Zobacz, ile wyniesie zasiłek rodzinny od 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek17.12.2017, 14:30
Zasiłek nadal przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 674 zł.

Zasiłek nadal przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 674 zł.źródło: ShutterStock

Od 1 listopada 2017 roku rozpoczął się nowy okres zasiłkowy, który potrwa 31 października 2018 r. Oto stawki zasiłku rodzinnego i dodatków obowiązujące w tym okresie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Kasia(2018-07-17 16:56) Zgłoś naruszenie 61

    Bogaci powinni być wykluczeni z programu 500+ powinien być jakiś ogranicznik...wstyd aby matka samotnie wychowująca dziecko mająca najniższkrajowa nie dostała a ktoś kto ma spory dochód i rozbija się super fura dostawał od państwa kasę to niewiarygodne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asd(2018-07-02 01:22) Zgłoś naruszenie 30

    Zasilki ucza tylko kombinatorstwa. Potem kto moze to sie zatrudnia na czarno albo za najnizsza krajowa i dostaje co chce a ci co pracuja uczcciwie i odprowadzaja skladki nie doataja nic. Potem ci co cale zycie oszukiwali panstwo i wszystkich na okolo dra sie o emerytury obywatelskie. Jaka to sprawiedliwosc? Dlaczego ci co sie uczyli, studiowali a dzis ciezko pracuja maja sie dokladac do tych co wagarowali ledwo podstawowki pokonczyli a dzis gwalca system.

    Odpowiedz
  • placacy podatki robol(2018-06-05 23:30) Zgłoś naruszenie 13

    pecha to ma twoj mozg rzadko uzywany bo chyba nogi czesciej rozkladasz niz mozgu uzwasz

    Odpowiedz
  • Xl(2018-06-04 20:15) Zgłoś naruszenie 14

    Głupie gadanie że pracuje nie dostaje 500+ jest dla każdego a że ma się jjedno dziecko ci co pracują i przekracza dochód mają pecha

    Odpowiedz
  • przyszła samobójczyni(2018-06-03 20:27) Zgłoś naruszenie 52

    Ten kto nie pracuje - 500 + dostaje , zasiłek rodzinny dostaje + inne dodatki, ten kto całe życie uczciwie pracuje i sam wychowuje dzieci nic nie dostanie bo gdy dzieci ,które są pełnoletnie dostaną po parę zł. stypendium wlicza się do dochodu i na młodsze dziecko już się nie należy nic - to dlaczego 500 zł nikomu się nie liczy do niczego i z moich jak i innych pracujących państwo rozdaje nierobom i bogatym . Teraz jeszcze po 300 zł mają dostać bo jeszcze im mało - i nie mówcie że teraz nagle wszystkim dzieciom dajecie - wsadźcie sobie te 300 zł do ................ Mam nadzieje że wyborów już tak dobrze nie wygracie i skończy się ten cyrk

    Odpowiedz
  • Dorisss(2018-05-14 09:58) Zgłoś naruszenie 20

    Dostała zwrot podatku z urzędu skarbowego (ulga na dziecko - do dochodu doliczyli) i 800 zł przekroczyła

    Odpowiedz
  • Samotna matka (2018-03-11 22:00) Zgłoś naruszenie 40

    Samotnie wychowuję córkę ,były maż alkoholik nie pracuje ,jest na utrzymaniu matki .Nie płaci zasądzonych alimentów .Dla mnie zarabiającej najniższą krajową nie należy się żadna pomoc od państwa bo zarabiając 1500 netto ,przekraczam progi finansowe :( do zasiłku alimentacyjnego , 500+ , rodzinnego ...Z tej pensji utrzymuję siebie mieszkanie i dziecko .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • miki(2018-02-26 20:52) Zgłoś naruszenie 52

    A ja dzis byłam złozyc wniosek 3 min to zajęło bez zadnych zaswiadczeń przeciez wszystko maja w komputerach poprzez połęczenie z US i ZuS - Pani jeszcze dzieckiem sie zajęła. POZDRAWIAM

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mona(2018-01-16 13:53) Zgłoś naruszenie 34

    Od listopada nie dastalam zasilku rdzinnego nie mozna sie nic dowiedziec kpiny i wstyd co one tam robim

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak o jest(2017-12-18 13:00) Zgłoś naruszenie 158

    Mam o piętro niżej sąsiada który otrzymany grosz z pomocy społecznej - natychmiast w całości p r z e l e w a . Syn reguluje czynsz za około 30 m kw.komunalne mieszkania w innym przypadku znalazłby się na bruku. "Żona " tak samo nigdy i nigdzie przez swój żywot / około 60 letni/ nie zhańbiła się pracą . Interesuje mnie ,dlaczego zdrowi ludzie - mają otrzymywać zasiłki z podatków ciężko pracujących ? Dlaczego nikt z tych urzędników nie pofatyguje się sprawdzić celowość wypłat jak ich wydatki,zasięgając przy tym anonimowo opinii sąsiadów ?

    Odpowiedz
  • Ewa(2017-12-18 09:52) Zgłoś naruszenie 112

    Zgadzam się z opinią pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Tera(2017-12-18 08:39) Zgłoś naruszenie 1710

    Właśnie !i dlatego moja córka zrezygnowała z tej jałmużny ,mimo że sama wychowujące dziecko.Lepiej z opieką nie zaczynać bo czyhają.Pod byle pretekstem odbiorą dziecko albo w najlepszym przypadku dadzą kuratora.

    Odpowiedz
  • CCC(2017-12-18 07:39) Zgłoś naruszenie 147

    Załatwienie zasiłku rodzinnego to jakaś tragedia. Potrzebny jest plik zaświadczeń, oświadczeń. Ostatnio otrzymałam list z MOPSU po którym całą noc nie spałam, był napisany w takim tonie , jakbym wzywana była do zeznania wyjaśnień w roli podejrzanego. Poczułam się, jakby chodziło im o wyłudzenie zasiłku. Przejrzałam ustawę o zasiłku i uznałam, że wszystko jest z mojej strony ok. Na miejscu okazało się, że zostałam poinformowana, że przekroczyłam /po uzyskaniu dochodu/ próg i nie będę miała zasiłku i po to byłam wzywana a decyzja przyjdzie osobnym pismem. Pismo z MOPSU zniszczyłam, żeby nie przeczytała jego moja rodzina, Jego forma była okropna. Za komuny po urodzeniu dziecka pokazywało się w dziale rachuby akt urodzenia i był wypłacany zasiłek, bez biurokracji. Teraz trzeba się dobrze nalatać , dodatkowo doznać wstydu i upokorzenia.TO JEST NIENORMALNE.

    Odpowiedz