"Rząd: szpitalom, które nie zostaną spółkami, grozi likwidacja"

autor: Dominika Sikora17.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 31.10.2008, 12:37

Rozmawiamy z EWĄ KOPACZ, ministrem zdrowia - Rząd chce, aby szpitale przekształcały się obowiązkowo w spółki. Będą miały na to rok. Tylko pod takim warunkiem skorzystają z umorzenia 2,7 mld zł długów. Te, które tego nie zrobią, mogą zostać zlikwidowane. Opozycja odrzuca te propozycje, domagając się odwołania minister zdrowia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • D.(2008-07-22 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Służba zdrowia - która i tak jest prywatna i płatna do kieszeni prywatnej służbowo /gabinety prywatne lub nielegalnie zwane łapówką.
    Ja zaczynam leczenie się od gabinetu prywatnego specjalisty ,gdyż doświadczenie nauczyło mnie szanować swoje zdrowie.
    NFZ jest niewydolny,niereformowalny.Pesele krążą by placówka utrzymała się.
    ZOZ-y żeby się utrzymać muszą kręcić dopasowując się do wymogów NFZ,który mało wie o zdrowiu.Jako pracownik służby zdrowia widzę agonię służby i zdrowia.
    Moi znajomi na leczenie wyjeżdżają do Niemiec na diagnostykę , leczenie ,porody opłacane z NFZ .Obserwowałam oszczędności ZOZ-owskie w Polsce z efektem zakażeń szpitalnych, sepsy.Jaki PAN taki KRAM.Jestem za prywatyzacją służby zdrowia.

    Odpowiedz
  • jola(2008-07-17 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Rozbiór Polski trwa nadal Polacy obudzcie się jak długo dacie sie manipulować nasz rząd reprezentuje interesy obcych tak jak pozostałe od okrągłego stołu żadna decyzja podjęta od tamtego czasu nie była dla naszego narodu

    Odpowiedz
  • Bubel(2008-07-17 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    To jest forsowanie bubla. Dlaczego prowadzenie ZOZów przez spółkę ma być działalnością gospodarczą? Sprzedaż szpitali prywatnym właścicielom ograniczy możliwości leczenia.Czyba, że ma nas być 16 mln., co propagował nasz nieodżałowany tow. Bronisław Gieremek.
    Sawicka także wiedziała co robi...

    Odpowiedz
  • do Broled(2008-07-17 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak jestes intelygentnym, politurowanym chamem, to nie nazywaj wszystich majacych inne zdanie "ludzmi od rydzyka". Widac, ze chcesz wciskac ludziom kit...chcesz konkrety, to moge podac... Sam fakt, ze kopacz powolala rzekomego dobrego menedzera na zastepce, ktory narobil w szpitalu zarzadzjacym 20 mln.dlugu..
    Dlaczego Kopacz przetrzymuje nasze pieniadze, tylko z tego roku z podwyzek na koncie NFZ 4 mld.zl, a nie przeznaczy ich na leczenie?? Tak "produkuje sie zapasc szpitali. To Kopacz nie podpisala ustawy, ktora mowi, ze NFZ nie moze finansowac kosztow leczenia powyzej realnego kosztu..Wiesz co to oznacza?? chyba nie wiesz..to powiem ci ytelygencye, ze w ten sposob kumuluje, nawarstwia sie dlugi szpitali... A masz pojecie ze z ubieglego roku zostalo okolo 5 mld. zł?? dlaczego te pieniadze sa przetrzymywane na koncie NFZ ,a ludzie umieraja na nowotwory?? jestes w stanie odpwiedziec liudziom, ktorzy przezywaja dramaty zyciowe?? Chyba nie, bo wy jestescie pozbawieni cech ludzich...:/

    Odpowiedz
  • Broled(2008-07-17 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wydawałoby się, że GP czytają ludzie inteligentni, a nie psychole od Rydzyka. Skąd tyle nienawiści do Ewy Kopacz - kobiety pracującej, odważnej i mającą wizję wyjścia ochrony zdrowia z zapaści. Dalsze przedłużanie obecnego stanu rzeczy to "kartki na leczenie u specjalistów" z zamianą na masaże.

    Odpowiedz
  • kaspi(2008-07-17 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie! Czego się boicie?
    Kolejne rządy, ten obecny jak najbardziej , finansują z naszych pieniędzy (podatki) kosciół katolicki (w szczególności). Po prywatyzacji szpitali (przepraszam: rozkradzeniu publicznego majątku w świetle prawa) jak Was nie bezdie stać się leczyc, pójdziecie sznureczkiem do świątyn - pomodlić się za zdrowie - Na zdrowie!.
    Sami wybraliście ten los na wyborach lub przyczyniliście się do tego - nie wybierając (bo kogo obchodzą wybory...).

