Czy pracodawca potwierdza rodzaj pracy

Spawacz kadłubów statków zatrudniony na podstawie umowy o pracę chce przejść na wcześniejszą emeryturę. Czy pracodawca, wystawiając mu świadectwo pracy, musi wskazać w nim rodzaj wykonywanej pracy?

Czy firma może nie wydać świadectwa

Pracownica zatrudniona w prywatnej garbarni otrzymała od pracodawcy świadectwo pracy zawierające mniej informacji w porównaniu z otrzymanym od państwowego pracodawcy. Czy właściciel firmy może odmówić wydania dokumentu?

Czy firma ujawnia, jak rozwiązała umowy

Pracownik został zwolniony dyscyplinarnie. Obecnie ma poważne problemy ze znalezieniem nowej pracy. Czy pracodawca postąpił prawidłowo, ujawniając podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy?

Czy pracodawca może odmówić odpisu

W czasie pożaru mieszkania pracownik stracił całe domowe archiwum potwierdzające okresy zatrudnienia. Czy w takiej sytuacji pracownik może się spotkać z odmową ze strony pracodawcy?

Czy firma pomaga w złożeniu wniosku

Pracownica otrzymała od pracodawcy świadectwo pracy, lecz nie bardzo wie, w jaki sposób ma przygotować dokumenty emerytalne. Czy pracodawca musi pomóc pracownikowi przejść na emeryturę?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak pracownik może sprawdzić wydane świadectwo pracy.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.