Umowa zlecenie może pozbawić świadczenia przedemerytalnego

autor: Paweł Jakubczak30.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 30.11.2010, 16:38

Bezrobotny, który przyjmie zlecenie i otrzyma z tego tytułu dochód, może stracić nie tylko swój status, ale także świadczenie przedemerytalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • antygomółka(2010-11-30 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo nasze nie lubi tych do których nie dokłada, ale jak już dołoży to och! Pewnie w tej sytuacji i politycy dorabiają sobie w szarej strefie...

    Odpowiedz
  • zenonniezkition(2010-11-30 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Z sytym pewnie że nie da się polemizować. Poza tym polemika to żadna broń i walka. Walczących tak prostymi metodami, stanowiący prawo bać się nie muszą.

    Odpowiedz
  • ad(2010-11-30 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Państwo, decyzja jest słuszna świadczenie przedemerytalne może przysługiwać wyłącznie osobie bezrobotnej, skoro Pan pracował nie mógł być osobą.bezrobotną i trudno tutaj polemizować.

    Odpowiedz
  • zibi(2010-11-30 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Po takiej informacji na 100% przez jakiś czas zatrudnię kogoś takiego WYŁĄCZNIE NA CZARNO aby mu nie robić krzywdy. Niech może ci, którzy pozbawili go zasiłku spróbują za ten zasiłek przeżyć!!! Uczciwość w Polsce jak zwykle nie popłaca.

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-11-30 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    W moim przypadku urząd pracy naliczył mi zaniżony zasiłek przedemerytalny opierając się na nieistniejącym przepisie,nic nie pomogły sądy,sąd najwyższy stwierdził że prawo nie zostało w drastyczny sposób naruszone.W Polsce z biednym człowiekiem władza może zrobić co chce.

    Odpowiedz
  • ZŁODZIEJE(2010-11-30 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Uprawniony ligitymował się odpowiednim wiekiem i stażem pracy.
    Skończył 60-lat i miał uprawnienia do emerytury wynoszącej 35-lat.
    TO DLACZEGO MIAŁ ŚWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE ?
    Odpowiem : MOŻE DLATEGO<ŻE NIE BYŁ UPRZYWILEJOWANY !

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-11-30 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak właśnie rządzący/ wszak sądy to trzecia władza/, "napędzają" ludzi do funkcjonowania w "czarnej strefie", zamiast nagradzać tych, którzy poprawiają swój byt uczciwie! Gdyby ten człowiek pracował "na czarno", nie byłby ukarany! Jak niby miał przeżyć "od pierwszego do pierwszego" pobierając zasiłek dla bezrobotnych? Kto wogóle jest w stanie przeżyć za taką kwotę? NIKT, WSZYSCY MUSZĄ DORABIAĆ, ABY NIE UMRZEĆ Z GŁODU I WŁADZA O TYM WIE, ALE NIE MA POMYSŁU, JAK TO ZMIENIĆ! a POLSKI PRZEDSIĘBIORCA, ZYSKUJE NA TAKICH LUDZIACH, BO MA "NIEWOLNIKÓW ZA PÓŁ DARMO. Pozdrawiam.

    Odpowiedz