Kudrycka: Wszyscy studenci podpiszą umowy z uczelnią

autor: Łukasz Guza, Katarzyna Bartman28.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 28.09.2009, 09:09

ROZMOWA z prof. dr hab. Barbarą Kudrycką, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego - Najlepsze uczelnie otrzymają dodatkowe pieniądze na wyższe pensje i stypendia. Komisje stypendialne ustalą, kto może studiować bezpłatnie na drugim kierunku. Uczelnie publiczne nie będą mogły łączyć się z niepublicznymi szkołami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

 • Dr(2009-09-28 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Pani Kudrycka zamierza podnosić poziom nauki - to dobrze. Wierzy, że w szkołach prywatnych ktoś uprawia naukę - to naiwność, cynizm? a może coś innego ...

  Odpowiedz
 • adi(2009-09-28 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  ciągle tylko : zrobimy, uruchomimy, damy, będzie, wprowadzimy... Kobieto, rządzisz już DWA LATA i nic nie udało się zmienić. Wszystko idzie starym trybem, uczelnie są tylko dla kadry, żeby jej było wygodnie a studentów wszyscy mają w de.

  Produkcja absolwentów, którzy od razu trafiają na bezrobocie. Nie lepiej zamknąć uniwerki na dwa - trzy lata aż trochę miejsc pracy powstanie ?

  Odpowiedz
 • była studentka(2009-09-28 11:43) Zgłoś naruszenie 00

  nie zgdozę się z Dr! Sama ukończyłam prywatną uczelnię, nauka nigdy nie sprawiała mi trudności, ale czasami musiałam mocno przydziobać do egzaminu. Niektórzy Profesorowie powiedzieli nam od razu na 1. wykładzie - jesteście uczelnią prywatną i oczekuje o wiele więcej. Ta sama dr na UG zalicząła egzamin na podstawie ćwiczeń.

  Odpowiedz
 • KP(2009-09-28 11:55) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna Pani Kudrycka zamierza reformowac uczelnie a sama nie przestrzega zadnych zasad. Uwaza, ze nadzor nad uczelniami to nie jej kompetencja, a jezeli jakis pracownik sklada skarge na blokowanie rozwoju, szykanowanie, naruszenie przez wladze uczelni ponad tuzina przepisow kodeksu pracy i kpa to nawet nie zamierza odpowiedziec - ma po prostu pracownika gdzies. Mimo, ze w swietle Kpa resort ma obowiazek odpowiedzi na skarge, a jezeli nie lezy w kompetencjach to musi odeslac w ciagu 7 dni z pouczeniem. Zamiast tego milczy przez rok, a Wojewodzki Sad Administracyjny stwierdza, ze nie mozna skarzyc Jej za bezczynnosc, bo nadzor nie nalezy do jej kompetencji. Zobaczymy co powie sad kasacyjny. Ale jest drugie dno, byly proprektor, ktory byl uczestnikiem szykanowania jest obecnie pracownikime ministerstwa. I jak w takiej sytuacji jakiekolwiek proby reform moga byc wiarygodne.

  Odpowiedz
 • J(2009-09-28 19:35) Zgłoś naruszenie 00

  A czy wreszcie doczekamy się dobrych czasów dla ludzi zajmujących się dziedzinami ścisłymi, zwłaszcza matematyką i fizyką ? Znam fizyków, którzy zamiast pracować naukowo, poświęcają masę swojego czasu na: zajęcia z informatyki, czy układanie harmonogramu zajęć.

  Odpowiedz
 • R.(2009-09-28 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  Problem leży w Nas samych. Działajmy i pozwólmy działać innym. Można obawiać się jedynie tego, że uczelnie z założenia „prowincjonalne”, tj. takie, które usytuowane są w regionach „mało atrakcyjnych”, z zasady nie mają szans. W tym świetle warunki w jakich funkcjonują uczelnie wydają się dość istotne. Nie jest problemem wypromować instytucje funkcjonujące w sprzyjającym otoczeniu. Idąc dalej tym tropem, można postawić pytanie: czy szykuje się kolejny etap „wykluczenia”.

  Odpowiedz
 • mlody akademik(2009-09-30 19:24) Zgłoś naruszenie 00

  A co z pracujacymi emerytami i wieloetatowcami . Blokuja jak moga mlodszych i zajmuja im etaty.

  Odpowiedz
 • Marita(2009-10-30 18:55) Zgłoś naruszenie 00

  Każdy ma prawo do pracy, stary też, młody akademiku, nie wiek tu powinien decydować. Problem w tym, że u nas jest bezrobocie, brak miejsc do pracy i wypadałoby pozamykać uczelnie, zwłaszcza te kierunki niedochodowe...A więc np. nie uczyć już polonistów, bo po co? plastyków, a po co? Itp. w ten sposób zwijamy się jako kraj i robimy sobie lukę pokoleniową w ważnych kulturowo specjalnościach. Powinny być wyższe dotacje na naukę, miejsca pracy dla absolwentów a dopiero potem stawiane wymagania. To nie wina uczelni, ze nie mają pracy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane