"Reforma zdrowia wymaga nowych ustaw"

autor: Dominika Sikora28.11.2008, 03:00

Rozmawiamy z MACIEJEM DERCZEM, ekspert Instytutu Spraw Publicznych - Prezydenckie weto do trzech z sześciu ustaw zdrowotnych oznacza konieczność przygotowania przez rząd nowych rozwiązań systemowych. Nie mogą to być jednak działania pozorowane, ale faktycznie poprawiające dostępność do świadczeń zdrowotnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Funiok(2008-11-28 13:31) Zgłoś naruszenie 00

  Łatwo jest krytykować i mówić ogólniki eh Ci eksperci. Jakby mu przyszło przygotować chociaż wycinek takiej ustawy, zobaczyłby jaki to wysiłek to by mu sie odechciało takich pochopnych komentarzy.

  Odpowiedz
 • Axen.(2008-11-28 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  cdn:-pracowników(pensje,socjal,prywatne korzystanie z majątku państwowego szpitali) jest z naszych składek potrącanych z pensji-nie jest zbieżny z interesem PACJENTÓW.Oto chodzi żeby likwidując socjalistyczny system zdrowia zlikwidować dojną krowę,-a umożliwi to jej komercjalizacja.

  Odpowiedz
 • Axen.(2008-11-28 11:37) Zgłoś naruszenie 00

  Nie zgadzam się z Panem Dereczem,który wypowiada się bardzo ogólnie i zaciemnia sprawę.Przekształcenie(komercjalizacja )ZOZ-ów i szpitali ma doprowadzić do racjonalnego gospodarowania naszymi składkami zdrowotnymi.W ZOZ-ach i szpitalach państwowych-szczególnie po stronie administracji istnieje duży przerost zatrudnienia-należało by to zracjonalizować.Wielu lekarzy i pielęgniarek pracuje też w klinikach i przychodniach prywatnych i tę pracę traktują jako najważniejszą.Pracę w szpitalach państwowych traktują jako dodatkowy zarobek ,oraz możliwość korzystania do prywatnych celów zer sprzętu medycznego i leków dostępnych w państwowej służbie zdrowia-po co mają prywatne kliniki zakupywać drogi sprzęt i medykamenty?. W państwowej służbie zdrowia są bardzo rozbudowane fundusze socjalne dla załóg-a pieniądze te też pochodzą z naszych składek zdrowotnych-a powinny być wydawane na pacjentów.Dlaczego więc Pan Derecz o tym patologicznym układzie nie pisze.Ludzie nie chcą zrozumieć ,że interes ..cdn

  Odpowiedz
 • Poraj(2008-11-28 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  Dzekuje dr Derczowi za rozsadny glos w dyskusji nad reformowaniem naszego systemu zdrowotnego.

  Odpowiedz
 • Nieboszczyk(2008-11-28 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  No to wezcie sie wreszcie do konkretnej pracy,potrzeba ustawy dla pacjenta.Zostawcie te krecenie lodow chodzby na pare lat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane