"1,2 tys. zł płaci rocznie każdy zatrudniony na wcześniejsze emerytury"

autor: Bożena Wiktorowska17.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 18.12.2008, 15:30

Rozmawiamy z JOLANTĄ FEDAK, ministrem pracy i polityki społecznej - Jeśli Sejmowi nie uda się odrzucić prezydenckiego weta w sprawie emerytur pomostowych i rent kapitałowych, rząd w przyszłym roku rozpocznie prace nad nowymi projektami ustaw regulujących te zagadnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (91)

  • zenek(2008-12-17 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister niech Pani nie opowiada bzdur -to gdzie są moje składki które odprowadzałem przez 45 lat.

    Odpowiedz
  • KAMYCZEK(2008-12-17 06:19) Zgłoś naruszenie 00

    BZDURY, BZDURY!!! POPIERAM ZENKA. USTALIĆ ZASADY CO NAJMNIEJ Z 5 LETNIM OKRESEM WYPRZEDZENIA.I ZROBIĆ WSZYSTKO ABY PRAWO BYŁO STABILNE. PRZYKŁAD OFE - CO OPCJA POLITYCZNA TO ZMIENIA ZASADY. CHOCIAŻBY DZIEDZICZENIE KAPITAŁU. A DECYDENCI NIECH POSKROMIĄ SWOJE ZAPĘDY- NAM MNIEJ 1% PODATKU CO DAJE PARĘ ZŁOTY ,SOBIE KILKA TYSIĘCY. POSŁOWIE WSTECZNE EMERYTURY!!!

    DECYDENCI ZACZNIJCIE MYŚLEĆ O NARODZIE JAK NIE CHCECIE DRUGIEJ GRECJI I NIE GADAJCIE O DEMOKRACJI.
    CHCIAŁBYM DOŻYĆ CZASÓW KIEDY RZĄDOWI, POSŁOWIE I CAŁA OBECNA RESZTA ZACZNĄ ODPOWIADAĆ PRZED TRYBUNAŁEM STANU ZA GNĘBIENIE NARODU.

    Odpowiedz
  • KWIATUSZEK(2008-12-17 06:28) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister niech nie zapomni o zweryfikowaniu koszyka który bierze się do % wzrostu cen stanowiących podstawę do waloryzacji emerytur .

    Naprawdę chorym trzeba być aby do wzrostu cen wziąć cenę statków. Emeryt będzie kupował z głodowej emerytury statek!!!

    Odpowiedz
  • xx(2008-12-17 06:29) Zgłoś naruszenie 00

    Oni już dawno powinni STANAC PRZED TRYBUNAŁEM ale ! STALINOWSKIM bo tego sie nie boja!!

    Odpowiedz
  • pseudor(2008-12-17 06:37) Zgłoś naruszenie 00

    Niech pani minister ile płacimy na panów przed 40 -emerytów, i całą rodzinę
    2 milionów krewnych premiera Pawlaka.Tu sa pieniądze.Jak ciąc, to wszystkim.

    Odpowiedz
  • xx(2008-12-17 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    Należało by sie ich wszystkich !!! wywiesc z Polski zostawic na kamczatcce albo dalej, za ZDRADE STANU! GNEBIENIE NARODU,Pamietaja TYLKO O WŁASNYCH INTERESACH- na to sa mądrzy,znajdą zawsze taki paragraf a jak nie to Uchwalą żeby im szło na łapę,

    Odpowiedz
  • Andrzej 1949 rok(2008-12-17 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister niech wreszcie zapanuje sprawiedliwość trzeba natychmiast przeprowadzić reformę KRUS oraz w Agencjach Rolniczych - w 2009 roku wydatek z budzetu państwa w 2009 roku to tylko 20 mld złotych . Jest wielkim wstydem ze bogaci obszarnicy ziemscy i podobni cwaniacy płacili składki na KRUS bardzo niskie wręcz smieszne!!! Przeprowadzając reformę emerytalną celowo zapomniała Pani o słuzbach mundurowych to własnie te grupy przechodzą na emerytury po 15,20 latach pracy co jest faktem !!! Pozostał wstyd i hańba że osoby z najdłuższym stażem pracy kobiety po 30latach pracy i mężczyzni po 40 latach pracy pracowali aż do śmierci , kiedy obudzi się u wasz sumienie, czy jeszcze posiadacie !!!

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2008-12-17 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    Tak perfidnej i oszukańczej propagandy nie było w najgorszym okresie PRL.
    Przecież po 30/35 latach pracy, każdy odłożył kapitał dla siebie, zdeponowany w ZUS.
    Chyba że ,pani minister mówi o, emeryturach mundurowych , KRUS, górnikach, kapelanach, katechetach itp.

    Odpowiedz
  • MARYLA(2008-12-17 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedek kłamie , nikt nie musi do mnie dopłacać , pracując 34 lata sama zarpracowałam sobie na własną emeryturę. Gdzie są moje pieniądze ,które pobierano przez tyle lat?

    Odpowiedz
  • Maria 1954(2008-12-17 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram 7, 8 i 9 !!!

    Rządzi nami banda ignorantów. Na rę wstrętną Fedak i Boniego nie mogę już
    patrzeć.
    Narodzie obudż się!!!
    W sprawie emerytur powinno być referendum!!!
    Okres przechodzenia na emerytury powinien być elastyczny i zależny przede wszystkim od stażu pracy, a nie wieku.
    Nie można stosować terapii szokowej pt.: " albo operacja albo pacjent umrze ". Są jeszcze metody alternatywne. Tylko niestety są to metody pracochłonne, a temu rządowi leni śmierdzących nie chce się pracować, bo już myślą o sylwestrze!.

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-17 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę mi obliczyć,ile z moich 25-letnich składek odeszło i pobierało emerytury.I moim rodzicom też,którzy zamiast dzieciom zostawić kasę musieli też kogoś obcego utrzymywać!

    Odpowiedz
  • Pani Fedak, a kto powiedział, ze od przyszłego roku musi! się rozpocząć(2008-12-17 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    wypłata nowych emerytur kapitałowych, których wysokość będzie zależeć od wysokość kapitału zgromadzonego na koncie emerytalnym???
    Pani Fedak, nikt nic nie musi!!! Wystarczy wszystkie przepisy odłożyć na rok, dwa, dopracować w tym czasie ZŁĄ!!! ustawę i po kłopocie!!!
    Czyż pani nie rozumie, ze wprowadzanie ustawy złej, to jeszcze gorzej, niżby wcale jej nie było??? To tak ciężko zrozumieć???
    No i jeszcze jedno: dziś GP pisze, że co czwarty emeryt w wieku 40 lat to żołnierz. Pytam więc: dlaczego wciskacie ludziom kit wrzucając wszystkich emerytów do jednego worka i tym samym zaniżając wiek pozostałych emerytów??? Dlaczego buntujecie naród robiąc mu wodę z mózgu???
    Pani Fedak, wszystko można zrobić.Ale do tego potrzebna jest rozwaga i okres przejściowy!!! Po to, byście nie wyganiali Polaków z Polski. I potem nie płakali, że uciekają...

    Odpowiedz
  • zgolaszony(2008-12-17 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie rezygnuję ze swojej emerytury - nie będę zabierał chleb rolnikom/pseudo rolnikom z KRUS; emerytom mundurowym; rezygnuję z leczenia w służbie zdrowia- nie będę obciążał budżetu - jutro z workiem węgla zgłaszam się do krematorium, żeby sproszkować swoją nędzną kreaturę. Przepraszam, że żyłem. Prochy proszę rozsypać na łączce cudów i szczęścia PeO.

    Odpowiedz
  • A ile płacima haraczu na utrzymanie bandy posłów(2008-12-17 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Tego to nikt nie nie liczy i jest dobrze, ile na utrzymanie KRUS a ile na utrzymanie młodych emerytów z policji i wojska?

    Odpowiedz
  • Staś(2008-12-17 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę aby ten RZĄD TUSKA zrezygnował z pełnienia funkcji ,niech nie szantarzują ludzi,przecierz nie muszą pełnić tej funkcji.Przyjdą inni to opracują rzetelną ustawę emerytalną.Proszę aby rząd PO podał się do DUMISJI! od zaraz

    Odpowiedz
  • emerytka(2008-12-17 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Totalne bzdury wygaduje Pani Fedak. Nikt na nikogo nie pracuje i nie pracował !!! Skłócacie NARÓD! Ja , kobieta przepracowałam 42 lata. Więcej opłacałam składek niż wynosi moja emerytura. Państwo żle inwestowało moje składki emerytalne .Na bieżąco powinni odkładać składki opłacających -pracujących obecnie. A nie opowiadać bzdury , że młodzi pracują na emerytów. KAŻDY SAM NA SIEBIE ZAPRACOWAŁ NA EMERYTURĘ! Jak nasze składki poszły do wspólnego WORA bez dna(czytaj budżetu) ,to niech teraz płacą. Zlikwidować przywileje - KRUS, MUNUROWI itp., wyszcy są równi.

    Odpowiedz
  • Ziutka(2008-12-17 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Przeprowadzając reformę emerytalną,trzeba myśleć o wszystkich grupach społecznych,a nie wybiórczo dla osób uprzywilejowanych.Skutkiem jest weto prezydenta,który słusznie wetuje,ponieważ została całkowicie pominięta grupa osób,która pracuje najdłużej.Jak się okazuje ta grupa osób,która pracuje najdłużej,bez względu w jakim zawodzie to ma pracować nadal a osoby uprzywilejowane z krótkim stażem pracy.PYTAM W IMIĘ CZEGO OSOBY STYRANE DŁUGIM STAŻEM MAJĄ PRACOWAĆ NADAL?

    Odpowiedz
  • oburzony(2008-12-17 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzcie narodowi ile kosztuje utrzymanie 460 posłów i 100 senatorów,przestańcie wreszcie kłamać,przecież to kłamstwo jest na każdym kroku.SKANDAL,hańba.rząd odpuśćcie sobie nie osmieszajcie sie do końca.Przeciez w Polsce sa analitycy,ekonomiści,ludzie prawa którzy mówią co innego.Boni was zgubił.

    Odpowiedz
  • zdenerwowana(2008-12-17 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieto nie siej fermentu, nie skłócaj społeczeństwa, więc nie piernicz bzdur.Płaci społeczeństwo ale na twoich przydupskich tj . rolników, mundurowych i na wasze astronomiczne uposażenia. Robi p. wszystko przeciwko PIS

    Odpowiedz
  • Ryszard 49(2008-12-17 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    NIE STRASZ BABO NIE STRASZ, BO SIĘ ZESR...!!!

    Odpowiedz