    Odpowiedz
  • pluszowy miś(2008-07-17 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    proszę zauważyć w jakim tempie maleje dług szpitali(na wykresie wyżej)... zachodzi pytanie dlaczego obecna ekipa tak się spieszy, być może dlatego że za chwile większość szpitali będzie rentowna i jak tu potem argumentować przemiany w nich czynione... pozdr :)

    ps. przejmowanie i prywatyzacja szpitali to tak naprawdę przejmowanie naszego majątku, majątku który służy do ochrony naszego własnego zdrowia... jak ktoś chce założyć prywatny szpital, niech sobie kupi grunt, wybuduje budynek, zatrudni lekarzy, namówi ludzi do leczenia u niego... tutaj pewne grupy chcą na skróty wszystko przejąć... zastanówcię się nad tym... pozdr :)

    Odpowiedz
  • karbol(2008-07-17 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mają pamięć do nazwisk emerytki z małych miasteczek. A czy nie "wią" tzn. nie wiedzą, jak powstawały wielkie fortuny? (może z wyjątkiem Billa Gatesa)
    Stare przysłowie mówi, że jak nie wiesz, jak złodziei pokonać to się przyłącz i nie stękaj.
    Ja też za późno sobie to przysłowie przypomniałem. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • denacisko POwskie(2008-07-17 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Skandalem jest, że Pani Kopacz jest tylko gębą do opluwania. Za nią stoi ogromne lobby z czołowym lobbystom brańży zdrowia (Michałem Boni- ten agent co płakał jak Sawicka).
    Jedyne w czym mają rację - to, że idą na całość; kto się połapie jak wszystko przejmą - póżniej powiedzą, jest prawo i Europa, i na boiskach piłkarskich wybudowanych za nasze pieniądze, będą dzielić frukty.
    PO kradnijcie uczciwie - 50 % do kieszeni; 50% dla ludzi.

    Odpowiedz
  • macdonaldy i krecenie lodow(2008-07-17 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba miec nadziej, ze prezydent tego debilnego, zlodziejskiego planu Sawickiej nie zatwiedzi i wszystko pojdzie do kosza, bo SLD nie poprze tego bubla zlodziejskiego. Grupka cwaniakow ma decydowac i dzielic sie pomiedzy soba majatkiem calego spoleczenstwa.
    Niech kopacz powie kogo przyjela sobie na swojego zastepce?? ten rzekomy faochowiec zostawil 20 mln.zł. dlugu szpitala w tym 4 mln wymagalnego czyli natychmiast do zaplacenia.
    A kolega Kopacz azem z rodzina z regionu Sawickiej jest tworca tego knota zlodzieskiego i prowadzi z rodzina firme windykacyjna...
    Dlaczego kopacz przetrzymuje dodatkowe pieniadze na koncie NFZ tylko z tego roku z powyzek okolo 4 mld.zł ?? a ludzie umieraja na nowotwory i inne choroby?? przetrzymuje dla krecenia lodow??
    Tylko prezydent moze przeciwstawic sie tym kretaczom i zlodziejom...Ludzie beda zdychac w domach...

    Odpowiedz
  • emerytka z małego miasteczka(2008-07-17 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    dziwię się internautom wieszających PO-wców, pytam gdzie byli na
    wyborach? nie wiedzieli o tym,że ta obcja roztwoni pozostały majatek, który nie zdążyli sprzedać Krzaklewski, Kwaśniewski,Lewandowski Buzek, Balcerowicz,i ten od domów centrum w W-wie.pozostały szpitale, bardzo dobre pytnie nr 7, pójdzie tam gdzie poszły polskie cementownie,cukrownie, itd.chciałabym zobaczyć nawiedzonych z PO w chorobie gdzie się udadzą??? p. Kopacz już nie będzie w M.Zdr.będzie szefem prywatnego kompleksu" matki polki"

    Odpowiedz
  • Portier(2008-07-17 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Szpitale, które się prywatyzują zwalniają pielęgniarki, salowe.

    Do tej pory biadolono że jest ich za mało, teraz cisza, brak na ten temat artykułów. A to ciekawe!!!

