Fedak: Po tej korekcie emerytura będzie na pewno wyższa

autor: Grzegorz Osiecki03.01.2011, 03:00

Siła nabywcza emerytury będzie zależeć od rozwoju gospodarczego. Należy więc starać się indywidualnie i dbać o rozwój państwa jak o własny – mówi nam Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • czytelnik(2011-01-03 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    emerycie popieraj rządy polskie czynem i umieraj przed terminem

    Odpowiedz
  • Zawiedziony(2011-01-03 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    PAMIETAJMY O WYBORACH

    Odpowiedz
  • ola(2011-01-03 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wyższa emerytura to może być na papierze, a ściślej, na corocznej papierowej informacji o rzekomym jej istnieniu - TYLKO KTO JĄ WYPRACUJE? Nawet mało inteligentny wie, że dzieci rodzi się coraz mniej. Nie pomogą własne konta w ZUS, skoro środki na nich zgromadzone dzisiaj trafiają do obecnych ememrytów. Jak się robi taką "reformę emerytalną" jak PO, to trzeba zrobić wszystko dla wsparcia rodziny w decyzji o zwiększeniu dzietności, TYMCZASEM PODATKI ROSNĄ, ZWIĘKSZA SIĘ KOSZT UTRZYMANIA RODZINY... Brak systemu stypendialnego doprowadzi do tego, że pracować będą na nas obecne sieroty społeczne zbierając złom!!!

    Odpowiedz
  • Janka(2011-01-03 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    wiele osób chce zrezygnować z OFE i wrócić do ZUS - należy im to umożliwić!!! a ci co chca zostać w OFE powinni mieć taką możliwość. Poza tym zlikwidować przywileje emerytalne mundurowych (34 letni emeryci z emeryturą 4 tyś netto - czyt Gazeta Prawna z dnia 03.01.2011 r. str A6), zlikwidować KRUS - gdy wszyscy będziemy pracować 35-40 lat a nie 15 i wszyscy będziemy płacić składki emerytalne, podatki i na leczenie to będą pieniądze na emerytury, renty i na leczenie. W innym wypadku jedni będą pracować 45 lat i będą mieli goszowe emerytury a inni nie płacąć składek będa mieli po 15 latach pracy emerytury w wysokości kilku a nawet kilkunastu tysięcy.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-01-03 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak myśli,że większość polaków to jej elektorat,któremu można wciskać kit lub jej tok myślenia zbliżony jest do Tuska czyli jakoś to będzie.
    Ta kobieta robi z siebie typową blondynkę choć wyglądem przypomina ś ...Pigi. Mamy kolejny przykład jakich nieudolnych polityków ma PSL a których do pomocy w rozwalaniu gospodarki zatrudnił Tusk omyłkowo nazywanym Prezesem Rady Ministrów.
    Wytrzymam kilka miesięcy i z ulgą zagłosuję na normalnych polityków zastępując zlepek cudotwórców i przedstawicieli folkloru z XIX wieku.

    Odpowiedz
  • MK150(2011-01-03 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Fedak łże jak pies. Gucio ją obchodzi co będzie za rok czy dwa, bo dla ministra liczy się tylko dziś. Pomijam już brak kompetencji do zajmowania się tak ważnymi sprawami.

    Odpowiedz
  • asda(2011-01-03 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    W ZUS to jedne co jest pewne to ze kazde pieniadze ktore tam trafia wpadaja w czarna otchlan i tyle je widzieli. Zostaje jeszcze IKE przez 30 lat po 500 - 600 PLN - to wtedy moze cos z tego bedzie.Niech mi oddadza moje skadki a sam je sobie zainwestuje a zus to bede mial w nosie.

    Odpowiedz
  • Z jednej składki 2 emerytury??(2011-01-03 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejszą i przyszłą? Oczywiście że nie da się - będziemy płacić tylko dzisiejszą.

    Przyszła - A to już problem przyszłych pokoleń.
    W tym celu ZUS i OFE bedą kupowały od Państwa nie zbywalne Obligacje Emerytalne z terminem wykupu za 30 lat, które jakieś tam przyszłe Rządy będą zobowiązane je wykupić.

    A ta gotówka z tej sprzedaży wpłynie na bieżąco do Budżetu Państwa.

    Ten system zapewni znaczny wzrost emerytur bo przyszłe Rządy będą zobowiązane znaleźć gruba kasę.

    Odpowiedz
  • Autor z Polski(2011-01-03 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Hej, PSL, nie wstyd Wam? - czas najwyższy wycofać natychmiast polskie wojsko z Afganistanu, bo naprawdę niewiele krajów UE uczestniczy tam w tej awanturza USA... będą wielkie i wymierne oszczędności bez pseudo para reform w celu zbierania pieniędzy na owe "misje" i niepotrzebne zbrojenia, z których sprzęt i tak jest wykorzystywany wg rozkazów z USA

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-01-03 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister Fedak wypowiada się w tym rządzie tak pewna siebie jak gdyby była co najmniej prorokiem . A jej wypowiedzi są tak ograniczone i bajeczne że dziwię się że ma jeszcze czelność je wygłaszać.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny rolnik(2011-01-03 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    pijak i debil ta baba nic nie umie jak caly psl. koniec sejmu.pawlak doroboty mocie .a nie amory w glowie ludzie nie maja co jesc.paniczek zasrany...

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-01-04 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Współczesna Dyzma...

