Fedak: Nie zmieniać wieku emerytalnego

autor: Paweł Jakubczak13.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.06.2011, 10:14

Z punktu widzenia ubezpieczonego jest sprawą drugorzędną, czy jego składki będą waloryzowane, czy inwestowane w akcje na 10 lat przed osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. Ważne jest, aby emerytura była pewna i stabilna. Oczywiście dla instytucji finansowych, np. OFE, te 10 lat wpływów lub ich brak, stanowi już istotny problem

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • student(2011-06-13 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    kiełbasa wyborcza, nie dajcie sobie mydlić oczu ludzie, ta pani jest miernym ministrem!!!

    Odpowiedz
  • polka(2011-06-13 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister
    powinno się pozwolić osobom,które przepracowały 35/40 odejść na emeryturę.
    Powinno się brać pod uwagę
    rzeczywisty wkład w postaci lat przepracowanych,wkład w postaci kapitału nagromadzonego w ZUS.
    Uważam,że obywatele RP powinni odchodzić na emeryturę ze względu na staż przepracowany a nie wiek.
    I wniosek złożony w sejmie powinien wejść w życie a nie aby Pan Marszałek Schetyna trzymał go w szafce.
    Kobieta ,która przepracowała 35 lat i mężczyzna po przepracowaniu 40 lat powinni mieć prawo do dobrowolnego odejścia z pracy,ale też powinno im się pozostawić prawo do decydowania.
    Jak ktoś chciałby dalej pracować niech pracuje a jak ktoś nie ma już sił -to niech odchodzi.

    Pani minister ;uważam,że przedłużanie i dokładanie lat pracy ludziom to nie sposób na uzdrowienie gospodarki na zmniejszanie długu.
    Ludzie młodzi-nie mają pracy,nasze dzieci nie maja pracy a ludzie starsi muszą pracować.
    Nikt mi nie powie ,że porównując pracę -osoba młodsza nie osiągnie lepszych efektów.
    Uważam,że właśnie praca ludzi młodszych przynosi lepsze wyniki,efekty ponieważ wykształcenie,mobilność,zdrowie,młodość i siła to atutu naszej młodzieży.
    Pozwólmy im pracować a bezpieczeństwo nas obywateli będzie lepsze.

    Odpowiedz
  • do 3 Polka(2011-06-13 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Miss Fedak nie POzwoli -a wiesz dlaczego -gdyż sama musiała by pracować jeszcze wiele wiele lat ,podobnie jak Donald który pracy przezd dostaniem się do Sejmu ma tyle co dzieci wakacji.
    Musieli by zrezygnować z własnego koryta a tego nie potrafią gdyż zawsze przy nim byli.!

    Odpowiedz
  • Ziutek(2011-06-13 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    O tym jak traktują osoby w podeszłym wieku. Jednym z przykładów jest art. Gazety Fakt, w której piszą : "Poświęcił pracy w hucie najlepsze lata. Był pewien, że spokojnie dotrwa do emerytury - ta była już w zasięgu ręki. Ale zaledwie dziewięć miesięcy przed przejściem na tzw. pomostówkę Włodzimierz Komaniecki (58 l.) został wyrzucony na bruk. Nie miał za co żyć, a honor nie pozwalał mu żebrać. Załamany zarzucił pętlę na szyję i odebrał sobie życie"

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-06-13 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy ty wiejska dupo wyjedziesz do pracy w niemczech