    Odpowiedz
  • karbol(2008-07-17 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrowolnie to byłp "tysiąc szkół na tysiąclecie" Gdzie te szkoły. Dobrowolnie to było "cały naród buduje swoją stolicę". To się akurat udało, tylko komu Ją wybudowaliśmy? I jaką?
    Dobrowolna była "Narodowa pożyczka rozwoju sił państwa". Po dwieście złotych dobrowolnie sciągana z pensji.
    Dobrowolnie przez 40 lat komuny pracowałem za dolara dziennie. Bardzo dobrowolnie. Z wyjątkiem krótkiego okresu, gdy banda Jaruzelskiego wprowadziła przymus pracy.
    E tam, szkoda gadać.

    Odpowiedz
  • Waldemar571(2008-07-17 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nic innego PO nie potrafi wykonać dla zwykłych obywateli tylko wyłącznie dla siebie i nowobogackich pod wodzą D.Tuska.Potwierdza się to comówiła Sawicks była posłanka z PO."tylko natym zarobimy-o Narodzie nie myśl".A zatem kim są naprawdę owi działacze z PO,z PiS-u,i innych opcji nacji politycznych co tylko o swe tyłki dbają a nie o normalne i zdrowe życie Narodu? Jakże potwierdzają się te zapędy władców obecnej ekipy byle tylko zniewolić i upokarzać Naród ściągając Rodaków do roli niewolników.Jaikż to obraz rysuje PO dla tego Kraju?. Fałszywa "Mił0ość" oto obraz PO dla Kraju.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-17 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Będziemy Mieli Amerykę Bogatego na wszytko Stać Biedny zdycha pod mostem bo jego Ubezpieczenie nie pokrywa Kosztów Leczenia. Do tego dąży PO !!

    Odpowiedz
  • gasia(2008-07-17 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dość już wyzyskiwania obywateli!!! Zlikwidować NFZ i wszystik tych ktorzy przyczynili się do jego powstania. Jeszcze tak niedawno człowiek kupował cegiełki na powstanie szpitala w powiecie a teraz przychodzi na ostry dyżur i co i nic lekarz nie zejdzie bo zmęczony a jak zejdzie to cię jeszcze powyzywa. A ośrodek na miarę krajową martwe ręce przyszywają i cuda działają a na ostrym dyżuże cisza i kolejka jeden z wypadku drugiego kolega przywiózł bez palców ale miał czas sześć godzin to ic że zawinięte w ręcznik luzem leżą ale nie wziął legitymacji ubezpieczeniowej kolegi i za karę ma czekać. To nie wymyślona chistoryjka ale to rzeczywistość w T-ckim szpitalu i jak na to zapowiada się pani Kopacz? Jak ostatnio pokazała nijak ... gratuluję

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-07-17 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    a co ze sprzetem wielomilionowejwartości kupionym przez Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Kto go sobie przywłaszczy? Sawicka z PO?

    Odpowiedz
  • Pawlak to KRUS powinien sprywatyzować(2008-07-17 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    bo do niego budżet czyli my dopłacamy i on jest bezpodstawnie zaniżony. Wszędzie są ludzie biedni ,na wsi i w mieście . Dlatego wówczas powinna do nich dotrzeć pomoc społeczna -sprawdzić dochody ale i majątek i zadecydować o pomocy jednorazowej do KRUS-u lub okresowej. Jednak jeżeli taki delikwent odziedziczy majątek znacznej wartości to państwu powinien zwrócić poniesiona pomoc. (tak było z mieszkaniami spółdzielczymi gdy je członek wykupywał na własność -to zwracał umorzone przez budżet wcześniej zadłużenie) . Dość żerowania na KRUSIE --dość pasożytnictwa polityczno KRUSowskiego przez partie rolnicze w celu zdobycia elektoratu.!Jeżeli bogatych rolników stać na dobrowolne ubezpieczenia to tym bardziej stać ich na urealniony KRUS i niech najpierw go płacą.!!!--bezmózgowcu.

    Odpowiedz
  • emeryt(2008-07-17 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    życzę p.Kopacz zatwardzenia (do czasu zprywatyzowania najbliższego szpitala) i leczenia z" pomrocznościi jasnej" na koszt NFZ. wracają czasy "kamienice nasze ulice wasze" młodym z PO polecam pytanie do dziadków co to znaczy.

    Odpowiedz
  • Pytanie do PO(2008-07-17 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w ramach Kręcenia Lodów tym obywatelom którzy płacili dobrowolne składki na narodowy fundusz ochrony zdrowia budując te szpitale i tym którzy budowali je społecznie też dacie jakiś udziały? Nie --to wszyscy młodzi obywatele pamiętajcie --NIGDY NIE PRACUJCIE SPOŁECZNIE.

    Odpowiedz