"Wyższe wynagrodzenia dla urzędników i likwidacja dodatku specjalnego"

autor: Artur Radwan15.09.2008, 03:00; Aktualizacja: 30.10.2008, 14:34

Rozmawiamy z ADAMEM LESZKIEWICZEM, zastępcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Rząd w 2009 roku nadal będzie podnosił wynagrodzenie pracowników Służby Cywilnej. Chce w ten sposób zrównać płace w administracji rządowej z samorządem terytorialnym. Ma to zapobiec odchodzeniu urzędników do samorządów. Pracuje też nad kolejną nowelizacją ustawy o Służbie Cywilnej, która ma m.in. zlikwidować dodatki specjalne dla wszystkich urzędników tej służby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Krzysztof(2008-11-03 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy czyta się podobne artykuły to człowiek zachodzi w głowę skąd biorą się wysokości wynagrodzeń o których tam mowa. W naszym urzędzie nikt z szeregowych pracowników nie zarabia więcej niż 1300 - 1500 zł. netto. W ogóle to pomyłką jest,że przy podwyżkach bierze się pod uwagę zawsze średni zarobek w danej instytucji podczas gdy wysokość tą windują pensje kadry kierowniczej a zwykły pracownik zarabia grosze. Przy podwyżkach procentowych różnice te z roku na rok są coraz większe.Ta tegoroczna podwyżka znowu będzie wspaniałą sposobnością do napchania sobie kieszeni przez tych , którzy już i tak dobrze zarabiają podczas gdy zwykli pracownicy znowu dostaną ochłapy - a średnia podana w mediach będzie przecież odpowiednio wysoka . I potem te złośliwe komentarze osób które nie przepadają za urzędnikami a czytają o takim wzroście płac!

    Odpowiedz
  • Mateo(2008-09-20 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pracownikiem sądu rejonowego i proszę, skomentujcie powyższe informacje innych pracowników. Jest to dla niejednego z nas dramat, kiedy jesteśmy poniżani w pracy, a pracujemy przecież w wymiarze sprawiedliwości. A może ktoś ma ciekawe oferty pracy dla osób, które zdały egzamin na urzędnika sądowego(Szczecin).

    Odpowiedz
  • Aklim(2008-09-20 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ostatni na wydział, w którym pracuję dostarczono wykaz z informacją o widełkach, tzn. jak stać się kimś w sądzie, z jkaa podwyżką będzię się to wiązało i ile zabierze czasu awans (o który bardzo trudno), bynajmniej trudno o awans w naszym wydziale, bo p. kierownik uwielbia wręcz wytykać błędy pracownikowi i dołować ich słowami:"a chciała Pani awansować, popełniła Pani błąd wykonując swoje obowiązki i wie Pani co Przewodniczący o Pani sądzi. Myślę, że kierująca ludźmi osoba powinna umieć motywować pracowników, aby chcieli być lepszymi, a nie wręcz ich poniżać i pokazywać, że Ona jest the best. Jak tak dalej pracować, a może po prostu zmienić pracę?

    Odpowiedz
  • Hugosia(2008-09-20 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dodam, że studia kosztują, a pensje pracowników sądowych nie są za wysokie.

    Odpowiedz
  • karwat(2008-09-20 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawym jest fakt, iż były minister sprawiedliwości p. Ziobro niejako zobowiązał pracowników sądów do ukończenia studiów wyższych. A jak ktoś nie da rady przebrnąć przez studia - to co? straci pracę. Co mamy w takiej sytuacji zrobić jeśli nie czujemy się na siłach studiować?

    Odpowiedz
  • urzedas(2008-09-19 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    w mojej firmie niestety doldatki nawt nie wynosza 87 zl a poza tym to jeszcze nie wiadomo kiedy zostana wyplacone.

    Odpowiedz
  • fima(2008-09-18 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    W tym roku oprócz tych 87 zł brutto nie było żadnyc podwtyżek , zreszta juz od roku 2000 nie było. A to przewartosciowanie, to tylko fikkcja , ponieawaz nasz przełozony powiedział, że wyskósc w złotych od przewarto9sciowania to otrzyma yuzednuik według tego co uzna szef !! Więc pytam sie wieć po co. Tylko sie ludzi skłóca

    Odpowiedz
  • rozgoryczony pracownik policji(2008-09-16 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    No to w małych jednostkach zatrudniających do 14 pracowników szefowie sobie poszaleją przyznając wynagrodzenie na zasadzie bo mi się tak podoba. Przecież wartościowanie to fikcja ,bo jedna osoba nie zawsze kompetentna ocenia wartość stanowiska na zasadzie bo ja tak uważam i myślę.Jakie to wystandaryzowanie wynagrodzeń ?

