Jak kombatanci i osoby represjonowane mogą się ubiegać o pomoc państwa

autor: Bożena Wiktorowska04.11.2011, 06:32; Aktualizacja: 04.11.2011, 10:10

Osoby walczące o wolność i demokrację nie muszą się zwracać do ośrodka pomocy społecznej o potwierdzenie ich trudnej sytuacji materialnej. Muszą tylko przedstawić dokumenty potwierdzające wysokość renty lub emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

  • Bobi.(2011-11-04 14:51) Zgłoś naruszenie 11

    Czas najwyższy skończyć z tymi "przywilejami". Prawdziwi kombatanci już nie żyją albo jest ich bardzo niewielu a u nas armia tych "aktywnych" ma pewnie ok miliona . Skończyli się "partyzanci" ( ja tobie poświadczę a ty mnie ) a zaczynają się represjonowani. Jeśli tak to wszyscy w jakimś stopniu byliśmy represjonowani poza bardzo niewielką grupą ludzi. Dlatego czas najwyższy skończyć z tymi podziałami-
    Dla przykładu jak rolnicy przez 25 lat po wojnie mieli "obowiązkowe dostawy" za marne grosze zboże i mięso to nie należałoby ich zaliczyć do osób represjonowanych???

    Odpowiedz
  • adam(2014-01-16 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    jest szczytem glupoty aby kombatant stawal przed komisja lekarka ktora maq ocenic czy jest osoba represjonowana podczas gdy Urzad ds kombatantow wydal zaswiadczenie na podstawie art.4 ustawy a kombatant nie zabiega o rente wojenna a tylko bezplatne leki.

    Odpowiedz
  • gk(2014-02-28 21:49) Zgłoś naruszenie 10

    "Były partyzant Armii Krajowej chce przejść na emeryturę" ???
    Absurd. Jesli zalozymy, ze w 1939 mogl walczyc w AK (zreszta AK powstalo w 1943) nawet 15 latek, to znaczy,ze ten kombatant ma juz ok 90 lat i na pewno od okolo 30 lat jest na emeryturze !!!

    Odpowiedz
  • waldek(2017-02-28 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dzień dobry, wiem że już artykuł jest stary i posty też ale może ktoś mi pomoże. orientuje sie ktoś z państwa czy na podstawie art.47 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej Wdowa po osobie represjonowanej może ubiegać się o bezpłatny wyrób medyczny, czy to chodzi o osoby tylko represjonowane a nie o ich małżonków ? za każdą podpowiedź z góry dziękuję

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane