Można wcześniej rozwiązać już wypowiedzianą umowę

autor: Mj13.04.2012, 09:16; Aktualizacja: 13.04.2012, 09:17

Pracownik złożył wypowiedzenie umowy o pracę, po czym poprosił o wcześniejsze zakończenie zatrudnienia. Pracodawca obawia się, że zgadzając się, zmieni tryb rozwiązania stosunku pracy na porozumienie stron, a tego by nie chciał. Czy rzeczywiście tak będzie?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • benedykt1(2012-04-13 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszę się, że Gazeta Prawna nie wymaga odemnie rejestrowania się - to bardzo cenne, wolnościowe prawo dla internauty. Jestem już jakiś czas na emeryturze i mam sporo życiowego doświadczenia; moje posty są pro publco bono, a reprezentują tylko mój własny, osobisty światpogląd (nie uprawiam propagandy partyjnej!). W moim teoretycznym państwie prawa pracownik jest podmiotem (a nie przedmiotem) i może odejść z pracy w każdej chwili, jeśli nie podpisał umowy z klauzulą o terminie wypowiedzenia stosunku pracy. Klauzula taka działa w obie strony, więc pracodawcy jej nie wstawiają, bo gdy pracownik opuści się w dyscyplinie to nie można go natychmiast zwolnić. Zwracam uwagę, że płace są kontrolowane przez państwo i pracodawca nie może sobie pozwolić na żadne socjalne "gesty". Pracownik z kolei ma z czego żyć na krótkim bezrobociu. To proste modus operandi wymaga jednak wdrożenia uczciwych, szlachetnych stosunków międzyludzkich. Te zaś naprawdę nic nie kosztują, ale za to wszystkim sie opłacają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane