Czy wszyscy chorzy mogą się ubiegać o rentę z tytułu niezdolności do pracy

27.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.05.2011, 10:20

Zwolniony z pracy nie może liczyć na rentę przed emeryturą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • NIcola(2012-12-06 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jak długo jeszcze ZUS będzie działał niezgodnie z literą prawa i krzywdził ludzi faktycznie chorych ? Ostatnio pracownicy ZUS byli w posiadaniu oryginałów mojej dokumentacji chorobowej i temu zaprzeczali ! Dopiero jak napisałam skargę, dokumenty się natychmiast znalazły !!!

    Odpowiedz
  • Joanna(2014-04-01 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam prawego przedramienia (od 35let), do tej pory miałam częściową lub całkowitą niezdolność , pracuję jako księgowa czy mogą orzec że jestem zdolna do pracy? Niedługo mam komisję i się trochę boję.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2014-03-05 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Mam przepracowane 40 lat, jestem po wypadku,uszkodzony kręgosłup pęknięte trzon,uszkodzona miednica, choroby inne eliminujące mnie do wykonywania swojego zawodu.
    Orzecznik mi wciska iż kręgosłup to mi złamała osteoporoza a choroby powypadkowe to nie choroby, i że nie jestem niezdolny do pracy.Takie stwierdzeni8e to stwierdzenie utopijne w swym znaczeniu i nie powinno być używane.Zostałem cudownie ozdrowiony przez komisję lekarską lecz choroby pozostały niestety.Leczę się nadal u lekarzy specjalistów którzy zdecydowanie stwierdzają moje choroby.Jestem osobą wykonującą pracę dla niepełnosprawnych posiadam stopień umiarkowany niepełnosprawności.
    Czas urealnić stwierdzenia komisji i przekwalifikować stopień niepełnosprawności na odpowiednią rentę, i skończyć temu dać temu nie dać jak się ZUS podoba.

    Odpowiedz
  • 61 latek jeszcze na rencie(2011-04-27 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    prośba do autora art.aby podał adresy i charakter pracy dla ludzi chorych w wieku np.60-64 lata schorowanych po przepracowaniu np.43 lata pracy fizycznej bo mu się renta nie nalezy.Może nie jest jeszcze umierający.

    Odpowiedz
  • lepiej może być(2011-04-27 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ubiegać się o rentę mogą wszyscy chorzy... ale czy ją dostaną? Oto jest pytanie...

    Odpowiedz
  • law(2011-04-27 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pani ekspert a gdzie podstawa prawna? Jak ZUS traktuje obywateli za ich pieniądze to wiadomo ale nie można wspierać bezprawia.

    Odpowiedz
  • robotnik(2011-05-24 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    ten temat ręnt i emeretur zamyka śię w słowe patologia resortu zrobić atestacje stanowisk ,osobą wypłacić składki z odsetkami pobierane przez panstwo bo jeszcz troszkę to orentach i emereturach tyle mówić będą jak o zwiąsku radzieckim dziśaj

    Odpowiedz