    Odpowiedz
  • Dziadek Franek(2011-01-05 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna Pani Minister, ciekawy jestem, co Pani myśli o pomyłce ZUS polegającej na przemianie "wartości przeciętne"j w "sumę kwot" oraz cwaniackim twierdzeniu, że wyrażenie "kwota" - a nie "suma" - stanowi wynik dodawania.
    Takie galilejskie... przemiany są trzonem pojmowania wskazań Art.15 Ustawy o emeryturach i żaden z renomowanych urzędników Naszej władzy nie potrafi pojąć, że jest to oszukańcza manipulacja regułami rachunkowymi.
    Za pomocą takich krętactw krzywdzi się wielu emerytów.

    Odpowiedz
  • woźny(2011-01-07 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister wrednie kłamie i opowiada pierdoły. Przypomnijcie sobie co obiecywał w swoim czasie premier Buzek gdy reformował system emerytalny i co mówił, gdy go pytano jakie gwarancje tego co obiecuje ma obywatel. Mówił wtedy wielokrotnie, że wypowiada się jako premier państwa i to co mówi jest gwarancją państwową. Warto byłoby go z tego wyspowiadać. No i warto byłoby wyspowiadać kolejnych premierów dlaczego łamali i łamia gwarancje państwa dane obywatelom. ZUS nie tylko naciąga ale wręcz łamie prawo, konstytucję. I bezkarność tego procederu jest porażąjąca. A szef czyli pan premier nie reaguje. Gdzie jego zmarszczone czoło i marsowa mina. Panie premierze, czy Pan także w tym procederze bierze udział? Przykłady? Proszę bardzo jeden z mojego podwórka. Na skutek przegranych procesów ZUS zabiera mi połowę emerytury z naliczonymi odsetkami. Mimo odpowiedniego paragrafu 94 ( jeden z jego podpunktów ) mówiącego jasno, że od chwili rozpoczecia ściągania nienależnie pobranych świadczeń nie powinno się dalej naliczać odsetek, ZUS w dalszym ciągu je nalicza i żeby było ciekawiej odmówiono mi podania jakie to kwoty są mi doliczane, tlumacząc, że nie są zobligowani do tego żadnymi przepisami. Czy ktoś z szanownych internautów chciałby znależć się w sytuacji, kiedy to jakiś dug jest mu doliczany, a njie może dowiedzieć się jaka to suma? Przeciez to bandytyzm w czystej postaci. Pozdrawiam szefa ZUS i jego przełożonego czyli Pana Premiera i ich dobre samopoczucie. I jeszcze jedno. Pisałem w tej sprawie do ZUS w Warszawie. Odpowiedź jaką otrzymałem jest kpiną.

    Odpowiedz
  • Malina(2011-01-09 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast głupich reform niech rząd zajmie się tymi pracodawcami, którzy zatrudniają ludzi nie na umowę o pracę, która jest uzusowiona lecz na umowy-zlecenia i o dzieło...kasa zamiast trafiac na konta ZUS-u zostaje w kieszeni pracodawców. Jest to prkatyka stosowana w większości firm ochroniarskich, sprzątających, budowlanych i wielu wielu innych. Dlaczego nie zrobiono do tej pory porządku w tym zakresie? Niech ZUS policzy, ile pieniędzy przepływa mu przed nosem...uregulujcie przepisy odnośnie zatrudniania pracowników a kasa zacznie się pojawiać tam, gdzie być powinna. Zmniejszyjcie przy tym składkę na ZUS, to i pracodawcy zaczną zatrudniać ludzi na umowy o pracę. Proste jak drut ale jakoś nie trafia do przekonania...a szkoda.

    Odpowiedz
  • Biedny emeryt(2011-01-08 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister Fedak:Czy Pani ma w sobie choć trochę resztek sumienia i potrafi zamienić waloryzację rent i emerytur z procentowej na kwotową,która tak ogromnie z roku na rok krzywdzi tych niżej uposażonych przy ciągle wzrastających kosztach utrzymania jednakowo dla wszystkich???

    Odpowiedz
  • Biedny emeryt(2011-01-08 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister Fedak: Dlaczego nie zmieni Pani waloryzacji rent i emerytur z procentowej na kwotową? Z roku na rok rosną koszty utrzymania wszystkim jednakowo,a waloryzacja procentowa powoduje to że ci biedniejsi są coraz bardziej dołowani. Czy to tak trudno obliczyć ile potrzeba na waloryzację i podzielić te pieniądze na wszystkich jednakowo aby każdy z nich choć w części mógł sobie zrekompensować koszty utrzymania. Czy to takie trudne???

    Odpowiedz
  • Gusia(2011-01-10 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    OFE są tak kosztowne; nie wiadomo jakie będa emerytury przez nie wypłacane a jednocześnie pojawia się rządowa propozycja, aby pracujący mogli wnosić dodatkowe dobrowolne składki do OFE w zamian za symboliczną ulgę w podatku. Gdzie się zawieruszyła konsekwencja? Dobre te OFE w końcu czy złe? Ciekawe ile jeszcze dodatkowych składek mają dla nas rządzący w zanadrzu, oczywiście wszystko w trosce o przyszłe emerytury i dobrobyt.

    Odpowiedz
  • XYZ(2011-01-03 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nie kłam Baba Jago.

    Odpowiedz
  • klara(2011-01-03 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak niech zajmie się KRUSEM i swoimi kolegami obszarnikami, którzy nie płacą składek i pitu jak inni obywatele tego kraju.

    Odpowiedz