"Termin urlopu nie może dyskryminować pracownika"

autor: Łukasz Guza17.02.2011, 03:00

MARCIN WOJEWÓDKA - Długi urlop wybranych pracowników nie może pozbawiać wypoczynku pozostałych osób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Michał(2011-02-17 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Pan radca a takie głupoty mówi. Jaka jest podstawa prawna możliwości działania Państwowej Inspekcji Pracy w przypadku dyskryminacji pracowników? Przepisy ustawy o PIP nie dają takiej możliwości. W przypadku urlopów PIP może co najwyżej skontrolować prawidłowość ich udzielania a nie wpływ udzielenia urlopu jednemu pracownikowi na drugiego pracownika.
  Przepis art. 18[3d] Kodeksu pracy stanowi o możliwości żądania odszkodowania za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu. PIP nie przyzna odszkodowania. Może to zrobić jedynie sąd pracy.

  Czy ktoś w ogóle sprawdza poprawność informacji serwowanych przez rozmówców GP?

  Odpowiedz
 • prac.(2011-02-17 08:43) Zgłoś naruszenie 00

  pracuje w systemie rownowaznym ,obowiazuje godzinowe rozliczenie urlopu.poprosilam 3dni urlopu.na te 3 dni urlopu wpisano mi 31godz. i zaplanowano pozostale dni pracy.

  Odpowiedz
 • związkowiec(2011-02-17 09:27) Zgłoś naruszenie 00

  Pod planem urlopowym wymagana jest aprobata związków zawodowych,a do końca marca muszą otrzymać takowy plan do podpisu.I o zgrozo naruszeniem było by przyjęcie wniosku o urlop na 26 dni ,wiemy panie radco iż 4 dni nie planujemy bo nie wiemy kiedy je weźmiemy na telefon...

  Odpowiedz
 • do związkowiec(2011-02-17 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny Panie,

  Urlop na żądanie jest UPRAWNIENIEM. Jeśli pracownik uważa ze nie skorzysta z tego prawa nie widzę przeciwwskazań formalnych do udzielenia mu urlopu w wymiarze 26 dni od razu. Jeśli jest inaczej proszę o wskazanie regulacji KP podtrzymującej Pana tezę.

  Odpowiedz
 • Krwiopijca Pracodawca(2011-02-17 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  "Jeśli zgodzą się, aby w okresie wakacyjnym niektórzy pracownicy korzystali z bardzo długiego urlopu (czyli np. 26 dni), przez co pozostali nie będą mogli skorzystać nawet z krótszego wolnego w tym czasie, naruszają w pewnym sensie zasadę równego traktowania pracowników."
  Plan urlopów opracowuje pracodawca ponosząc odpowiedzialność za jego treść. Podzielić urlop można tylko na wniosek pracownika. Udzielenie zatem całego urlopu jest obowiązkiem, a nie dyskryminacja pozostałych pracowników, którzy sami złożyli wnioski o podział urlopu. Teza główna artykułu jest zatem wadliwa.

  Odpowiedz
 • znajomy(2011-06-09 22:16) Zgłoś naruszenie 00

  Pan radca to chyba się z krową co przy drodze stoi na mózgi pozamieniał , że takie głupoty wypisuje. Nic dziwnego, studiowałem z nim to wiem że starzy mu dyplom kupili i płacili za wszystko, to teraz może zgrywać wielkiego pana mecenasa. Cham jakich wiele

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane