Jak ZUS obliczy świadczenie, gdy nie można udowodnić wysokości zarobków

autor: Agata Rogulska13.01.2009, 09:18; Aktualizacja: 13.01.2009, 10:29

Osoby, które występując o emeryturę, rentę nie mogły udowodnić wysokości osiąganych zarobków za okres pozostawania w stosunku pracy, mogą wystąpić do ZUS o przeliczenie świadczenia. Wnioski można składać od 1 stycznia 2009 r. Po ich złożeniu ZUS ponownie obliczy świadczenie przyjmując, że osiągały minimalne wynagrodzenie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Komentarze (7)

  • tadeusz(2009-01-26 20:10) Zgłoś naruszenie 70

    czy okres szkoły oficerów rezerwy 6 miesięcy i praktykę wojskową 6 miesięcy zus policz teraz jako minimalne wynagrodzenie

    Odpowiedz
  • Jan Z .(2009-02-20 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem wprzedsiebiorstwie budowlanym w zawodzie betoniarz prefabrykacji od 12.04.1967r. do 30.10.1990r . Przedsiebiorstwo zostało zlikwidowane .dokumenty znajdują się w archiwum . Z archiwum otrzymałem następujące dokumenty : kopie umowy o prace ,kserokopie kart wynagrodzeń , pismo że zostało wystawione świadectwo pracy ale bez pieczontki i podpisu . i zaświadczenie o skreśleniu z ewidencji pracowników z dnia 2.01 .1994r. ZUS z tego okresu zaliczył mi 23 lata 2miesiące 29 dni składkowych.Starałem się o wceśniejszo emeryture w związku z praco wtrudnych warunkach .Urodziłem się w 1947 r. Jak w takim wypadku moge udokumentować swoje podanie i nierozumie dlaczego ZUS wszystkego okresu tylko część .Napisano że nie przedłorzyłem orginalnych świadestw . Ja obecnie przebywam zagranico . Co mam robić dalej i czy wogule moge otrzymać emeryture .

    Odpowiedz
  • antek(2009-01-15 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Spoko, co ukradzione zostanie przejedzone:
    http://zus.pox.pl/
    Spokojna głowa.

    Odpowiedz
  • poprawka(2009-01-13 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Wyłapuje się społeczeństwo w pojedynkę przez zwerbowanych agentów."

    Powinno być:
    Wyłapuje się społeczeństwo pojedynczo przez zwerbowanych agentów.

    Przepraszam.

    Odpowiedz
  • ZUS MA SWIETNY SPOSÓB(2009-01-13 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    W myśl obowiązujących przepisów za pracę >górniczą< wykonywaną >pod ziemią< stale i w pełnym wymiarze czasu pracy uważa się pracę wykonywaną >pod ziemią <przez wszystkie pełne dniówki robocze w miesiącu ( za pełne miesiące uważa się przepracowane do 1980 roku- 25 dni, a od 1.01.1981 r.-22 dni robocze w miesiącu kalendarzowym)…


    Zamieniając 1 raz zawód i 2 x miejsce pracy, w wyrazy górniczą (przykład: można wpisać> motorniczego tramwaju< miejsce pracy (pod ziemią ) zamieniamy w >zajezdni tramwajowej<
    Tak można manipulować każdą grupą zawodową. (spróbuj wpisac twój zawód i miejsce pracy )
    W ten sposób na podstawie specjalnie stworzonych przepisów można zabrać do ok. 26 lat zatrudnienia. Ofiara otrzymuje emeryturę lecz może być niższa nawet o połowę. Można odsuwać termin wypłaty o dowolny termin. Można zmuszać ofiary do dalszej pracy o dowolny termin. Nie zalicza się do okresu zatrudnienia miesięcy które miały mniej niż 22 dni robocze , w których był urlop, l-4, badania okresowe, urlop

    Odpowiedz
  • c.d.(2009-01-13 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    okolicznościowy i inne. Tak skonstruowane prawo nakazuje pracę w soboty i niedziele (więcej bezprawiezus, choć strona ma charakter odzewu do górników, dotyczy to wszystkich nacji zawodowych) to profanacja postulatów sierpnia 80. Tak ustawione prawo wespół ze zwerbowanymi agentami w sądach , ZUS, prokuraturach, ma na celu wyeliminowanie art. 7,8,9,45,67,87,konstytucji R.P.
    Art. 6,13,14,17Konwencji praw człowieka. W akcjach Temida i bezprawiezus najbardziej zasłynęły sądy katowickiej apelacji, gdzie wydawano i wydaje się decyzje emerytalne a następnie wyroki na tak spreparowanych przepisach, niepublikowanych i nie ogłoszonych. Wyłapuje się społeczeństwo w pojedynkę przez zwerbowanych agentów.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-02-17 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem drobnym wytwórcą .Nie stać mnie na opłacanie składek do ZUS.Z tego co zarobię w sezonie letnim utrzymuję się b.skromnie cały rok.Gdybym opłacił składki nie starczyłoby na życie.Czy w świetle prawa polskiego jestem przestępcą?

    Odpowiedz