Jak doliczyć okresy składkowe i nieskładkowe do emerytury

autor: Bożena Wiktorowska25.11.2011, 06:37; Aktualizacja: 25.11.2011, 10:15

Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia muszą złożyć do ZUS dokumenty potwierdzające uprawnienia. Z tego też powodu niezbędne jest dostarczenie świadectw pracy, zaświadczeń lub legitymacji ubezpieczeniowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • emeryt(2012-01-22 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ja pracowaqlem na emeryturze 16 lat, placilem wszystkie ubezpieczenia i skladki emerytalne, i co ? i nic .ani jednego roku dodatkowej pracy nie doliczyli do emerytury bo sie wojskowemu nie nalezy ale skladke emerytlana przez 16 lat placilem od pensji.i tak wyglada Polska zeczywistosc.

    Odpowiedz
  • UHM(2011-12-04 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    "emeryt zibi "...3 lata walki z ZUS bo tracę podobnie i nic...nawet sądy i prawnicy nie "znajdują podstaw" by ten stan zmienić...
    Do Wojtek...co z tego ,że mam RP-7 zsumowane z tamtych lat...i tak nijak się to ma do moich "pasków"...ale nikogo to nie obchodzi ,niestety...nawet pracownicy RPO oraz tzw"Odrzuconych" grzecznie odpisują ,że zająć się tym nie mogą...nie leży w Ich kompetencjach?

    Odpowiedz
  • Wojtek(2011-12-01 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zarobki w PRL były przechowywane ustawowo 12 lat,jednak z uwagi na to ,że do zniszczenia tych danych był obowiązek powoływania komisji,nikt tego nie wykonywał i te dane znajdowały się w archiwach.Pan Boni i Pani Suchocka w.1993r.wydali tajny nakaz zniszczenia tych zasobów archiwalnych.Dzięki temu agent Tomek może otrzymywać 4tyś.zł emerytury.miesięcznie w wieku trzydziestu lat,a my staliśmy się sponsorami.Najgorsze jest to że sądy o tym dobrze wiedzą i milczą.

    Odpowiedz
  • bolo.(2011-11-29 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    2lata służby wojsku 1966 - 1968 a do emetury liczą bezskładkowe.
    Czy to prawda.

    Odpowiedz
  • emeryt zibi bydgoszcz(2011-11-28 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    co z kapitalem poczatkowym poczatkowym rocznik 1948 moze pomocy w tej sprawie wspomoze pan palikot--- czy ludzie wczesniej urodzeni sa z innej planety.ja trace co miesiac okolo 500,00 zl.

    Odpowiedz
  • Ja z Sosnowca(2011-11-28 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Co z emerytami jak ich zarobki spalone do 82. gdzie szukać ZUS nic niema teraz ZUS daje mi 752zl najniższą a gdzie moje składki pracowało się mase nadgodzin ,świąt teraz Huta Kościuszko niema zarobkó w odpisuje spalone W.P.B.O Wrocław ul Sądowa 18też niema nawet W.P.K Katowice tak nas wyrolowano Sąd dasz zarobki to wyrok po twojej stronie a ta to zdychaj .

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-27 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    co z kapitałem początkowym rocznik 1947 czy to jest sprawiedliwe

    Odpowiedz