Czy można we wrześniu zapisać dziecko do szkoły

Moje dziecko kończy w tym roku sześć lat. Nie jestem pewna, czy posłać dziecko do przedszkola, czy też do szkoły. Czy jeszcze we wrześniu mogę zdecydować się na zapisanie dziecka do pierwszej klasy?

Czy szkoła może nie przyjąć ucznia

Mam obywatelstwo polskie i zamierzam wraz z synem wrócić z Anglii do Polski. Chciałbym, aby mógł on uczyć się w gimnazjum. Czy dyrektor szkoły może odmówić przyjęcia syna?

Czy gmina ma zapewnić dowóz dzieci

Najbliższa szkoła, do której ma uczęszczać moje dziecko, oddalona jest od miejsca zamieszkania o 5 km. Czy mogę wymagać od gminy, aby zorganizowała bezpłatny dowóz dzieci do szkoły?

Czy w Polsce mogą się uczyć dzieci za granicy

Rodzice ucznia nie posiadają obywatelstwa polskiego. Pracują jednak na stałe w Polsce. Czy wystarczy świadectwo ukończenia nauki za granicą, aby ich dziecko mogło pójść do szkoły w Polsce?

Czy dzieci mają prawo do szafek w szkołach

Mój syn rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Nie chciałabym, aby do szkoły nosił ciężki tornister z książkami. Czy szkoła ma obowiązek przechowywania książek?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie prawa mają rodzice w związku z pójściem dzieci do szkoły.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.