Czy za zmianę lekarza rodzinnego trzeba płacić

Wybrałam lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), ale nie jestem zadowolona z jego usług. Chciałabym wybrać innego świadczeniodawcę, który ma w okolicy bardzo dobrą opinię. To pierwsza taka zmiana. Czy wiąże się to z jakimiś kosztami?

Czy w szpitalach mogą być krótsze kolejki

Moja mama ma wyznaczony termin zabiegu dopiero na połowę tego roku. W rozmowie z lekarzem prowadzącym została poinformowana, że może on ulec zmianie. Czy to oznacza, że czas oczekiwania może się skrócić?

Czy EKUZ wciąż na 3 miesiące

Zamierzam wyjechać na narty do Austrii. Wiem, że powinienem wyrobić kartę, która umożliwi mi tam leczenie w przypadku np. choroby. Czy karta jest w takim przypadku ważna tylko kwartał?

Czy wniosek o kartę złożyć przez internet

W oddziale NFZ zostałem poinformowany, że mogę złożyć wniosek o wydanie EKUZ w dowolnie wybranym funduszu i również za pomocą internetu. Czy faktycznie tak jest?

Czy będzie droższy pobyt w uzdrowisku

NFZ potwierdził termin mojego wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe. Jednocześnie poinformował mnie, że również kuracjusz pokrywa koszty pobytu i wyżywienia. Czy muszę za to płacić?

Czy zmienione zostały listy refundacyjne

Cierpię na reumatoidalne zapalenie stawów. Wcześniej byłem leczony w ramach programu terapeutycznego. Czy na listach refundacyjnych znalazły się nowe leki dla pacjentów z tym schorzeniem?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zmieni się dostęp do świadczeń zdrowotnych w 2011 roku.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.