SN: Lekarze mogą żądać zadośćuczynienia pieniężnego za brak odpoczynku

autor: Łukasz Guza19.08.2010, 03:00

Jeśli pracodawca nie zapewni pracownikowi dobowego lub tygodniowego odpoczynku od pracy, podwładny może żądać zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • igła(2010-08-19 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ lekarze dobrowolnie i bez przymusu podejmują się dyżurów dodatkowych bo za to mają duuuuużą kasę. A na dyżurze wyleżą się, wyśpią, telewizje wyoglądają a z norki wyjdą w czasie dyżuru albo nie wyjdą. A żaden pacjent niech nie narusza ich spokoju do "PRACY" bo wtedy ich bardzo zdenerwuje. I takie dyżury można mieć codziennie lub w najgorszym przypadku co drugi dzień a w dniu bez dyżuru do prywatnego gabinetu i w ciągu 1-godzinnego czasu przyjmowania przyjąć 20 osób.

    Odpowiedz
  • lekarz(2010-08-19 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    To ich baranie na medycynę i nareszcie się wyśpisz

    Odpowiedz
  • W Polsce kodeks Pracy to kodeks niewolnika....(2010-08-19 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny -

    --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd --- Przecież to Legalne NIEWOLNICTWO!!!--- a gdzie swoboda gospodarcza- czyżby pracownik nie mógł dodatkowo prowadzić działalności gospodarczej po godzinach pracy bo Jan musi pozostawać do usług JAŚNIE PSIE PANA przez całą dobę.

    Odpowiedz
  • xyz(2010-08-19 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze na dyżurach wolą nie robić nic, chyba im to nie przeszkadza. Przerobiłam temat w dwóch szpitalach, nie chcieli nawet spytać chorej osoby co jej dolega, tylko odsyłali od szpitala do szpitala. Efekt: chory zmarł w domu.
    Niewydolność krążenia trudna do przewidzenia. Chory dziwak chodził po szpitalach po pomoc bo mu się nudziło.

    Odpowiedz
  • Bez przesady(2010-08-19 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    A żołnierz, strażak i policjant też może ?

    Odpowiedz
  • pacjent(2010-08-19 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem dlaczego nie kształci się większej ilości lekarzy, chętnych nie brakowało i nie brakuje, a przez te limity śrubuje się tylko ceny.
    Doszło do tego, że ludzie studiują na Litwie (płatnie ale dużo mniej niż u nas) i potem dyplom ma taką wartość jak wszędzie w UE.
    Więcej lekarzy = niższe ceny usług.
    Jakie to proste, a niektórzy nie rozumieją.

    Odpowiedz
  • point(2010-08-22 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    pacjencie,

    Obecnie istniejące uczelnie medyczne nie są w stanie nauczyć większej liczby studentów. Nie wyrobiły by po prostu ;)

    Odpowiedz