"Pacjenci dostaną ulgę za dodatkową polisę"

autor: Dominika Sikora17.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 17.09.2010, 13:43

JAKUB SZULC - Osoby, które kupią dodatkową polisę zdrowotną, nie tylko skrócą swój czas oczekiwania na zabieg, ale odliczą ten wydatek od dochodu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (40)

  • taka jest prawda(2010-09-17 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    dodatkowe polisy daqją mozliwość obsługo poza kolejnością?
    A ci co nie wykupią to mają umierać?

    .. tfu .. parszywe gnoje z PO

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2010-09-17 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwość społeczna po polski!!!???

    Emeryci i renciści płacą skaldkę NFZ ale we większości nie będzxie ich stać na wykupienie pakietu dodatkowego z braku pieniędzy!!!
    Tzw. Robole płacą 48% od dochodów na NFZ, ale nie każdego będzie także stać za wykupinie dodatkowej polisy!!!???
    Tzw. Przedsiębiorcy płacą składkę NFZ od najniższej pensji ( w ten sposób czym więcej zarabiają tym przysługuje im większa ulga NFZ ). Wielu z nich o niskich dochodach z braku pieniędzy nie wykupi polisy dodtakowej. Wielu z nich o dużych dochodach wykupi polisy dodatkowe, ale dla nich to czy wogóle są ubezpieczeni nie ma większego znaczenia z uwagi na duże dochody!!!???
    Tzw. Rolnicy nie znają wogóle pojęcia składki NFZ, ale wielu z ich będzie stać na wykupinie ubezpieczenia dodatkowego!!!???

    Zatem istniejące i proponowane przepisy dziela polaków na Polskę:
    A: Renciści i emeryci.
    B: Przedsiębiorcy.
    C: Robole.
    D: Chłopi.

    A jeszcze dodatkowo proponuje się podział na grupy "NUR FIR BOGATY",
    NUR FIR BIEDNY".

    To jest nie etyczne i niemoralne - niezgodne z konstytucją ponieważ dyskryminuje to ludzi pod względem: zawodu, statusu materialnego.

    NIECH ŻYJE POLEN NUR FIR BOGATY!!!???

    Odpowiedz
  • Pozorowane reformy(2010-09-17 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czy takie działania ,zwiększą ilość usług medycznych i skrócą , statystyczną długość kolejki ???

    N I E

    Jednym kolejka się skróci , innym kolejka się wydłuży .

    POZOROWANE REFORMY- realna eutanazja.

    Odpowiedz
  • just(2010-09-17 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż, nie macie innej propozycji, a krytykujecie. Nie wiecie co to liberalizm, a na jego temat wypowiadacie się. Rzeczywistość jest taka, że w każdym kraju UE i innych są kolejki, są biedniejsi i bogatsi, ale wszędzie jest też częściowa odpłatność za służbę zdrowia. Eutanazja jest teraz dla niektórych, a dla tych którzy mają trochę więcej pieniędzy pozostaje prywatna służba zdrowia i łapówka lub wizyty dodoatkowe aby dostać się potem do państwowego szpitala. Ci co mają jeszcze więcej pieniedzy ida do szpitala prywatnego. Lepiej nic nie robić i pisać głupoty na forum oliberalizmie, prawda?!

    Odpowiedz
  • ZK(2010-09-17 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    W jaki sposób fakt, że szpitalom się nie opłaca wpisywanie dadatkowych osób do kolejki, miałoby te koleki skrócić? Również dziś szpitale nic z tego nie mają, ale taka praktyka opłaca się LEKARZOM (niektorym). Moim zdaniem kondycje służby zdowia poprawi już, jeśli koperty za szpitalne leczenie trafiłyby do NFZ, a nie do lekarzy. Problem polega na tym, że nikt nie zgodzi się płacić NFZ, natomiast wielu (wiekszość?) ochoczo zgadza się płacić łapówki.

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-09-17 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7731
    Korekta.
    'Robole" i pozostali płacą około 7% na NFZ a nie 48% jak piszesz.Kwota ta jest potrącana z podatku dochodowego.

    Odpowiedz
  • o2(2010-09-17 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do obserwatora

    Robole płacą 9%, a 7,5 % mogą tylko odliczyć

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-09-17 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7.
    Przepraszam, zapomniałam dodać jeszcze dodatkowe ubezpieczenie.

    Odpowiedz
  • fkv(2010-09-17 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe rozwiazania.

    Odpowiedz
  • Z czego kupia......(2010-09-17 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Z czego kupia dodatkowe polisy ubezpieczeniowe zreformowani emeryci, jesli, jak podaja zrodla na Zachodzie, zreformowana emerytura bedzie wynosic 31% wynagrodzenia, w tym 26% z ZUS-u i 5% z OFE.
    Innymi slowy, 84% emerytury bedzie pochodzic z ZUS i 16% emerytury z OFE.
    Jesli sa to bledne informacje rozpowszechniane, nalezaloby to wyjasnic.