    Odpowiedz
  • emerytka od 2014 r.(2011-06-13 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister mówi o emeryturach obywatelskich dlatego, że za parę lat młodzi dziś jeszcze ludzie otrzymają emerytury naliczane jedynie od składek (bez kapitału początkowego) . Eksperymentalne emerytury będą wtedy wynosiły jakieś 500 czy 600 złotych. I tego boi sie Rząd. Boi sie gniewu oszukanych na reformie emerytalnej ludzi. Nas starszych nabili w butelkę. Dodali 5 lat przymusowej pracy aby mundurowi mogli brać swoje emeryturki po zaledwie 15 latach pracy, aby posłowie mogli mieć wyrównane emerytury za 3 lata wstecz i dostali je jako zawodowi posłowie bez konieczności rozwiązywania umowy. No bo wtedy musieliby sami pozbyć sie mandatu - a 12 tysięcy diety piechota nie chodzi. W innym zakładzie na te pieniądze musieliby tyrać a i tak do takiej ich wysokości by nie doszli. Znowu Rząd myśli o własnych tyłkach a nie o nas pracujących uczciwie i ciężko tak przez długie, długie lata. Myślę, że nie puszczą mojego komentarza bo zaczęli bać sie prawdy. Boja sie przyzna ,że reforma została zepsuta - wyłączenie mundurowych z systemu, wcześniejsze emerytury górnicze itd. itp.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-06-13 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Pewna i stabilna emerytura to już jest z mocy oprawa Pani minister. Przeciętnego Kowalskiego interesuje jedynie, aby ona była wysoka a nie głodowa.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-06-13 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    A z jakich wyliczeń i analiz wynikać by miało, że kobieta 35 lat stażu
    a mężczyzna mus 40 stażu składkowego ?
    Skoro kobiety żyją statystycznie dłużej na emeryturze, to sprawiedliwiej byłoby żeby pan i pani po 35 latach składkowego stażu mogli się zdecydować czy chcą na emeryturę, czy jeszcze nie.
    Ponadto statystyczny Polak i tak pracuje w każdym roku prawie dwa miesiące dłużej np. od Francuza czy Niemca.
    "Źródło" też może sprawdzić i napisać, jaki był przeciętny składkowy staż pracy odchodzącej w 2010 roku na emeryture FUS kobiety mężczyzny?
    Ci co uważają, ze podniesienie wieku do uzyskania uprawnien emerytalnych w FUS poprawi sytuację finasową ZUS wie że taki "manewr" spowoduje jedynie sytucję że po pięciu latach na emeryturze 40-42 % z tych emerytów zrobi "pa,pa doczesności" i pozostawi swoje składki do dalszego podziału.
    Łatwo też sprawdzić i napisać ! ilu w każdym roku Polaków mając 20-30 lat składkowego stażu pracy wogóle nie doczekała pierwszej emerytury.

    Odpowiedz
  • emerytka 38 lat pracy-1300zł(2011-06-13 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    wysokość emerytury nie zależy od przepracowanych lat ,tylko od wysokości wynagrodzenia + lata pracy,dlatego osoba nisko zarabiająca i tak będzie miała niska emeryture a dobrze zarabiając nie trzeba długo pracowac wystarczy 15 lat jak np.policjant,wojskowy itp.a przy tym wogóle nie płacąc składek,więc prosze nie mydlic ludziom oczu że długie lata pracy zwieksza ich emeryture.

    Odpowiedz
  • Walenty, 65+, 43 lata pracy(2011-06-13 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do miss Fedak i innych...do 4
    Kolego, dlaczego ziejesz taką goryczą, napisz co Ci ukradł Tusk, mielisz kiełbasę wyborczą i zachowujesz się tak jak Pisowcy na Krakowskim Przedmieściu. Nie obrażaj innych, wydaje mi się, że masz około 40tki, mały staż pracy i wybierasz się na emeryturę. Mnie też uciekło 9 lat pracy w warunkach szkodliwych, w tym czasie zostały zmienione przepisy o zawodach i miejscach pracy w warunkach szkodliwych, kolejne 3 lata spółka z o.o. nie odprowadzała składek na ZUS, właściciele zamknęli interes i wyjechali do Kanady, szukaj wiatru w polu, a Ty się czepiasz Tuska, on tam ma najmniej do powiedzenia, to PSL trzęsie emeryturami na czele z Panią Fedak. Kolego jeżeli dopracujesz jak ja 43 lata pracy i skończysz 65 lat, to pogadamy, życzę Ci abyś tego w zdrowiu doczekał. A tak na przyszłość to się przedstaw, przynajmniej określ ile lat przepracowałeś i ile wiosen masz szczęście Zyć na tym Bożym padole łez, pozdrawiam i czekam

    Odpowiedz
  • Willy(2011-06-13 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Na emerytury innych pracuję już 27 lat, na dzień dzisiejszy oczekuję,że kiedyś przez tyle będę dostawać swoją. I nic mnie nie obchodzi, skąd ją rząd weźmie.
    Przez całe lata okradano nas w biały dzień, a teraz nas się straszy, że nic nie dostaniemy. Pomysłodawców powywieszać sposobem chińskim na pięknych wypasionych stadionach. Pójdę obejrzeć, jak w średniowieczu gawiedź. W loży niech zasiądą następcy tych chorych decydentów, aby ich ostrzegł przykład, co grozi oszołomom.

    Odpowiedz
  • niep..1 gr. inwalidzka(2011-06-13 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    PANI MIN. FEDAK ---DLACZEGO OD 7 LAT NIE JEST WALORYZOWANY ZASIŁEK PIELEGNACYJNY WYPŁACANY P-RZEZ OPIEKE SPOŁECZNĄ I WYNOSI 153 ZŁ A DODATEK PIELEGNACYJNY COROCZNIE -186.71 --DOFINANSOWANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO TURNUSÓW REHABILITACYJNCH TEŻ ZOSTAŁO ZABRANE--DLACZEGO OKRADACIE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE I PODZIELILISCIE NA BOGATYCH I BIEDNYCH I GŁUPICH I LEPSZYCH

    Odpowiedz
  • gosc(2011-06-13 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się zastanawiam dlaczego jest ograniczenie kwotowe, powyżej którego nie odprowadzane są składki na przyszłą emeryturę? Jeżeli nieszczęśnik, który został objęty powszechnym systemem emerytalnym ma ciułać na przyszłą emeryturę, to dlaczego ustawowo ogranicza się możliwość uzyskania większego kapitału na koncie emerytalnym? W zamian każe nam się pracować dłużej. Jestem kobietą i pracuję już 29 lat a do emerytury brakuje mi jesze 7 lat.I uważam za niemoralne, by istniały grupy, które po 15 latach idą na emeryturę za moje pieniądze. Napisałam moje, bo nie płacaą skaładek a wypłaty mają z budżetu - i nie martwią się, w jakiej kondycji jest ZUS czy FUS.

    Odpowiedz
  • PRAC SOPOT(2011-06-13 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    CO TEN GANON MATOŁ ZŁODZIEJ POWIEC PIER***LI SAMI PRAWNICY NAN TŁUMACZĄ ZE ZOSTALIŚMY Z ROBIENI W CIULA

    Odpowiedz
  • młody 26 l.(2011-06-13 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    cała budżetówka to po prostu PASOŻYTY, które żyją kosztem innych...

    już dawno powinno się zlikwidować przywileje, ruszyć krus, każdy powinien sam odkładać na własną emeryturę, nie chcemy opłacać byłych ubeków, sbków, zomo itp.!!!

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-06-13 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ta Fedak to żenada. Wszelkimi sposobami odwraca uwagę od patologii i niesprawiedliwości związanej z istnieniem KRUS. Tym sposobem dba o własny interes polityczny . Pielęgnuje absurdalne przywileje bogatych rolników. Nie interesuje ją interes państwa i całego społeczeństwa.
    Ta Fedak i to całe PSL to nieszczęście dla Polski , to wrzód na gołej dupie. Powinni zostać wykarczowani.

    Odpowiedz
  • 35latek(2011-06-13 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienić Fedak.

    Odpowiedz
  • tylko 37 lat pracy(2011-06-13 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego Schetyna trzyma pod biurkiem projekt ustawy SLD i OPZZ.
    35/40 lat pracy i prawo do emerytury!!!
    Koniec kropka.
    Chcą ;podwyższenia wieku poniewaz najlepiej by było aby nikt jej nie doczekał.Wtedy kaska zostaje dla nich!!!

    Odpowiedz
  • jeszcze pracującza emerytka(2011-06-14 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki pomysłom Pani Minister pani partia ma z głowy 50 tys głosów pracujących emerytów chyba że ...a może tak składki w KRUS ruszyć

    Odpowiedz