"1,2 tys. zł płaci rocznie każdy zatrudniony na wcześniejsze emerytury"

autor: Bożena Wiktorowska17.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 18.12.2008, 15:30

Rozmawiamy z JOLANTĄ FEDAK, ministrem pracy i polityki społecznej - Jeśli Sejmowi nie uda się odrzucić prezydenckiego weta w sprawie emerytur pomostowych i rent kapitałowych, rząd w przyszłym roku rozpocznie prace nad nowymi projektami ustaw regulujących te zagadnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (91)

  • DO 53 SĄTO STAWKI ZASZEREGOWANIA NA1 GODZINĘ(2008-12-17 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    walczcie

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!!!!!(2008-12-17 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS KOSZTUJE 12,5 mld MLD ROCZNIE I O TYM PANI FEDAK NIE MÓWI

    Odpowiedz
  • Anna i Zofia(2008-12-17 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zapominacie Państwo, że ten rząd składa się prawie z samych liberałów??
    Co ich obchodza ludzie pracy?
    Liberałowie dbają tylko o pracodawców.
    Dla nich liczy się tylko Lewiatan i inni mu podobni.
    To kapitalizm w pierwotnej formie.
    Wyzysk mrówek i nic więcej.
    DLATEGO PROSIMY WSZYSTKIE ZWIAZKI ZAWODOWE, ABY DALEJ WALCZYLI O LUDZI PRACY.
    Bardzo, bardzo za wszystko dziękujemy!!!

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-17 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak opowiada bzdury. Znowu propaganda PO. Z jednej strony chce, żeby ludzie jak najdłużej pracowali, a z drugiej strony, np. kobieta która przejdzie w przyszłym roku na emeryturę po ukończeniu 60 roku życia, będzie miała ją naliczaną na gorszych warunkach. Gdzie tu logika.

    Odpowiedz
  • emeryt(2008-12-17 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    A kto wymyślił. że z pensji żołnierzy itp, nie odprowadzano składek emerytalnych ?. Gdyby ich pensję pomniejszyć o składki to nikt by tam nie pracował. Należało im podnieść pensę i odprowadzać składki. Ale po co ?. Wygodniej było nie odprowadzać składek. Pensje żołnierzy wypłacane są z budżetu państwa - emerytury też - więc na jedno wychodzi bo płatnik ten sam czyli budżet. To budżet nie chciał sam od siebie pobierać składek i teraz winni są emeryci ??? !!!.

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-17 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Przyszłoroczna podwyżka będzie więc dotyczyć nie tylko emerytów i rencistów otrzymujących świadczenia z ZUS, tj.:

    • 4,87 mln emerytów,

    • 1,35 mln osób otrzymujących renty z tytułu niezdolności do pracy,

    • 1,24 mln osób otrzymujących renty rodzinne,

    ale także:

    • 241 tys. osób otrzymujących z ZUS renty socjalne,

    • 201 tys. osób otrzymujących z ZUS zasiłki i świadczenia przedemerytalne,

    • 1,49 mln osób otrzymujących emerytury i renty z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,

    • około 360 tys. świadczeniobiorców tzw. służb mundurowych tj.:

    Pani Fedak a my jak płacimy 16 mld rocznie na rolników to po ile tys na jednego rolnika z naszych składek to cisza?

    Odpowiedz
  • Kaśka(2008-12-17 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    JA NIE JESTEM ROLNICZKĄ I CHYBA TEŻ NA NIĄ NIE WYGLĄDAM.
    DLACZEGO WIĘC SKORO IDZIE NA KRUS Z BUDŻETU, TO I RÓWNIEZ Z MOICH SKŁADEK MUSZĘ DOPŁACAC DO ROLNIKÓW
    CZY WRESZCIE TEN POPAPRANY RZAD MI NA TO PYTANIE ODPOWIE??
    BOICIE SIĘ PAWLAKA, ŻE WAM ZROBI KUKU???

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-17 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    241 tys osób otrzymuje renty socjalne to osoby które nie pracowały lub bardzo mało
    np pijaczkowie z miasta i ze wsi ze względu na słabe zdrowie wynikłe z przepicia,
    np dzieci którym zmarło jedno z rodziców - ale drugie jest np dobrze sytuowane ale jak nie brać kiedy dają
    np kobiety mężów górników które nigdy nie pracowały a takich jest zdecydowana większość
    inne jeszcze ale szkoda czasu i nerwów

    Odpowiedz
  • drwal(2008-12-17 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    ANIU i ZOSIU!! kto głosował na PO??? dzisiaj macie żal i pretensje!!! np."18" gdzie byłeś jak były wybory?? dzisiejsza wiadomość 60% poparcia dla PO.a tu jakieś żale, chyba jesteści po kokainie???

    Odpowiedz
  • Marek(2008-12-17 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Pani Fedak nie jest aby z PSL?
    Jeśli tak to czy sprawa KRUS-U jest DLA NIEJ "Świętą Krową".
    Czemu o tym troszkę nie pogawędzi?
    Ta baba jest koszmarem, który mi się śni po nocach.

    Odpowiedz
  • milcz babo wstrętna(2008-12-17 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ta paskudna baba przestanie się już wypowiadać i weżmie się za porządki w swoim ugrupowaniu czyli PSL oraz w KRUS a od ZUS wara,
    Judzi i judzi aż ją pokręciło od życzeń ludzi pokrzywdzonych i dalej jej mało.

    Odpowiedz
  • zdenerwowana(2008-12-17 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieto nie siej fermentu, nie skłócaj społeczeństwa, więc nie piernicz bzdur.Płaci społeczeństwo ale na twoich przydupskich tj . rolników, mundurowych i na wasze astronomiczne uposażenia. Robi p. wszystko przeciwko PIS

    Odpowiedz
  • młody80(2008-12-17 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Normalnie to prawie sami idioci na tym forum , zastanówcie się co za bzdury wypisujecie ,czy kiedykolwiek PIS chciał zabrania wcześniejszych emerytur dla mundurowych albo likwidacji KRUS ??? Wręcz przeciwnie Jarek zawsze podkreślał że nie pozwoli ruszyć rolników i mundurowych nawet przy ogłaszaniu veto w sprawie pomostówek Lecho powiedzial że jest przeciwny zabieraniu przywilejów mundurowym a wy jedziecie po PO, jesteście skończonymi idiotami i to wszystko :)))))))))))))))))))))))))))

    Odpowiedz
  • do 28(2008-12-17 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do 28 Kaska.
    Jeszcze troche, a wszyscy bedziemy placic nie tylko na KRUS, ale na zasilki dla bezrobotnych rolnikow. Wpuszczenie do Polski zagranicznych koncernow: amerykanskiego i dunskiego z przemyslowymi tuczarniami powoduje nieoplacalnosc hodowli przez polskich rolnikow. Kaska, czy Ty w ogole nic nie czytasz, ze takie bzdury wypisujesz. Dotacje do rolnictwa maja miejsce w kazdym kraju OECD.

    Odpowiedz
  • Młody80,czemu nie w pracy?(2008-12-17 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno ciężko pracujesz na emeryturę swoich rodziców,tych leni i nierobów?

    Odpowiedz
  • do Młody80(2008-12-17 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Młody ale ty jesteś ograniczony. Czy ty naprawdę nie widzisz, że to co mówi PO i Tusk to zwyczajne hasełka populistyczne pod publiczkę. Poczekaj a sam się przekonasz, że on rónież mundurowym ani KRUSowi niczego nie odbierze, Z esbekami też mu nie wyjdzie, Napij się zimnej wody bo hormony ci szaleją i brak ci trzeżwego osądu,

    Odpowiedz
  • Pracodawca(2008-12-17 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister brawo!!! Tylko stanowcze podejście do sprawy zamknie związkowcom dziubki! Tylko nie rozumiem dlaczego nauczyciele maja wczesniej isc na emeryturę, Przecież oni w szkolach nic nie robia tylko maja ferie lub wakacje. To ma byc orawa

    Odpowiedz
  • Staś(2008-12-17 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli pracownicy płacą przez 35-40 lat na emeryturę to teraz wmawiacie,że dla tych ludzi nie ma na emerytury. To gdzie te pieniądze sie podziały?

    Odpowiedz
  • "Rodzynki"(2008-12-17 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiana systemu naliczenia emerytury przez ZUS, jako emerytury kapitalowej, bardzo negatywnie odbije sie na wysokosci otrzymywanych swiadczen. Nie wszyscy pracujacy wiedza o tym bo nie interesuja sie jeszcze tym problemem. Mysle, ze chyba za duzo tych "rodzynkow" znajduje sie w reformie emerytur i to nagromadzonych w krotkim okresie czasu.

    Odpowiedz
  • HL(2008-12-17 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Do 38: tak samo o pomostówkach pisaliście: że to populistyczne hasełka, nikomu nie odbiorą itp.

    Odpowiedz