    Odpowiedz
  • fkv(2010-09-17 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    ja przepraszam za mój wpis w punkcie 9 , ale ja jestem bezrobotny, a centrala PO płaci mi po 5 zł za kazdy wpis niezaleznie od tego czy ma sens.
    Chciałem sie kiedyś zapisać do PiS ale mnie nie przyjęli, bo powiedzieli, że debili nie przyjmują. Doradzili mi bym zapisał sie do PO, bo tam przyjmuja nawet największych idiotów. Mieli racje, PO mnie przyjęło i dalo pracę na forach

    Odpowiedz
  • anders(2010-09-17 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    czasem ma się wrazenie że to forum "super expresu" albo "faktu"...
    zainteresowanych opluwaniem się nawzajem zapraszam do przenosin - taka sugestia,
    bardzo fajnie byłoby poczytać coś co wyglądałoby na komentarz a nie nie machanie szabelką z pod znaku PISu lub PO,
    jeszcze jedno - wpisywanie się pod czyimś loginem jest co najmniej głupie z uwagi na wyświtlany obok adres IP, na pewno nie jest zabawne chyba że dla fanow faktu lub innej "poważnej" prasy bulwarowej

    Odpowiedz
  • BOLEK(2010-09-17 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wypada by wysoki urzędnik MZ znał Konstytucję RP - artykuł o równym dostepie do świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Co do skrócenia kolejek to totalna bzdura. Dzis, w ustawowych godzinach pracy jestem w stanie zoperować 3-4 pacjentów z kolejki. Jesli w tych samych godzinach będe zmuszony bez kolejki zoperowac tego który zapłaci dodatkowe ubezpieczenie to jasne że dla reszty kolejka się WYDŁUŻY.

    Odpowiedz
  • do andersa(2010-09-17 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze lepiej by było, gdyby nie było bezsensownych wpisów o treści
    "tytuł artykułu",
    "ciekawa propozycja"
    które nic nie wnosża do dyskusji

    Odpowiedz
  • oli(2010-09-17 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ma to sens bo teraz szpitale wykonują zabiegi tylko na zakontraktowana kwotę,
    czyli np 3 dziennie a mogli by np 12 tylko, że nikt im za to nie zapłaci.
    A tak była by szansa że mogli by pracować więcej.

    Dla mnie natomiast jest skandalem że płaci za mnie pracodawca, płacę drugi raz jako firma no i trzeci jako wspólnik sp cywilnej( to ostatnie to już przesada bo mam jeden wpis do ewidencji i wszędzie traktują jako samodzielnego przedsiębiorcę (poza Vat). No i co płace 3 razy ( w sumie ok 1 tys. a usługi medyczne mam na gorszym poziomie od tych którzy w ogóle nie płacą.

    Odpowiedz
  • herdar(2010-09-17 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Minister po cichu przyznaje, że lekarze biorą w "łapę" za wstawienie do kolejki oczekujących. W domyśle sugeruje on, że to nie szpitale dotychczas zarabiają, ale lekarze. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu te pieniądze trafią do szpitala a nie do prywatnej kieszeni lekarza (które "te sprawy" załatwia najczęściej u siebie na prywatnej praktyce jednocześnie pracując w szpitalu). Podsumowując jestem "za" - może nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale lepsze od dotychczas funkcjonującej patologii.

    Odpowiedz
  • Małgośka44(2010-09-17 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    EUTANAZJA oto co nas Polaków Czeka .

    Odpowiedz
  • EUREKA-kto zdrowy niech z tego kraju ucieka(2010-09-17 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    obecne składki które płacą ubezpieczeni powinny być zwrócone ubezpieczonemu=on zaś wybierze sobie rzetelnego ubezpieczyciela.Wówczas ma to sens,inaczej można nazwać to ponownym okradaniem ubezpieczonego.ZUS po tylu ulepszeniach okradł i okrada nadal ubezpieczonych.

    Odpowiedz
  • Rządy po Polsku(2010-09-17 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd odda wszystko w ręce prywatne albo odda samorządom i niech się martwią. Rząd będzie miał czas na grę w piłkę i biesiadowanie i za nic nie będą odpowiadać. Każdy by tak chciał. Nawet najgłupszy człowiek może zasiąść na stołku w sejmie i razie kłopotu powiedzieć " ja wam burmistrza nie wybierałem".

    Odpowiedz
  • Zamiast 5 tys w kopercie lekarzowi....(2010-09-17 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz za operację zabuli sie 10 tys zł opłaty urzedowej ...No i oczywiście te 5 tys by wszystko dobrze poszło.

    Odpowiedz