Kiedy ZUS zawiesi rentę socjalną

autor: Marek Opolski10.10.2008, 12:15; Aktualizacja: 28.10.2008, 12:44

Osoby pobierające rentę socjalną nie mogą dużo dorobić do swoich świadczeń. Po przekroczeniu 30 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ZUS zawiesza im bowiem prawo do renty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • xxx(2011-09-05 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Cygany dostają rentę socjalną i rząd na tym traci czy to jest sprawiedliwe odebrać rentę socjalną choremu dziecku polskiemu któremu się należy renta socjalna a dać Cyganowi .

    Odpowiedz
  • Basia(2009-10-17 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem chora -mam rente zawodowa na konczyny gorne ,dostaje z Zusu rente od 10 lat na 1 rok ,13 miesiecy ostatnia na 2 lata i terazmimo pogarszajacego siezdrowiaZuschce mnie wyleczyc wsanatorium rente przyznano mi na6 miesiecy i potrzeba przekwalifikowania! to chyba jakas kpina???/Dorabialam ale tojuz historia 12 ,16 godz w pracy ,3,20 na godz. Tyle lekow ile zjadlam by poprostu przetrwac w tej cholernej pracy chociaz na chwile bezbolu nie warte jest poswiecenia ze str rencisty!By dorobic do lekow i lepszego zycia ,ktorego niestety nie ma! Czlowiek chory nawet na sile nie wyzdrowieje a dodatkowo pracujac tylko sobie szkodzi,pogarszajac zdrowie ,tego niestety ZUS nie wie maja w nosie czy mnie boli czy nie WAZNE BY ODEBRAC RENTE!!!

    Odpowiedz
  • stanley26(2009-09-29 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie.Mam rentę socjalną z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i teraz ZUS mówi, że mogę dorobić do kwoty 924zł tylko jest pytanie czy ten dochód ma być liczony razem z rentą czy też osobno.Pytam bo nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Marcinek(2009-05-11 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też pobierałem rentę socjalną i niestety musiałem ją w całości zwrócić bo mój dochód przekroczył wymagalny:( A nasz rząd nic nie robi w tej sprawie, Od stycznia miały wejść nowe przepisy i miała być zniesiona kwota dorobienia ale to nie zostało dokończone i dalej mamy ograniczenia a ci co biorą duże renty to mogą dopracować dużo Ale moż coś z tym zrobia, mam taką nadzieję, bynajmiej tak powiedziała mi pani z ZUS

    Odpowiedz
  • Jurek(2009-04-01 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    jesli pobieram rente socjalno i chce sobie dorobic na sume niprzekraczająco ok 900 zl miesiecznie , tyle mozna to czy musze to zglosic do zus z góry dziękuje za informacje .

    Odpowiedz
  • Do Endriu KKKK(2009-02-02 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli pracujesz na umowe o pracę i pracodawca płaci najniższą krajową to jedynie możesz pracować na 5/8 etatu bo każdy wyższy etat spowoduje że Ci przekroczy płaca i będziesz musiał jamłużnę zwrócić do zusu.

    Odpowiedz
  • ENDRIU KKKKKKK(2009-01-28 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    JEŻELI POBIERAM RENTĘ SOCJALNĄ TO ILE MOGE SOBIE DOROBIĆ NA MIESIĄC I JAKA TO BY MUSIAŁA BYĆ UMOWA ZEBY MI JEJ NIE ZABRALI POMÓŻCIE???/

    Odpowiedz
  • edward(2008-12-22 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie jak napislaiście. Osoby którzy są na socjalnej są w tym kraju dyskryminowani przez Zus i państwo polskie!!!

    Odpowiedz
  • Rentaforce(2008-12-18 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego renciści posiadający rentę socjalną są dyskryminowani czy jak miałem wylew to jestem mniej inwalidą niż taki który w momenćie kiedy przyznawano mu rentę był pełnoletni przecież to jawna nierówność obywateli w obec prawa nie zgodna z konstytucją.
    Konstytucja stanowi iż obywatel ma prawo do dobrobytu a Zus odbiera to prawo swoimi limitami przecież rentę mam za kalectwo a nie za brak zarobków
    Zus to ubezpieczyciel i łachy nie robi że wypłaca ubezpieczenie po wystąpieniu szkody.

    Odpowiedz
  • radek(2008-12-10 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Niesprawiedliwe że jedni mogą dorobić powyżej 2000zł a renciści renty socjalnej niecałe 600zł. skandal

    Odpowiedz
  • RJ(2008-12-02 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Miało byc tak fanie od 1 stycznia 2009 ze mozna bedzie dorobic bez ograniczen ale niestety Kaczynski zawetował, nie dadza człowiekowi godnie zyc

    Odpowiedz
  • ale...(2008-11-12 02:10) Zgłoś naruszenie 00

    Po co tak to wszystko komplikować ?
    Chyba tylko po to, żeby armia urzędników miała się czym zajmować.

    Odpowiedz
  • Jan Sieczkowski(2008-11-08 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS to niech dla siebie najlepiej zabierze nasze wszystkie wypłaty bo zabraknie im aby wypłacic pijakom czy narkomanom na drugą wódkę ja choruje na padaczke skroniowa i od 6 do 8 razy ma miesiac trace przytomność obojetnie gdzie bym nie był.jedyna pomoc mam w pracy.Mieszkam sam nie mam rodziców to w domu leżę jak trup póki nie wstane na ulicy to samo bo przechodnie widząc mnie jak leże myślą czy ja ni jaki pijak czy narkoman. Walcze z chamami aby oddali mi wojskowa - rodzinną rente ojca odmawiaja mi.Powiedzialem prezesowej ZUS prosto w oczy>> dla pijaków i narkomanów to zawsze znajdziecie kase bo przecież musicie im zaplacić za chlanie dewastacje czy inne. Przeciez picie to jest życie. Może i ja zaczne to wtedy odzyskam swoje. dalem sprawe do sądu ale oni też pewnie oleja sprawe wtedy puszcze do STRASBURGA. Jak nigdy nie było tak nie ma do tej pory sprawiedlowości w naszym kraju co do spraw związanych z ZUS. Chamy - chamy - i jeszcze raz chamy. Dla pijaków zostawic to ich obowiązek.

    Odpowiedz
  • czeslawz@interia.pl(2008-11-05 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS to podwładny Donaldowi,ja od urodzenia uch prawe głuchota całkowita,
    ucho lewe od 100db do 120db i renty socjalnej nie otrzymałem.
    Posiadam niepełnosprawność umiarkowaną stałą i zasiłek pielęgnacyjny stały i
    z takim wystąpieniem do ZUS-u obligatoryjnie miałem ją otrzymać,ale Pitera
    powinna mi dać 1000 euro aby dać tą sumę orzecznikowi ZUS-u i wtedy
    mógłbym być zdrowy jak rydz i rentę bym dostał i stałą.40% obywateli ma rentę
    za euro co palantom orzecznikom dali,etyka lekarska dla nich to echo.

    Odpowiedz
  • mirosław z lubania.(2008-10-19 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ZUS więcej płaci to ludzie nie będą musieli dorabiać!

    Odpowiedz