"Wojsko to nie enklawa dla mężczyzn"

23.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.02.2010, 10:49

Rozmawiamy z BOŻENĄ SZUBIŃSKĄ, pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. wojskowej służby kobiet - Kobiety mogą już służyć nie tylko w korpusie oficerskim i podoficerskim. Teraz mogą wstępować także do korpusu szeregowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • O czym to świadczy?(2010-02-23 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  ŻE CZŁOWIEK NIE ŻYJE DLA ZABIJANIA!!!

  Odpowiedz
 • MiRy(2010-02-23 09:49) Zgłoś naruszenie 00

  Kobiety są od rodzenia a nie od zabijania ludzi. Jak odrodzi się naród po konflikcie zbrojnym jak wystrzelają nam kobiety ? Poza tym zabijanie innych to wbrew pozorom bardzo silnie obciążanie psychiczne na długie lata (przykład amerykańskich żołnierzy w Wietnamie oraz nad Zatoką Perską). Jak to wytrzymają kobiety skoro wielu mężczyzn ma z tym problemy. Widziałem na własne oczy w Niemieckiej Telewizji jak grupa niemieckich żołnierzy (mężczyzn) przepychała swoją koleżankę przez płot na którym tragicznie utknęła. Gdyby nie wrodzona delikatność męskiej połowy oddziału salwom śmiechu nie byłoby końca. W czasie prawdziwych działań bojowych wszyscy zostaliby wystrzelani do nogi. Przyszłej "komandosce" było wstyd ale dowódca pocieszył ją i innych specjalną odznaką " za ukończenie szkolenia" i ustnym podziękowaniem.Skoro kobiety mają problemy z odróżnieniem się od mężczyzn to może czas aby ci drudzy poszli po rozum do głowy i zrobili to za nie. To męska sprawa chronić kobiety i dzieci a nie wysyłać je na śmierć do okopów. Pani Bożenka Szubińska powinna wstać od biurka założyć polowy mundur przejść solidne szkolenie na poligonie a następnie wypowiadać się o przydatności kobiet do służby wojskowej.
  MiRy

  Odpowiedz
 • Zwykle kilku ginie od kul(2010-02-23 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  By pomóc koleżance w mundurze. Juz dawno stwierdzono zbyt duze straty w mieszanych batalionach bo zamiast wykonywac zadanie żołnierze wpatruja sie w oczy dziewczyn.
  Kobiety w wojsku tak ale jako pielegniarki, obsługa sztabu i inne funkcje pomocnicze ale nie front

  Odpowiedz
 • Kasia(2010-03-09 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  Troche nie rozumiem podejscia ludzi do służby kobiet. Ja sam jestem magistrem farmacji i służę w wojsku. Zajmuję sie zaopatrzniem medycznym itp.Przeszłam normalne miesięczne szkolenie i jeszcze w trakcie studiów chodziłam w mundurze i mieszkałam w koszarach. Nie wydaje mi sie bym była gorsza w czym kolwiek od mężczyzn.

  Odpowiedz
 • Ola(2010-04-13 23:11) Zgłoś naruszenie 00

  Wiem,że to może nie jest miejsce na takie pytanie...ale czy Pani Kasia mogłaby mi napisać jakie szkolenie musiała przejść,by zakwalifikować sie do służby w wojsku jako farmaceuta?

  Odpowiedz
 • mm(2010-06-18 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  Faceci są słabsi psychicznie od kobiet

  Odpowiedz
 • pzm(2010-11-10 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  faceci nie sa wcale słabsi fizycznie od kobiet,udowodniły to ostatnie tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem,przy identyfikacji zwłok bliskich,okazało się,że kobiety nie są w stanie tego robić i mdleją,dlatego musieli zająć się tym mężczyzni... mężczyzni świetnie radzili sobie od zawsze w wojsku bez kobiet,a kobiety tam potrzebne jak piąte koło u wozu...

  Odpowiedz
 • hunk(2010-11-10 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  baby do garów!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane