Bierni stracą prawo do opieki lekarskiej

autor: Izabela Rakowska-Boroń06.05.2008, 03:00

WYWIAD. Resort pracy w tym miesiącu wyśle do konsultacji projekt ustawy, przewidujący m.in., że osoby bezrobotne otrzymają wyższe zasiłki. Ich wysokość będzie jednak maleć wraz z upływem czasu pobierania. Specjalne rozwiązania mają być adresowane do osób biorących udział w szkoleniach zawodowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (78)

  • maciej(2008-05-06 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zato zaplaci !!

    Odpowiedz
  • wrona(2008-05-06 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Zatroskany, a nie pomyślałeś o tym, że szkolenie to umowa z korzyścią dla dwóch strony- i pracownika i pracodawcy?
    Pracownik dostaje wiedzę i dodatkowe kwalifikacje a pracodawca być może ma z tego wykonaną pracę. Być może pisze dlatego, że praca ta wcale nie musi być wysokiej jakości, bo czego wymagać od osoby która się dopiero uczy? Na dodatek takiej osobie nalezy poświęcić czas aby ją czegoś nauczyć. I gdzie Ty tu widzisz darmową siłę roboczą?

    Odpowiedz
  • do "edek", "40+", "pośrednik", "wrona"(2008-05-06 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wiesz co ci powiem?
    Myslę, że nie życzysz źle tym bezrobotnym - nie zawsze z własnej winy! No więc skoro tak, to ja też życzę ci tak samo dobrze, jak ty im.
    A więc życzę ci , byś ty i twoja rodzina zostali bezrobotnymi i bez jakichkolwiek pieniędzy na przeżycie. Żebyście nie mogli pójść do lekarza, jak zachorujecie. I by ludzie odsuwali się od was, bo nie macie gdzie się umyć, ponieważ zabrano wam mieszkania za nieopłacany czynsz. No i oczywiste jest, że nigdzie nie chcą was przyjąć do pracy, macie wykształcenie, ale nie w tym co trzeba kierunku, przeszkalają was na wasz koszt i.... po przeszkoleniu też nie macie pracy, bo uprzedzili was inni, którzy zdobyli wykształcenie w latach szkolnych.
    No więc niczego złego wam nie życzę, tylko tego, czego wy życzycie innym!!!!

    Odpowiedz
  • Zatroskany(2008-05-06 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Coś nie tak! Pracodawca dostanie darmowego pracownika (-ów) do "przeszkolenia", a potem nie musi go (ich) zatrudnić. "Szkoli " potem następnego (następnych) i tak bez przerwy ma darmową dla siebie (bo nie dla państwa) siłę roboczą. Pani Pitera: ALARM!. To przepis korupcjogenny. Kto i za co dostanie tę darmowa siłę roboczą?

    Odpowiedz
  • Wielka zaduma nad sobą i rodakami(2008-05-06 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Sz..g mnie trafia , jak czytam o takich absurdalnych pomysłach naszych decydentów, którzy siedzą za biurkiem, korzystają z wszelkich koneksji, wogóle nie mają orientacji w temacie, nie słuchają rad oddolnych, i wymyślając absurdy udają, że pracują. No bo przecież górkę pieniędzy co miesiąc trzeba zainkasowac, no nie?
    Oj Polsko, Polsko.... Co Cię czeka gdy społeczeństwo jest tak ciemiężone?....

    Odpowiedz
  • do pośrednika"(2008-05-06 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Młody jesteś szczeniak, to bazgrzesz o głupotach, bo nie masz doiświadczenia życiowego i twoje ego przerasta cię.
    50-latkom nie potrzeba szkoleń. Oni mają już zawody, które zdobyli w szkołach. I sprawdzali się w nich wyśmienicie. Tylko nieudacznicy-decydenci wszystko spartolili, a oni muszą teraz za to płacić.
    Precz z wszelkimi szkoleniami ludzi, którym wiedza już nei wchodzi do głowy. Lepiej te pieniądze nie marnotrwacie i wykorzystajcie na tworzenie nowych miejsc pracy. A 50-latkowie niech ustąpią miejsca 20-latkom. Bo im tylko zabawa w głowie, a nie praca i obowiązki. A ta zabawa to oczywiście na koszt rodziców, którzy mają się na dodatek jeszcze szkolić. A młodzi? naWyspy Kanaryjskie czy Bahama, po Toyotę -za pieniadze mamusi, albo za to co ukradną. No bo po co kala swoje rączki cieżką pracą. lepiej niech na nich pracuja inni, no nie?
    Ha ha ha ha ha ha ha ha ...................

    Odpowiedz
  • Zatroskany(2008-05-06 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Wrona' - zgoda, ale pod warunkiem, że po szkoleniu trzeba przeszkolonego zatrudnić. Mi chodzi o cwaniaków, którzy przepis będą wykorzystywać dla korzyści osobistych. Kto zaręczy, że przeszkolony potem będzie przez kogoś zatrudniony?Jeszcze raz podkreślam, że chodzi mi zwłaszcza o korupcjogenną treść ewentualnego przepisu prawa.

    Odpowiedz
  • Anka(2008-05-06 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Brawa dla Zatroskanego - tylko On uchwycił najgorsze zagrożenie dla szkolonych przez Państwo ludzi bezrobotnych, oczywiście tych, którzy z wiarą i nadzieją przystąpią do "PROGRAMU"

    Odpowiedz
  • lord carrington(2008-05-06 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    ps i jeszcze nagrode w postaci dwu miesiezcnych poborow dostanie pracodawca

    Odpowiedz
  • bmbn(2008-05-06 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    w takim razi epwinni rowneiz podniesc zasilki przedemerytalne.

    Odpowiedz
  • lord carington(2008-05-06 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    tak teraz pracodawcy beda brali obibokow z ulicy a czlowiek ktory rzetelnie pracowal przez cale zycie staci na rzecz takiego obiboka prace ha ha ha ha i kolko sie zamyka brawo

    Odpowiedz
  • wrona(2008-05-06 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Zatroskany, zdaję sobie sprawę z tego, że cwaniactwo z naszym kraju kwitnie. Ale pytasz "kto mi zaręczy?". A kto mi zaręczy, że mnie jutro samochód na pasach nie przejedzie albo samolot na głowę nie spadnie? Nikt.
    I jeśli ludzie potraktują to tak, że mają po tym gwarację zatrudnienia, to faktycznie: żer dla cwaniaczków i rozczarowanie dla bezrobotnych...

    Odpowiedz
  • bez komentarza(2008-05-06 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    zasilek wzrosnie o tam 30 procent a ceny wzrosly juz o chyba 50 procent a wzrosna jeszcze o pewnie 100procent a zasilek na 3 miesiace pozniej ciecie ps a co tam aby za dobrze mu by nie bylo ha ha

    Odpowiedz
  • stefan(2008-05-06 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    no tak w niemczech bezrobotny dostaje o ile mi wiadomo okolo tysiaca czy ponad 1000 eurotutaj dostaje na pieprz i listki polacy wyjezdzaja bo za 1000zl czy za 750 nie da sie zyc wiec pomysl jest taki niech bezrobotni pracuja za te grosze wyzuci i tak juz swoich marzen i wszystkiego co czlowiekowi nalezy sie teraz kiedy wyjechalo tylu ludzi oni musza stawic czolo a niektorzy nie pracowali wogole bo bylo jak bylo teraz ze strachem musza podjac wyzwanie a jak bylo na pieprz i listki tak i bedzie tylko jak go przejada na drodze i bedzie nieubezpieczony to co z takim czy godnie go chociaz pochowacie calkiem nie bronie ale te wasze pomysly to o kant du....

    Odpowiedz
  • abaja(2008-05-06 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    no i wyżyj człowieku z takiej kwoty. Zasiłek dla bezrobotnych np. w Austrii czy Niemczech (w zależności od landów) wynosi od 650 Euro wzwyż.

    Odpowiedz
  • Steff(2008-05-06 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Z skąd ten RZĄD bierze tych ludzi ?, rencista dostaje 600 zł po przepracowaniu 25 lat, a bezrobotny 800 ?, trzeba będzie zrezygnowac z renty i przejśc na zasiłek.W kraju jest tak jak jest jak mamy takich specjalistów w ministerstwach. Najlepiej wychodzi im w telewizji jak mówią aby mówic ale z tych wypowiedzi nam podatnikom wiatr w oczy.

    Odpowiedz
  • abaja(2008-05-06 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Nie można jednak zapominać, że problem bezrobocia wciąż występuje. Co więcej, w Polsce wciąż 62 proc. osób zarejestrowanych w urzędach pracy to osoby długotrwale bezrobotne. A je jest najtrudniej zaktywizować. Często są to ludzie, którzy nie z własnej winy utracili pracę i wpadli w bierność zawodową".

    Dlaczego dla urzędników potrzeba jest aż kilku lub kilkunastu lat na przygotowanie jakiegoś wyjścia i wyrwanie bezrobotnego z marazmu w jaki popada, przecież to nie on zgotował sobie taki los. Juz na samym wstepie bezrobocia powinien mieć zagwarantową jakąś alternatywę. To, ze niektórzy są bierni zawodowo to nie ich wina tylko tych co w ślimaczym tempie "przeciwdziałają bezrobociu". A zasiłek w wysk. 538,30 zł to kpina, niekiedy poseł w restauracji płaci wiecej za obiad. Natomiast niezatrudnienie pracownika po odbytym szkoleniu to strata dla Państwa, po co w takim razie szkolić i wydawać tak duża kasę, coś mi sie wydaje, że na tym zyskaja tylko firmy szkolące tych bezrobotnych.

    Odpowiedz
  • MB z Łobza(2008-05-06 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Aby solidnie zabrać się do zwalczania bezrobocia, najpierw zatrudnić w PUP ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. Po co mi taki doradca skoro proponuje mi ofertę pracy, gdzie jest wymagane zaświadczenie o niekaralności za 50,- złotych i nie mam żadnych gwarancji, że po opłaceniu zostanę przyjęta do pracy w wieku 50+. Fon z takimi ludźmi na bezrobocie, albo z taką, co nie wpisała mi do ewidencji mojego wykształcenia i podaje mi, że nie posiadam żadnego wykształcenia i na dodatek mam jako ekonomista-księgowy wygórowane wymagania. Znajomków i żony przyjmują burmistrowie, a nie ludzi kompetentnych.

    Odpowiedz
  • Pośrednik(2008-05-06 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mają rację, ludzie muszą zmieniać w każdym wieku swoje zawody podnmosić kwalifikacje.Wiem coś o tym jestem 15 lat pośrednikiem pracy w PUP

    Odpowiedz