzina, Jego forma była okropna. Za komuny po urodzeniu dziecka pokazywało się w dziale rachuby akt urodzenia i był wypłacany zasiłek, bez biurokracji. Teraz trzeba się dobrze nalatać , dodatkowo doznać wstydu i upokorzenia.TO JEST NIENORMALNE.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane