"Pensje nauczycieli to dla gmin gehenna"

autor: Artur Radwan10.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 10.09.2010, 13:58

RYSZARD KRAWCZYK: Prawie 80 proc. samorządów nie zapewnia nauczycielom w terminie wypłat średnich płac.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • nor(2010-09-10 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    system płac pedagogów jest skomplikowany, zgodnie z programem nauczania 80 % wiedzy nie przydatnej życiowo, system też musi być wydumany.

    Odpowiedz
  • cd(2010-09-10 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Gminy nie powinny przejmować obowiązku Państwa w zakresie Oświaty i Szkolnictwa.

    Odpowiedz
  • ***(2010-09-10 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kontrola płac co 4 lata, wybory samorządowe-TEŻ CO 4 PLATA..."MY WTEDY NIE RZĄDZILIŚMY..."(jeszcze) I PO SPRAWIE.

    Odpowiedz
  • iop(2010-09-10 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele nie powinni narzekac zle na pewno nie maja.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-09-11 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Gminy nie, ale np.dzielnicowe biura oświaty tak. Jeśli je zlikwidują i wprowadzą centralne zarządzanie oświatą, to nikt nie będzie nic chciał od samorzadów. Czlowiek nigdy nie miał źle,nawet jak siedział w jaskini. Ale marzenia o posiadaniu czegoś więcej doprowadziły go do tego, co ma teraz.Na tej samej zasadzie myślą nauczyciele i inne grupy. Może taniej będzie dla samorządów gotować cienką zupkę dla nauczycieli zamiast poborów?Najwyżej więcej wody się doleje.

    Odpowiedz
  • wojtek(2010-09-11 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    w tym państwie trza zlikwidować oświatę,policję ni i służbę zdrowia przedew wszystkim,wtedy i dziury by nie było i państwo jakoś dałoby radę...

    Odpowiedz
  • ALA(2010-09-11 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    JA BYM IM DALA PODWYŻKI -ZA CO ZA UCZENIE MATOŁÓW-ŻE Z DWÓJĄ MOGĄ PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEJ KLASY- CO TO ZA POZIOM TEGO NAUCZANIA I JESZCZE PODWYŻKA BO JAK NIE TO STRAJK. DLACZEGO 7% NIE MOGĄ DOSTAĆ PODWYŻKI RENCIŚCI EMERYCI???

    Odpowiedz
  • Mural(2010-09-11 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet z jedynką. Ale nauczyciel to nie minister Hall. My tylko realizujemy jej chore pomysły. Ludziom się wydaje,że nauczyciel jest sobie dyrektorem i ministrem, który robi na co ma ochotę. Może gdyby wrócono do starych standardów ocen, to mało by kto zdał? Do dziurawego garnka nic nie nalejesz. W świecie rozrywek trudno jest przekonać ucznia, że musi się uczyć. Gdziew domu malo kto pyta, czy już odrobił lekcje.Gdzie wyjście do kina, kręgielni itp. nie jest juz premią za naukę, ale przywilejem.A kiedy to był ten strajk nauczycieli? Jeśli zapewnia się wtedy opiekę dzieciom, to taki strajk jednodniowy to lipa. W szpitalach, gdzie chodzi o zdrowie i życie to dopiero umieją strajkować! Inni też sobie radzą.

    Odpowiedz
  • Mic(2010-09-11 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    No tak góra obiecuje a samorządy, które z tego całego bałaganu jeszcze najlepiej się gospodarują, muszą płacić. Proponuję aby Panowie Komorowski i Tusk kilkanaście pensji ufundowali. A co

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2010-09-12 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    wyborcy samorzadowi popatrzcie i wyciagajcie prawdziwe wnioski, jak Tusk w Warszawie kupczac glosami wyborcow, obiecuje podwyzki, ktore potem zwala na samorzad i co...teraz zobaczymy komu bedzie znowu i co obiecywal i cyrk trwa, a gdzie media...rozrabiaja tylko Kaczynskiego, a gdzie ekonomia , rozliczanie rzadu itp...to wy zaplacicie brakiem emerytur, i scedowaniem dlugow PO na was i wasze dzieci...nie reagując na zlo...co za slepota i gluchota..Kaczynski nie ma paranoi jak podajecie, jestem apolityczny, ale dosc wizerunku i kupowanych sondazy przez PO, obyscie sie nie obudzili za pozno..ok 6mln dlugu rosnie wyborcom , co pol godziny , tak rzadzi PO, a wy mielicie jezykiem o PIS i Kaczynskim, a gdzie czyny tego rzadu, ktory nawet nie zechccial zlozyc pisemnej informacji o stanie panstwa w sejmie, tylko Tusk pogadal byle co i na okraglo...i to nas nie zadowala..a gdy tylko PIS domaga sie zdecydowanie tego czy tamtego od rzadu, to huzia na Jozia...obudzmy sie...bo nie ma juz czasu , bo jest b.zle a rzad jest tragiczny...

    Odpowiedz
  • GDAŃSK(2010-09-14 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO BELFRY ZA PO WCÓWUBOWCÓW RYŻEGO SZWABA TO SWIĘTE KROWY ZA NIERÓBSTWO LENISTWO PIERDZENIE W STOŁEK BIORĄ OGROMNĄ KASĘ I PODWYŻKI ZA AGITACJĘ NAMOWĘ UCZNI NA ICH PARTIĘ

    Odpowiedz
  • xxx(2010-09-14 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do -GDANSK-człowieku wytrzezwiej!!! zanim zabierzesz głos i nie belkocz!!!

    Odpowiedz
  • xxx(2010-10-09 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    mnie, jako nauczycielowi kontraktowemu uczącemu w Lodzi nie wypłacono żadnego dodatku,
    a na pewno nie osiągnąłem średniej pensji

    Odpowiedz