"Rząd: emerytury pomostowe tylko dla 200 tys. osób, nie dla nauczycieli"

autor: Bożena Wiktorowska14.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 31.10.2008, 12:39

Rozmawiamy z AGNIESZKĄ CHŁOŃ-DOMIŃCZAK, wiceministrem pracy i polityki społecznej - W tym tygodniu kończą się konsultacje projektu ustawy o emeryturach pomostowych. Rząd zapowiada, że nie ulegnie presji związków i prawo do tych emerytur uzyska tylko 200 tys. osób wykonujących około 60 prac. Będą wypłacane wyłącznie osobom urodzonym w latach 1949-1968.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (226)

  • adam(2013-04-12 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    ja tylko chcem aby z u s oddal mi moje pieniondze kture placilem przez 40 lat na sklatke to napewno niebede musial pracowac cc

    Odpowiedz
  • spuzniona 54(2008-10-03 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    jestem rocznik 54i mam 38lat pracy dzisiaj d owiedzialam sie w pracy ze jest 3 ludzi do zwolnienia jestem w2 filaze ico teraz mam zrobic nie moge pszejsc na emeryture bo mi ustawa nie pozwala siasc i plakac a mlodzi niech wyjezdzaja bo im tylko zebranie zostanie panowie zadzacy myslcie ospoleczenstwie ja juz do glosowania nie pujde jestem wsciekla na to wszystko

    Odpowiedz
  • zrozpaczona(2008-08-19 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    jestem rocznik 54 i mam36 lat pracy ,i nie wyobrazam sobie pracowac jeszcze 6 lat juz jestem przygnebiona mowie do meza , ze chyba sobie zycie odbiore bo juz nie mam sily pracowac tak ciezko fizycznie za marny grosz , a napewno jezeli zabiora nam emerytury to napewno sie zalamie i tak pojde na chorobowe i tak powinny zrobic wszystkie kobiety z roczn. 54 niech zus placi jest bogaty siedza w palacach na pewno nie bede pracowac do 60lat

    Odpowiedz
  • rocznik 1954(2008-07-31 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Mam cichą nadzieję ,że rocznik 54 + przejdzie na emerytury na starych zasadach

    Odpowiedz
  • Ziuta(2008-07-24 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do 221

    Nie bój się młodzi Ci tak dokuczą, że jak nie będziesz miała prawa do emerytury, to pójdziesz na rewntę

    Odpowiedz
  • Kinga(2008-07-24 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Urodzona1954...36lat pracy.Zgadzam się z komentarzem nr36.Rocznik 1954 zjednoczmy się i oddajmy sprawę do Strssburga.Musimy szukać sprawiedliwości-bo w Polsce jej nie ma .Polak który uczciwie pracuje niczego się w naszym kraju nie dorobił-nawet emerytury.Doczekał się poniżenia,upodlenia.Wstyd mi że jestem Polką.Dopuście młodych do pracy.

    Odpowiedz
  • adam(2008-07-24 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    KADROWA TO JEST "wrona"

    Odpowiedz
  • ja54(2008-07-24 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    popieram wypowiedz ezany dot. kadrowej

    Odpowiedz
  • ja 54(2008-07-24 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do kadrowej
    kAŻDY MA PRAWO DO WYPOWIEDZI.
    To nie jest twoje prywatne forum.

    Odpowiedz
  • ja54(2008-07-24 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do kadrowej
    Głupszej osoby jak ty to ja też nie widziałam.
    Jesli rocznik 1953 ma nabyte prawa emerytalne to rocznik 1954 również.
    Nie musisz mnie uświadamiać.
    Osoby ur. nie później jak 1968 nabyły prawa emerytalne na obecnych zasadach 55/30 60/35.
    Nieprawnie odebrano wczesniejsze emerytury dla wxszystich roczników 50-68!!!

    Odpowiedz
  • kot(2008-07-23 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    dawno mnie tutaj nie było,stąd tyle gryzoni i innych szczuropodobnych pojawiło się w tej kamienicy.Tyłki,i nie tylko, Wam powygryzam jeżeli nie zaczniecie z szacunkiem odnosić się do ezany i innych osób ,które próbują rozmawiać z Wami o meritum przyszłej egzystencji. Waszej egzystencji!
    Ale jesteście tak ulepieni,że bez wypowiadania inwektyw nie potraficie żyć.
    Jednak Wam powygryzam.

    Odpowiedz
  • czarnobyl(2008-07-23 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie nic nie odpowiesz?

    Odpowiedz
  • Teofil(2008-07-23 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do ezany

    Masz załatwione, możesz iść na emeryturę . Pa!Pa!

    Odpowiedz
  • czarnobyl(2008-07-23 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    211: Teofil
    Och jak ja lubię takich przygłupów. Zaraz widać, że to moje dzieło

    Odpowiedz
  • obłąkanie na żadanie(2008-07-23 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    Teofilek zapraszam do zabawy

    Odpowiedz
  • Teofil(2008-07-23 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do ezany

    Tobie kobieto nie pozwolą się wygadać w domu, to tu bredzisz.

    Odpowiedz
  • czarnobyl(2008-07-23 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Te obłąkanie zostaw ich w spokoju to są moje dzieła sztuki to ja miałem wpływ na ich rozwój intelektualny. Tak się napracowałem aby nie mieli zbyt wysokiego IQ a ty chcesz mi popsuć efekt mojej pracy,

    Odpowiedz
  • obłąkanie na żadanie(2008-07-23 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Rysia czy ty jesteś adwokatem Pikusia? A Pikuś jest adwokatem kadrowej?
    Czy to jakiś klan? A może można się do niego zapisać, Mam dla was dużo niespodzianek i prezentów.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-23 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    206: Rysia
    Ach jeszcze jedno - załatw sobie wkładkę do dowodu bo miejsca ci zabraknie na tyle imion,

    Odpowiedz