Niezamożni studenci mogą otrzymać nawet 100 proc. poręczenia kredytu. Termin składania wniosku w tej sprawie mija 15 listopada. Osoby, które mają bardzo dobre wyniki w nauce, mogą być zwolnione częściowo z jego spłaty, a z całości – całkowicie niezdolni do pracy i dodatkowo znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.

Żacy, którzy chcą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 600 zł miesięcznie przez cały okres studiów, mogą złożyć wniosek o preferencyjny kredyt. Jest on nisko oprocentowany, a jego spłatę można rozpocząć dopiero po dwóch latach od ukończenia nauki.

Do wystąpienia o udzielenie kredytu uprawnieni są ci, którzy rozpoczęli studia przed ukończeniem 25. roku życia. Nie ma znaczenia, czy uczą się na uczelniach publicznych, czy niepublicznych, oraz w jakim trybie (stacjonarnym, czy wieczorowym). Obecnie można się o niego ubiegać w jednym z następujących banków.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Gazety Prawnej: Jak ubiegać się o kredyt studencki na preferencyjnych warunkach
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytania:
- Które banki udzielają kredytu studenckiego
- Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu
- Co zrobić gdy student nie może uzyskać poręczenia
- O czym trzeba informować bank
- Kiedy można uzyskać zwolnienie ze spłaty kredytu