Fedak: Nie zmieniać wieku emerytalnego

autor: Paweł Jakubczak13.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.06.2011, 10:14

Z punktu widzenia ubezpieczonego jest sprawą drugorzędną, czy jego składki będą waloryzowane, czy inwestowane w akcje na 10 lat przed osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. Ważne jest, aby emerytura była pewna i stabilna. Oczywiście dla instytucji finansowych, np. OFE, te 10 lat wpływów lub ich brak, stanowi już istotny problem

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • To ja lat 56(2012-05-20 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    ludziom którzy nabyli uprawnienia dajcie żyć i decydować o własnym losie
    40 l pracy war szkodliwe nie ważne czy urodził się w styczniu czy w grudniu
    1956r ma prawo odejść na wcześniejszą lub zasiłek przed

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2011-07-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    No tak 10 lat waloryzacji w ZUS czy pracy tych pieniędzy w OFE to spora różnica. na pewno lepiej pieniądze będą pracować same na siebie. Dlatego trzeba dodatkowo odkładać nie wierzmy że da się z wyżyć z tego co dostaniemy. Wrzucam na mieszany w noble i wychodzę na swoje, teraz dobry fundusz to podstawa. A słowa polityków puszczam z wiatrem.

    Odpowiedz
  • JAN KOWALSKI(2011-07-12 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH PANI FEDAK - JUŻ SIĘ NIE ODZYWA. ZAŁATWIŁA 50.000 EMERYTÓW
    PRACUJĄCYCH BEZ PUDŁA. WSZYSTKO ZROBIMY ŻEBY PRZEPADŁA NA WYBORACH. JUŻ TEGO PSL- NIE PRZEPYŚCIMY.
    TO PSL I FEDAKOWA TAK NAS ZAŁATWILI.
    EMERYT PRACUJĄCY.

    Odpowiedz
  • alex(2011-07-12 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    rowniez jestem za niezmienianiem, dzis mlodzi maja coraz ciezej, mieszkania drogie, do tego samemu trzeba odkladac na swoja przyszlosc

    Odpowiedz
  • urszula(2011-07-12 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ma Pani dużo pomysłów ale słomiany zapał nic Pani nie wprowadziła w życie jest Pani marionetka i taka pasuje rządowi brak Pani jaj

    Odpowiedz
  • Zmęczona 37 lat pracy(2011-07-03 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję prawie 37 lat ale brakuje mi trochę wieku i będzie ciągle brakować jak będzie podnosić się wiek z dnia na dzień jak to miało miejsce do tej pory, uważam , to zjawisko jest nienormalne i niemoralne, w pracy wiadomo,że żaden pracodawca na takie roczniki nie spogląda przyjaznym okiem, bo widzi na nasze miejsce ludzi młodych i pewnikiem ma rację, ale nas na siłę utrzymuje się w przekonaniu,że jesteśmy niezbędni w zatrudnieniu ale tylko po to żeby doczekać jak najniższej emeryturki... MOŻE znajdzie się KTOŚ w POLSCE mądrze myślący ,żeby te roczniki 54-58 mogły zadecydować i odejść na emeryturę lub pozostać w zatrudnieniu niech same zdecydują a nie Pani Fedak nonstop coś wymyśla i decyduje za wszystkich .NIECH KTOŚ w KOŃCU POMYŚLI ŻE NIE WIEK POWINIEN STANOWIĆ O EMERYTURZE LECZ STAŻ PRACY >Urodziłam , wychowałam i wykształciłam dwoje dzieci,które dziś muszą szukać pracy za granicą a ja pracuję przymusowo...LUDZIE POMYŚLCIE BARDZIEJ O MŁODYCH BO TO PRZYSZŁOŚĆ

    Odpowiedz
  • Zmęczona 37 lat pracy(2011-07-03 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Urodziłam, wychowałam i wykształciłam dwoje dzieci , które dziś muszą szukać pracy za granicą a ja muszę pracować dożywotnio, NIECH KTOŚ ZACZNIE MYŚLEĆ czy nie szkoda tych młodych i wykształconych, a nas na siłę trzymać w zatrudnieniu...

    Odpowiedz
  • 50+ = niepotrzebny(2011-06-21 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem w Pełni aktywny be finansowej aktywizacji Pani Minister FEDAK tylko że pracodawcy nie chcą mnie zatrudnić ponieważ mam 60 lat.

    Odpowiedz
  • Bezrobotny z winy systemu pracy(2011-06-21 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję aktywizować pracodawców aby zatrudniali bezrobotnych szczególnie tych 50+.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-06-19 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    popieram (oczywiscie nie politologa) ale TG..

    Odpowiedz
  • TG(2011-06-14 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    BEZ WZGLEDU NA ZAJMOWANE STANOWISKO. Politolog nie fachowiec.

    Odpowiedz
  • TG(2011-06-14 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Stare rury do wymiany, grozi zalaniem.

    Odpowiedz
  • ola(2011-06-14 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    panstwo namawia nas do krętactwa..bo co to znaczy zwolnic sie na jeden dzien?..poczekamy na decyzje i do sądu..tak!!!pani minister..prawda?

    Odpowiedz
  • pracujący emeryci(2011-06-14 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    kto mówi o stabilności emerytur które można pobierać a potem się zawiesza nie bacząc na to ,że pracujący emeryt wierzył prawu polskiemu i na coś przeznaczył te środki a co teraz ma robić jeżeli ich zabraknie niech ktoś powie z czego mamy spłacić kredyty zaciągniee na decyzje z ZUS jak wytłumaczyć bankom , że odebrano nam emeryturę oto jest pytanie

    Odpowiedz
  • jeszcze pracującza emerytka(2011-06-14 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki pomysłom Pani Minister pani partia ma z głowy 50 tys głosów pracujących emerytów chyba że ...a może tak składki w KRUS ruszyć

    Odpowiedz
  • tylko 37 lat pracy(2011-06-13 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego Schetyna trzyma pod biurkiem projekt ustawy SLD i OPZZ.
    35/40 lat pracy i prawo do emerytury!!!
    Koniec kropka.
    Chcą ;podwyższenia wieku poniewaz najlepiej by było aby nikt jej nie doczekał.Wtedy kaska zostaje dla nich!!!

    Odpowiedz
  • 35latek(2011-06-13 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienić Fedak.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-06-13 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ta Fedak to żenada. Wszelkimi sposobami odwraca uwagę od patologii i niesprawiedliwości związanej z istnieniem KRUS. Tym sposobem dba o własny interes polityczny . Pielęgnuje absurdalne przywileje bogatych rolników. Nie interesuje ją interes państwa i całego społeczeństwa.
    Ta Fedak i to całe PSL to nieszczęście dla Polski , to wrzód na gołej dupie. Powinni zostać wykarczowani.

    Odpowiedz
  • młody 26 l.(2011-06-13 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    cała budżetówka to po prostu PASOŻYTY, które żyją kosztem innych...

    już dawno powinno się zlikwidować przywileje, ruszyć krus, każdy powinien sam odkładać na własną emeryturę, nie chcemy opłacać byłych ubeków, sbków, zomo itp.!!!

    Odpowiedz
  • PRAC SOPOT(2011-06-13 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    CO TEN GANON MATOŁ ZŁODZIEJ POWIEC PIER***LI SAMI PRAWNICY NAN TŁUMACZĄ ZE ZOSTALIŚMY Z ROBIENI W CIULA

    Odpowiedz