Kto i na jakich zasadach może zostać rodziną zastępczą

autor: Michalina Topolewska18.11.2011, 06:29; Aktualizacja: 18.11.2011, 09:01

Osoby, które chcą pełnić funkcje rodziców zastępczych muszą ukończyć specjalne szkolenie. Po podpisaniu umowy ze starostą otrzymają świadczenia na podopiecznych oraz prawo do urlopu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Elza(2011-11-20 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Od rodzin zastępczych wymaga sie bardzo wiele, to dobrze, ale jak zinterpretować postanowienie sądu, jakie dostała moja znajoma będąca rodziną zastępczą dla dwojga fazowych niepełnosprawnych dzieci. Jej starszy dzieciak skończył 18 lat, uczy się nadal a sąd przysłał zawiadomienie matce zastępczej,że właśnie ustała jej opieka nad tym dzieckiem. Co dalej ? czy ma go wystawić na rozstaje dróg, gdzie dobry Bóg wskaże drogę mu, czy dalej się nim opiekować za pensję nauczycielską.Pieniądze,które dostawała od państwa i tak nigdy nie pokrywały kosztów leczenie, rehabilitacji i nauki tych dzieci. Sąd przysyła dokument i nikt nie martwi się co dalej z takimi dziećmi.

    Odpowiedz
  • JOTKA(2011-11-21 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    I tu jest bardzo powazny problem dla rodzin zastepczych. O ile placówki opiekuńczo- wychowawcze mają stosowne instrumenty aby wymóc na władzach samorządowych lokum dla swych wychowanków opuszczających placówkę, to rodziny zastępczy pozostają sami z tym problemem. Sami jesteśmy rodziną zastępczą i juz widzę ...tym bardziej iz nowa ustawa w tej materii jest "gorsza od poprzedniej. Nie udalo sie p. Fedak załatwić tego co sama widziała za pilną koniecznośc. W tej sytuacji idąc za myślą Premiera trzeba odważnie powiedzieć -chcesz mieć problem z mieszkaniem dla swojego wychowanka zostań rodzicem zastępczym. Ja osobiście- nie polecam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane