"Zwolnimy żołnierzy służących tylko dla emerytury"

autor: Artur Radwan18.11.2009, 03:00

Rozmawiamy z płk. STANISŁAWEM RUMANEM - Dostanie się do armii zawodowej nie daje gwarancji stałej pracy. Żołnierze, którzy się w niej znajdą, ale przestaną podnosić swoje kwalifikacje, nie doczekają emerytury. Będą zwalniani.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • ela(2009-11-18 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    czyli liczba darmozjadów wzrośnie ze 100 tys. do 120 tys. I dobrze będziecie ludziska mieli na kogo robić i płacić podatki i tak do śmierci czyli do 70-tki (a darmozjady mundurowe do 40-stki z gwarantowaną emeryturą kilka tysięcy zł (już jest średnio 2,6 tys zł).

    Odpowiedz
  • kilka jednostek(2009-11-24 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    po 10 latach wyrzucamnie na pysk
    wczesniej 7 lat byłem"nadterminowym"
    czyli naginałem od ranado 18-tej jak "szwejk"
    i nic mi sie nie należało pensja ok 1000 zł
    a terz wliczami sie tę służbę do wysługi i ustanawia próg 12 lat
    cóż ?
    jest nas sporo takich st.szer wykwalifikowanych
    sprawdzonych w misjach
    ale cóż wywalą nas
    przykro sie robi bo zmienili nam rguły gry w czsie "meczu"
    MŁODZIERZ ostrzegam
    nigdy do wojska na szeregowca lub st.szer
    w WKU was bedą namawiac "że lepiej" "ze lizniecie wojska" itp.itd
    nie dajcie sie "omamić"
    a wy koledzy zacznijcie jak ja pracy szukać :)
    OFICEROM natomias proponuje KURSY PRZYGOTOWAWCZE
    na obsługe GRABI,MIOTEŁ I SZMAT
    bo jak szeregowych zabraknie to we własnym gó..ie utoniecie
    pozdrwiam SZTAB GENERALNY i PANA MINISTRA
    jeszcz jedno kto na misje pojedzie???
    wyślecie pewnie swiezych poborowych po
    szybkim 1 miesiecznym szkoleniu JAKTO JUŻ BYWAŁO
    dziekuje w imieniu st. szerz z ponad 8 letnim stażem

    Odpowiedz
  • ?(2010-04-22 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze jedno,panie ministrze powinien pan wraz z kolegami dostać medal za skuteczne rozbrojenie tej części europy bez użycia jakiejkolwiek siły:)

    Odpowiedz
  • ?(2010-04-22 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    panie pułkowniku ma pan rację darmozjady won zacznie pan od siebie,nie wysyłacie młodych na kursy bo nie macie kasy,a jak wyślecie to jest to jakiś krewny syn albo kolega druga sprawa,starszy szeregowy jak ja może służyc tylko 12 lat chcąc pracować do wcześniejszej emer.mogę zrobić tzw.kaprala tylko żeby zostać wysłany do szkółki muszę mieć wcześniej etat na tego kaprala jak nie mam to dziękuję więc bardzo pana proszę przestanie pan kłamać bo mnie serce boli jak widzę jak plujecie na godło kraju który kocham.

    Odpowiedz
  • cv(2010-04-02 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    to czyst bełkot , panowie w mundurach zapomnieli jak wystawiali stoliki na ulicę w celach rekrutacyjnych i to przy 9 procentowym poziomie bezrobocia

    Odpowiedz
  • zadziwiona reformą(2010-01-28 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe co oni tak się tych biednych szeregowych uczepili, a co... inni wojskowi wyżsi stopniem to nie chcą po 15 latach iść na emeryturę...

    Odpowiedz
  • st.szer. 12BZ Szczecin(2009-12-04 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    pezet: w rzeczy samej, u nas też mnóstwo st. szer. z maturami chętnych do szkół podoficerskich a te matoły w Warszawce przyjmują cywili na kursy i po kilku miesiącach (nie wiem dokładnie ilu) przychodzi jeden z drugim i robią wielkie oczy na realia jakie panują bo przecież szkółka w Poznaniu to nie zmech w cyrku ;)
    Pozdrawiam 1kpzmot

    Odpowiedz
  • krzysztof(2009-11-26 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    ela jak jesteś taka cwana to idź do wojska i bądź darmozjadem a po czterdziestce pójdziesz na emeryturę z której i tak się nie utrzymasz gdy skończysz 50 i będziesz i tak musiała szukać pracy. Łatwo pisać darmozjady bo co nie wydobywają węgla czy nie szyją butów. Popatrz wokół siebie ilu jest większych darmozjadów. Czy sprzedawca samochodu gdy za sprzedany samochód zarabia 20 lub jeszcze więcej tysięcy nie jest darmozjadem a nawet krwiopijcom a pani w warzywniaku jak sprzedaje ziemniaki, które kupiła za 10gr a sprzedaje za 1 zł za kg nie żeruje na ludzkiej krzywdzie a pozostałe służby mundurowe a więźniowie, politycy, cała administracja rządowa i samorządowa, pracownicy ZUS , KRUS, PZU, PKP, banków,itd itp. Można wyliczać bez końca. Ale gdyby inteligentna ela znała historię i uważała na lekcjach polskiego czytała Mickiewicza czy Słowackiego to by wiedziała, że gdy naród oszczędza na armii to szybko przestanie być narodem bo sąsiedzi chętnie go domu pozbawią jak to miało miejsce w XVIII w na 123 lata Polska zniknęła z mapy europy. Pewnie mądra ela powie, że teraz nie ma zagrożeń takich jak kiedyś i każdy z tym się może zgodzić nawet ja, ale dodam tylko, że teraz są inne zagrożenia niewspółmierne do tamtych z przed wieków a ela nie jest aż taka mądra żeby o nich wiedzieć więc nie powinna wyzywać ludzi dzięki którym może mówić i pisać w języku polskim o ludziach którym to zawdzięcza darmozjady. Niech wyniesie się z Polski do Niemiec, Francji, Anglii a może Rosji tam nie ma darmozjadów.

