statystyki

Urzędom Pracy brakuje bezrobotnych. Szukają chętnych do rejestracji

autor: Janusz K. Kowalski23.03.2017, 07:53; Aktualizacja: 23.03.2017, 08:27
praca, rekrutacja, bezrobotny

Młodzi do 30. roku życia mogą otrzymać w urzędach pracy różnorodną pomoc.źródło: ShutterStock

Część powiatowych urzędów pracy szuka nie tylko pracodawców z ofertami zatrudnienia, lecz także osób, które zechciałyby się zarejestrować jako bezrobotne.

Reklama


Urzędy pracy zmieniają filozofię działania. Wszystko przez to, że mają dużo ofert pracy, pieniędzy z UE i różnych form pomocy dla osób bez zajęcia, lecz brakuje... bezrobotnych, którzy mogliby z tego skorzystać. Dziś to pośredniak szuka klientów, a nie na odwrót. Ministerstwo Pracy potwierdza w rozmowie z nami, że popiera taki model działania.

– Nasi doradcy zawodowi odwiedzają już klasy maturalne. Podczas spotkań zachęcają uczniów do rejestracji w urzędzie po uzyskaniu dyplomu ukończenia szkoły – mówi Renata Siembab pełniąca obowiązki dyrektora PUP w Mielcu.

Na pytanie „po co?” Siembab odpowiada: „Dzięki temu otrzymają od ręki, a nie jak dawniej po wielu miesiącach, ofertę pracy albo propozycję odbycia stażu”.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Komentarze (29)

  • oderwanie od rzeczywistości(2017-03-23 12:59) Zgłoś naruszenie 430

    Rządzący powinni mieć takie same emerytury jak reszta obywateli, wtenczas być może zaczną realnie postrzegać rzeczywistość.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-03-23 14:25) Zgłoś naruszenie 424

    Zlikwidować Urzędy pracy, nic sobą nie reprezentują i nic nie pomogły. Pracować na prawdziwym rynku pracy.

    Odpowiedz
  • Dlatego sie nie rejestrujcie(2017-03-23 08:56) Zgłoś naruszenie 378

    Nie pojmuję tego, no nie ogarniam. Pracuję już 41 lat a ciągle mi się wypomina, że jak przejdę na emeryturę to dużo dostanę więcej niż 1000 zł. Na miłość Boską o co chodzi. To co mam dostać tyle ile dostanie ten co przepracował parę lat a potem się wałkonił. Mam za to przepraszać. Trochę to nie tak , żeby ludzie pracujący zamiast na swoje emerytury musieli dzielić się z 500+ (którzy nic jeszcze nie wnieśli do budżetu tylko się rozmnażają) , na nierobów 1000+ itd. No opamiętajcie się

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kolejny krok ...(2017-03-23 15:27) Zgłoś naruszenie 331

    ... to likwidacja urzędów pracy.

    Odpowiedz
  • EU(2017-03-23 14:47) Zgłoś naruszenie 296

    Jeżeli bezrobocie spadło poniżej 8 % z 14% , to zatrudnienie w urzędach pracy powinno spaść proporcjonalnie. Urzędy Pracy były konieczne w za rządów PO - PSL , gdy ( zdaniem PiS ) Polska była w ruinie. Rządy PO - PSL zrujnowały Polskę w 8 lat , a PiS odbudował w 15 miesięcy ,prawdziwy "cud nad Wisłą" i sprawił to szeregowy poseł .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ada(2017-03-23 14:09) Zgłoś naruszenie 297

    Jak tak dalej pójdzie Pisoland nie będzie miał kim rządzić,zabrakłnie wołów do roboty na emerytury rządowe po kilkanaście tysięcy rozdawane lekko ręką

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gedos(2017-03-23 16:08) Zgłoś naruszenie 274

    Prosta sprawa zwolnić urzędników z biur pracy i już będą bezrobotni.A w ogóle to są pracownicy z nadania PSL i ich rodziny.Pracę która wykonują może załatwić dwoje ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ghhghhg(2017-03-23 11:58) Zgłoś naruszenie 236

    bo jak dostają za darmo 500+ to pójdą pracować za grosze, niech rządzący pracują za jałmużnę jak wprowadzają durne przepisy

    Odpowiedz
  • Edek(2017-03-23 18:51) Zgłoś naruszenie 202

    Jeszcze wczoraj słyszałem że mamy blisko 8% bezrobocie czyli wysokie a dzisiaj się dowiaduje że urzędy zatrudnienia poszukują bezrobotnych -- i kto tutaj kłamie