    Odpowiedz
  • korpusowiczka(2008-09-16 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    http://pcp.phorum.pl/ -forum pracowników cywilnych policji zapraszam

    Odpowiedz
  • ???(2008-09-15 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    w dobie komputeryzacji powinno być mniej urzędników,ale jest więcej...dlaczego???

    Odpowiedz
  • shaqu(2008-09-15 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo jest potrzebne. Wojsko, policja, sprawy zagraniczne, sprawy wewnętrzne, kultura, historia, środowisko.

    Matołku nie potrzebuje łaski urzędnika, a swoją emeryturą sam się zaopiekuję! Bo nie chcę żeby ktoś dostawał kasę z moich składek! Proste. I nie potrzebuję świstka papieru, który informuje o moim małżeństwie. Mi wystarczy miłość i owoce tej miłości, wspólne dzieci...

    Po prostu papierki nikomu nie są potrzebne. Chyba że ktoś jest chory i myśli, że nie można kogoś kochać bez aktu, że nie można odkładać na emeryturę bez zus. A można, jest to naprawdę możliwe, tylko dla niektórych trudne do pojęcia.

    Bo Polska to obywatele, a nie urzędnicy!

    Odpowiedz
  • wszystko to o kant d.....(2008-09-15 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zdawałem wszystkie egzaminy - kwalifikacyjny na urzędasa SC, na członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa, na członka PZK i kupę innych.

    A i tak wyższe stanowiska w SC są dla partyjnych specjalistów

    Odpowiedz
  • :P(2008-09-15 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    a imię w oparciu o co ustalisz ??? Dowód osobisty uzyskany w jakim wieku ? A drobna omyłka np. "Ola" i "Olga" w imieniu w oparciu o co zostanie sprostowana ? I jak mamy ustalić, czy Ola Iksińska to ta sama osoba co Ala Iksińska - bo bardzo często to zasadnicza różnica.

    Odpowiedz
  • obywatel V RP(2008-09-15 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    to z dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, legitymacji ZUS i wielu wielu innych dokumentów wynika, po grzyba odpis z USC ?? skoro USC taki ważny, reszta w takim razie zbędna - niech każdy nosi przy sobie wypisik rozszerzony z USC - urodzenie, małzeństwo, dzieci - jeden akt kilka rubryk więcej, a zlikwidować dowody osobiste i inne wymysły socjalizmu i będzie taniej - O WIELE TANIEJ !!!

    i chyba każdy w Polsce posiada NIP, PESEL, nr ubezpieczenia zdrowotnego (zarówno ubezpieczeni jak i nieubezpieczeni...)

    tony świstków i zaświadczeń po co? żeby paru pociotków pozatrudniać ?

    Odpowiedz
  • shaqu(2008-09-15 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    rozgonić niepotrzebnych urzędasów na cztery strony świata. Bo żeby żyć nie potrzeba mi ani aktów urodzenia ,ani dowodu osobistego. Mamy absurdalne, skomplikowane prawo w Polsce. Urzędnicy tylko przeszkadzają, a powinni pomagać interesantom. Uśmiech pani z urzędu, kiedy odprawiła mnie, bo pismo było wypełnione złym kolorem długopisu, bezcenne. Zróbcie porządek z prawodawstwem. Po co komu tyle makulatury, która jest zawiła i nie ma najmniejszego sensu?

    Odpowiedz
  • cosik(2008-09-15 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ja pracuję w urzedzie zespolonym z wojewodą. Na razie wypłacili 87 zł, ale reszty nie widać ani słychać.

    Odpowiedz
  • Platforma Obłudników(2008-09-15 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    tanie państwo ?

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2008-09-15 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    U nas też dodatki wyniosły niewiele ponad 87 zł, a moja pensja wliczajac dodatek wynosi 1003 zł netto. Nie wierze w jakiekolwiek podwyzki! To tylko obietnice bez pokrycia...

    Odpowiedz
  • olo(2008-09-15 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się zlikwidować wszystkie dodatki. Powinny zniknąć jeszcze istniejące ośrodki wypoczynkowe dla załogi, do których się dopłaca, a potem trzeba ceny windować.

    Odpowiedz
  • jan kran(2008-09-15 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    u nas dodatki wyniosły 100 brutto.

    Odpowiedz