    Odpowiedz
  • Spocznij!!!(2009-11-26 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dyskusja z wojskiem o wojsku to stracony czas. Oni sami nie wiedzą jak wojsko ma wyglądać. Permanentne zmiany w planach to ich specjalność. Pogubili się w tym i niedługo dowemy się że zawodowa armia ma liczyć 20 tys a narodowe siły rezerwowe 80 tys. Tam nie ma ani ładu ani składu ani odrobiny rozwagi, jeden wielki chaos i chciejstwo!!! Decydentami zostali ludzie bez doświadczenia lub figuranci, bojący sie podejmowania decyzji i bez swojego zdania!

    Odpowiedz
  • kiwitu(2009-11-19 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jest nadzieja, że za parę lat znowu będą zmiany, he, he.

    Odpowiedz
  • zyta(2009-11-18 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ach, te wąsy u Pana generała żle mi się kojarzą.

    Odpowiedz
  • pezet(2009-11-19 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie co do stwierdzenia pana pułkownika czemu nie wysyłają szeregowych na kursy podnoszące kwalifikacje tylko przyjmowani są ludzie z cywila jestem szeregowym zawodowym od trzech lat i nie wiem czy będę przedłużał kontrakt skoro w tym czasie nie dostałem żadnych możliwości do podniesienia swoich kwalifikacji aby zostać w wojsku dłużej niż 15 lat, natomiast przez czas mojej służby przyszło juz około 150 kaprali po szkole

    Odpowiedz
  • riiili(2009-11-18 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma się co przejmować. W wojsku zawsze jest taka mowa. A to nie, że ich przeciwnik przepędził, tylko, że wycofali się na z góry upatrzone pozycje. A to nie, że wpadli do kałuży, tylko spotkały ich nieprzewidziane trudności w pokonywaniu przeszkody wodnej bez znaczenia taktycznego.
    p.s. A wiecie, że łyżka wojskowa składa się z komory zupnej i drążka prowadzącego?

    Odpowiedz
  • JG(2009-11-18 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ale Cyrk to teraz armia będzie kształcić przysłych potencjalnych przestępców ? .
    Nauczy człowieka sztuki zabijania i po 12 latach powie Panu dziekujemy.

    Odpowiedz
  • rezerwa(2009-11-18 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to polecienie USA by mieć aż 120 tyd żołnieży, bo nam i 50 tys. zawodowych dobrze wyszkolonych zupełnie wystarczy, przecież nie po to do NATO wstępowaliśmy, by zwiększać ilość wojaków, ale zmniejszać...

    Odpowiedz
  • f(2009-11-18 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    bla, bla, bla
    akurat

    Odpowiedz
  • stan49(2009-11-18 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze - wyglada na to, że Pan Pułkownik udzielający wywiadu, tak jak i inni żołnierze zawodowi, służy "tylko dla emerytury".
    Po drugie - ciekawe czy uda się pozyskać do końca 2011 roku 20000 tys. chętnych do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych?

    Odpowiedz
  • inf(2009-11-18 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe czym armia za checi informatyków bo ci co maja doswiadczenie i certyfikaty nie pójda do niej za 3tys pracaowac

    Odpowiedz
  • ciach(2009-11-18 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    elu, dziś w armii prawdziwych darmozjadów coraz mniej, te pierdzistołki, których pamiętam ze swojej służby zasadniczej wszyscy na emeryturach i to jest tragedia. oni za przeproszeniem nie potrafili się wys.. bez instrukcji, wszystko za nich robili pracownicy cywilni. mała, zawodowa armia to najlepsze rozwiązanie

    Odpowiedz
  • ST.SZER.(2011-03-10 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wkurza mnie ten system. mam 5 lat wysługi jako st.szer. i ani razu nie otrzymałem propozycji podniesienia swoich kwalifikacji. Jeszcze 7 lat i do cywila bez praw do emerytury. Co to ma być??!! Szkoły Podoficerskie pozamykane. Jak ma zwykły szeregowy awansować? Nie ma szans.

    NALEŻAŁO BY WPROWADZENIE USTAWY, ŻEBY SZEREGOWI ZAWODOWI MOGLI PODPISAĆ KONTRAKT DO SŁUŻBY STAŁEJ, A NIE ******* LAMENTO ROBIMY ZA MURZYNÓW !!!

    Co roku słychać w tv, że kilku tys. szeregowych nie został przedłużony kontrakt po upłynął okres 12 lat i wyszli do cywila !!!

    Takiemu oficerowi to łatwo jest się wypowiadać, ale niech się postawi w naszej sytuacji.

    Odpowiedz