    Odpowiedz
  • Maddi(2017-03-23 21:43) Zgłoś naruszenie 182

    WIECIE JAKA JEST PRAWDA? CORAZ WIĘCEJ OSÓB WYREJESTROWYWUJE SIĘ Z URZÈDU, BO DOSTAJE Z MOPRU, 500 PLUS , ALIMENTY, DOSTAJĄ WIĘCEJ NIŻ GDYBY PRACOWALI. JESZCZE NIEDAWNO TAK NIE BYLO, NASZ RZĄD WYCHOWUJE LESERÓW I NIEUDACZNIKOW ZYCIOWYCH, KTORYM NA STAROSC BEDZIE JESZCZE DAWAĹ ZASIŁKI Z MOPRU, BO NIE ZAPRACUJĄ NA EMERYTURY. ŻAŁOSNE

    Odpowiedz
  • patriota(2017-03-23 21:09) Zgłoś naruszenie 181

    no ja się nie dziwię,bo albo potrzebują inwalidów z orzeczeniem,albo 7.50 na h.dla pełno sprawnych.To lepiej iść na garniszek do MOPS-u i do czynszu dopłacą,i dadzą 500+,a i kościół daje,da się wyżyć bez pracy.

    Odpowiedz
  • misiek(2017-03-23 17:09) Zgłoś naruszenie 164

    Nie długo bezrobotnych przy bedzie nauczyciele i pracownicy handlu !!!

    Odpowiedz
  • XYZ(2017-03-23 16:03) Zgłoś naruszenie 144

    Trudno trzeba zmniejszyć zatrudnienie, jak każda firma i po problemie, będą mieli kogo rejestrować przy zmiejszonej obsadzie pracowników. Też mi coś. Dobra zmiana

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bezrobotny he,he(2017-03-24 05:24) Zgłoś naruszenie 145

    a poco pracować ,jak można leniuchować.Zasiłeczek jest,5 stóweczek+ jest,damy radę,urzędy pracy pozamykać a te nafochane panie wysłać na zasiłek.

    Odpowiedz
  • bez echa(2017-03-24 09:45) Zgłoś naruszenie 130

    ŚWIETNIE. JESTEM BEZROBOTNYM ZAREJESTROWANYM W PUP 3,5 ROKU TEMU I NIE MA DLA MNIE ŻADNEJ PRACY. KAŻDY PRACODAWCA OD RĘKI PISZE NA SKIEROWANIU "BRAK KWALIFIKACJI" NAWET NIE ZAMIENIAJĄC SŁOWA, CHOĆ MAM WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE TECHNICZNE I DUŻE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE. DODAM, ŻE JESTEM Z PÓŁKI 55+ I DLATEGO NIE KWALIFIKUJE SIĘ DLA PRACODAWCÓW. A BYŁEM KIEROWANY CO NAJMNIEJ 50 RAZY. UWAŻAM ŻE PUP JEST BEZRADNY W TAKICH SYTUACJACH BO NIE WYCIĄGA ŻADNYCH WNIOSKÓW. DLA LUDZI ZWOLNIONYCH PRZED 60-TKĄ NIE MA SZANS NA DALSZĄ PRACĘ. BEZ ZNAJOMOŚCI JESTEŚ ZEREM. RZĄD TO WIE BO ONI TO SPOWODOWALI BY ZWALNIAĆ LUDZI TUŻ PRZED ŚWIADCZENIAMI EMERYTALNYMI. MILCZY RZĄD. MILCZĄ ZWIĄZKI. MILCZĄ PRACODAWCY. ONI NAWARZYLI PIWA A TERAZ 55+ SĄ W POTRZASKU JAK RANNE ZWIERZĘ KTÓRE NAJWYGODNIEJ BYŁOBY DOBIĆ ALBO NIECH SAMO SKONA BO WTEDY ZNIKNIE PROBLEM JEGO NAGROMADZONYCH PRZEZ 40 LAT SKŁADEK, KTÓRYCH JUŻ I TAK NIE MA W ZUSIE

    Odpowiedz
  • mam wrażenie, że(2017-03-24 09:27) Zgłoś naruszenie 105

    Duży socjal oducza i zniechęca ludzi aby pracować i zarabiać na swoje utrzymanie oraz na swoją i dzieci przyszłość.

    Odpowiedz
  • pismak wypisujacy bzdury cyniczne pod(2017-03-24 20:46) Zgłoś naruszenie 40

    zamówienie????W Płocku rządząca peło przez 2 kadencje pracę daje tylko swojemu POtomstwu i swojakom.Przykładem jest ostatnio oferta na stanowisko sekretarki do UM,dokumenty złożyło 10 naiwnych osób i okazało się że wszyscy nie spełnili warunków formalnych.Więc pełowskie drwiny zostawcie swojakom a nie bezrobotnym których w Płocku jest 20%......

    Odpowiedz