"Przekształcenia szpitali odbywają się na granicy prawa"

autor: Dominika Sikora24.03.2009, 03:00

Rozmawiamy z dr MACIEJEM DERCZEM, radcą prawnym - W przyszłym tygodniu kończą się konsultacje nad rządowym planem przekształceń szpitali w spółki. Zdaniem ekspertów wymaga on zmiany, m.in. dlatego, że brakuje przepisów pozwalających na zmianę formy prawnej samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Karol(2009-03-29 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie proszę zadać sobie pytanie kto na tym zarabia a kto traci. Dlaczego szpitale będące w dobrej kondycji spieszą się do przekształcenia w spółki.O co tutaj chodzi ? "Władze' Wojew. Szpit. Psychiatryczny w Warcie b. spieszą się.Proszę się temu przyjrzeć ,dlaczego? Pozbywanie sie pewnych komórek przychodzi im z łatwością.Administracją ,może należałoby się zająć w tym szpitalu ,albo niech ktoś zacznie w niej dokładniej liczyć koszty.Jeśli tego nie potrafią to warto sprawdzić.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-03-24 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Odwagi Panie mecenasie ! napisz pan liścik do p.Kopacz w tej sprawie, bo Ona takich gazet nie czyta, a i pomocnicy co nawyżej Fakt i Super ex przerzucą. Jest szansa że odpowie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane